darek12311

Prasy zwijające Rivierre Casalis

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
darek12311    0

Witam. Mam pytanie jak jest z awaryjnością tych pras i z dostępnością części? Czy występuje w nich też owijanie się trawy na wałek obracający belą tak jak to w John Deerach i Hestonach? Chodzi mi o starsze modele Rivierre tak do 20tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

znajomy ma riviere zmiennno-komorową z hydraulicznym dociskiem pasów i na awaryjność nie narzeka ale pasy nie wytrzymują jak da za duże ciśnienie, dlatego rolki słabe wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

prasy rivierre casalis to francuska odmiana vicona tak że na pewno nie jest to tandeta. Problem znajomego @darek12311 nie dotyczy pasów tylko prawdopodobnie spinek łączących pasy. Ogólnie prasa prosta i łatwa w obsłudze.... aha nie występuje zjawisko nawijania czegokolwiek gdziekolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

znajomy ma riviere zmiennno-komorową z hydraulicznym dociskiem pasów i na awaryjność nie narzeka ale pasy nie wytrzymują jak da za duże ciśnienie, dlatego rolki słabe wychodzą.

 

 

Ludzie czy wy nie możecie zrozumieć żew prasach pasowych pasy napina się sprężynami i mają stały naciąg niezależnie od ciśnienia w komorze.

 

Za siłę zgniotu odpowiadają ruchome, sterowane siłownikami hydraulicznymi ramiona, które w zależności od ustawionego ciśnienia dociskają z odpowiednią siłą tworzący się balot. Im ciśnienie jest większe tym siła docisku jest wyższa i balot twardszy. Pasy obejmują tylko ten tworzący się balot i obracają nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek12311    0

Mam jeszcze jedno pytanie prasy Massey Ferguson typ np 828 są skręcane na śrubach calowych czy zwykłych metrycznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam praskę Massey Ferguson 828 i jestem z niej zadowolony tylko że u mnie trochę luźno owija sznurkiem i jakoś nie mogę się z tym uporać :) ale poza tym praska świetna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

całe 140 cm :) w sianie większego problemu niema przy tej szerokości to w słomie też chyba sobie poradzi ale to się okaże za jakieś dwa tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Ja posiadam Rivierre casalis 126L i jak na razie nie narzekam mam czasami problem z zaczęciem bala masa nie chce się obracać czy u was też tak się dzieje? poza tym prasa spoko

Krzysztofgru1 napisałeś że ci luźno owija sznurkiem moim zdaniem sprubój podciągnąć hamulec sznurka takie blaszki przez które przechodzi sznurek i powinno być ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Nie ma automatu do siatki a orientujesz się może ile takie coś kosztuje? Pytanie z ciekawości nie zamierzam na razie zakładać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

u dealera nowy 5 tyś używany od 2.5 tyś i chyba szukam dla siebie automatu lub wymienię prasę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro1014    4

Ja jak na razie nie widzę potrzeby zakładania tego automatu a czemu tak ci na tym zależy? U ciebie nie ma problemu z zaczynaniem bala masa od razu zaczyna się kręcić bo u mnie czasami zaciska się między pasami i nie chce się obracać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

czasem się tak zdarza ale wiesz to praktyka wystarczy w pewnym momencie delikatnie nacisnąć sprzęgło i rusza elegancko ja zaczynam od najmniejszego półbiegu na 2A czy 1A i jak się zacznie owijać podnoszę półbieg na B,C, lub D i wcale sprzęgła nie używam. Szukam siatki bo baloty ładniej wyglądają i są wytrzymalsze, mniej się paliwa zużywa, praca idzie szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem z rozpoczęciem beli był ale teraz zaczynam zwijanie przy zerowym ciśnieniu w hydraulice i jest ok. tylko trzeba uważać bo jak niema ciśnienia to zamki są otwarte i jak wciągnie zbyt dużo masy to komora się już nie zamknie :D ale praktyka czyni mistrza :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

Nie polecałbym bym ci tego sprzętu wiadomo jakie są włoskie maszyny sam miałem riwerkę to wiem coś o tym sprzęcie,ale to tylko moje słowa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrz17xd    0

Lubiała często rozwiązywać kostki,śruby zabezpieczające rwały się na tych 2 łapach dość często. Nie wiem jak u innych ale moja się psuła. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@andrz17xd jak byś nie zauważył to temat odnośnie pras zwijających balociar czy jak zwać a nie kostek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolI    1

A ja mam kostke riviere casalis i jest super. Pracujemy na niej jakies 5 lat i tylko aparat pękł przez metal w sianie ale poza tym to jest fajna. Chce sprzedac i kupic belarke. Jaka jest cena pasów do riviere casalis ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A jak z częściami do tych pras?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj