oskarcz

Nowy ciągnik pomocniczy o mocy 65-75 KM. Cena do 170tyś. brutto

Polecane posty

oskarcz    0

Witam serdecznie!

 

Bardzo serdecznie proszę o pomoc w wyborze ciągnika pomocniczego do prac w gospodarstwie o produkcji roślinnej.

 

W celu jak najlepszego przedstawienia tematu postaram się dokładnie przedstawić wszelkie informacje zatem BARDZO PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ

 

Ciągnik będzie przeznaczony do pracy głównie z:

1. siewnikiem nawozowym zawieszanym 1500 litrów

2. opryskiwaczem zawieszanym 1000 litrów

3. siemnik zbożowy, do kukurydzy 4 rzędowy, buraków cukrowych i fasoli.

4. transport

 

WARUNEK KONIECZNY: Odpowiadając proszę wziąć pod uwagę możliwość rozstawu kół 135cm oraz opony o szerokości 35cm (12.4).

 

Ciągnik powinien być możliwie dobrze wyposażony. Z mojej jak na razie skromnej wiedzy:

1. Możliwie mały promień skrętu

2. skrzynia z możliwie dużą liczbą biegów (w celu łatwiejszego dopasowania obrotów do prędkości)

3. WOM 540/540E/1000

4. 3 pary wyjść hydrauliki

5. EHR, sterowanie podnośnikiem z błotników

6. rewers-raczej bez znaczenia

7. inne - klimatyzacja, fotel pneumatyczny, instalacja pneumatyczna, zaczep transportowy automatyczny, cięgadła z hakami.

 

Bardzo proszę o podanie informacji o danych technicznych jakie taki ciągnik powinien mieć (jaka masa, długość, udźwig podnośnika, wyposażenie i wszelkie inne informacje)

 

Proszę o sugestie na temat marki oraz modelu. (chętnie jd, kubota m7040, landini apollo, sdf, może mf, ewentualnie inne zachodnie.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Czekam na odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli DF ma 540/E/1000 to DF, bo zwinny, komfortowy, odpowiada wymaganiom. Kubota i porównywalny NT T4000 jest raczej za lekki do takich maszyn, nie mają EHR.


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy DF Agroplus i Case poradzi sobie z obciążeniem siewnikiem nawozu 1500 kg plus masa rozsiewacza lub z opryskiwaczem? Ja bym proponował Agroplus 410 lub Agrofarm 410,420,430.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

Dokładnie te ciągniki są za lekkie do takiego obciążenia nawet jak podniesie to z tyłu flaki a przód w górze mojego zetora który jest sporo cięższy podrywa czasami przy 1200kg to proponuje coś cięższego wziąc lub nie zasypywać do pełna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarcz    0

Dokładnie te ciągniki są za lekkie do takiego obciążenia nawet jak podniesie to z tyłu flaki a przód w górze mojego zetora który jest sporo cięższy podrywa czasami przy 1200kg to proponuje coś cięższego wziąc lub nie zasypywać do pełna.

 

A może wiecie jakie wymiary oraz masy powinien mieć ciągnik który poradzi sobie z takimi maszynami. Czy przednie obciążm\niki nie wystarczą?

 

Dokładnie taki mam.

DF Agroplus 310

Cena 170 tys.

 

Dziękuję!

A może mi Pan podać więcej informacji na temat ciągnika? W jakiej konfiguracji ta cena, jakie wyposażenie, jak spalanie, wszelkie wady i zalety, z jakimi maszynami pracuje i czy możliwe jest uzyskanie rozstawu kół 135cm, jaka szerokość opon. Jak zwrotność itd.

Jak koszty serwisu, bezawaryjność i od jak dawna Pan użytkuje.

 

pozdrawiam

 

Może CASE jx 70 mały zwinny

 

Proszę o odpowiedź czy ma Pan jakieś doświadczenie, pracował Pan ciągnikiem bądź zna kogoś takiego? Oraz czy ciągnik podoła wyżej wymienionym maszynom? Czy nie za lekki? zza krótki? jak z rozstawem osi i wyposażeniem?

 

Proszęo dalsze odpowiedzi. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

JX 70 waży ok 3,5t i można wziąć chyba obciążniki ok.450kg, ale to może być mało przód będzie lekko stykał się z podłożem przy rozsiewaczu, a tył będzie się zapadał stosunkowo wąskie opony a do tego duży nacisk na oś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki o mocy ok 100 koni powinny sobie radzić z tym obciążeniem, a ten rozstaw 135 cm to do ścieżek tobie potrzebny czy do międzyrzędzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarcz    0

Do międzyrzędzi.

 

Tymczasowo do siewnika nawozowego 1500l używamy -oczywiście przed uprawą -naszego większego ciągnika - mf 5445 (90km) i daje sobie rade bez problemu.

 

I nowy traktor musi byc przystosowany do tej maszyny.

 

Stąd myślałem że 75km wystarczy.

 

A pogłównie ursus 3512 i adekwatnie mniejszy sprzęt

Edytowano przez robertbara
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Co tu porównywać JX70 do DF Agroplus310. Przecież to różnica kilku klas.

 

 

Wyposażenie ful wypas z ehr,

skrzynią 45/45 50 km/h,

biegi pełazające, trzy biegi bez sprzęgła,

dodatkowe sprzęgło w dźwigni zmiany biegów,

stop&go czyli sprzęgłow hamulcu,

ehr i wałek na błotnikach, 540, 540E, 1000,

klima,

CBM,

siedzenie pneumatyk,

komputer,

tempomat,

blokady i mosty załączane przyciskami.,

rewers elektrohydraul,

13,6R36 (34 cm), 320/70 R24

 

i tą całą resztą o której pisałeś.

 

Nikt tego w Case JX w życiu nie skonfiguruje.

 

Chodzi w takich maszynach o których piszesz i bez obiążników (320 kg w zupełności wystarczają). Opryskiwacz 800l, siewnik amazone ZAM 1500, nawer agregat upr-siewn 3m przy siewie gorczycy

Rozstaw od wew 140, ale rozszerzę w przyszłym roku rozstaw ścieżek technologicznych bo ze skętnością przy takim rozstawie jest nie za bardzo.

Pali naprawdę mało bo trzy gary z turbiną. Rekord w owijarce 35 mtg na zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam juz w swoim (Jx 80)25 mth więc chodź troszke moge o nim powiedzieć,Jest mały zwinny,bardzo zwrotny,a jeśli chodzi o mase,ja do swojego zapinam kombajn jarzynowy Przeszło 1800kg i nawet nim nie ruszy, ciągnik trzyma sie ziemi,nawet w transporcie jak szybciej jade nie ma szansy zeby podniosło chodź troche przód :) każdy kogo znam mówi że są bardzo dobrze wyważone,a jeśli chodzi o rozstaw osi w moim to od protektora lewego koła do protektora prawego koła jest ok 185 cm,(na wąskich oponach),ale myśle że w jx 70 bedzie jeszcze wąższy,a WOM jeśli sie nie myle też 540/540E/1000


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarcz    0

Co tu porównywać JX70 do DF Agroplus310. Przecież to różnica kilku klas.

 

Chodzi w takich maszynach o których piszesz i bez obiążników (320 kg w zupełności wystarczają). Opryskiwacz 800l, siewnik amazone ZAM 1500, nawer agregat upr-siewn 3m przy siewie gorczycy

 

 

A czy wsiewniku amazone zam 1500 perfect (mam taki sam) wykorzystujesz całą objętość tj ok. 1500 kg czy nie zasypujesz do końca?

 

I jeśli można czy uważasz, że całe wyposażenie, które dokupiłeś jest konieczne czy można by było z czegoś zrezygnować, lub ewentualnie dokupić coś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Bez obicążników sypię 2/3 siewnika.

Wyposażenie w tym modelu jest prawie max, można jeszcze przedni tuz i wałek zamówić.

 

 

Masseyek6290

Pochwal się jeszcze wyposażeniem tego JX80, a o zwrotności to mógłbyś coś wiedzieć gdybyś JD pojeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor964    0

@ FarmerF10244C1 New Holland'y od chyba T4030 lub 40 mają EHR i sterowanie podnośnikiem z błotników, a poza tym ten NH bardzo zwinny i szybki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że zwinny to wiem, w miejscu zawraca. Ja bym Ci radził przedzwonić do dealera DFa, zastanów też się nad tańszą wersją tego ciągnika(R2, Same)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarcz    0

A co powiecie o ciągniku CLAAS axos 310CX.

 

Byłem wczoraj oglądać i wrażenia jak najbardziej pozytywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obicążników sypię 2/3 siewnika.

Wyposażenie w tym modelu jest prawie max, można jeszcze przedni tuz i wałek zamówić.

 

 

Masseyek6290

Pochwal się jeszcze wyposażeniem tego JX80, a o zwrotności to mógłbyś coś wiedzieć gdybyś JD pojeździł.

Jeździłem JD 5070M i nie powiedziałbym że jest dużo zwrotniejszy od jx :)


Mocy dostarczają: -Massey Ferguson- & -Case- & -U-R-S-U-S-!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Może ta seria nie ma jeszcze mostu z pochylonymi swożniami zwrotnicy, co powoduje że wewnętrzne koło kładzie sie pod silnik przy skręcie.

Posiadam JD seri 60 i wiem że przy podobnym rozstawie kół i podobnej szerokości opon jest zwrotniejszy od każdego innego ciagnika nawet 3-cylindrowego (moze za wyjątkiem tego japońskiego wynalazku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Ja polecił bym ci Deutz'a w cenie do 170tyś Ja zakupiłeś jeszcze Agroplusa67, teraz to chyba tak jak napisał jankris K310.

U mnie za 170 dostałem:

-skrzynia 45+45

-rewers elektrohydrauliczny

-EHR

-dach wysokiej widoczności(szklany szyberdach) bezcenny przy pracach z turem

-klimatyzacja

-haki CBM

-3 pary wyjść hydrauliki

-Stop&Go

-wałek włączający się i wyłączający po podniesieniu, opuszczeniu podnośnika

-fotel pneumatyczny

-przycisk pamięci obrotów niezależnie od obciazenia

 

Na razie dopiero dotarty, pracuje z Turem.

Gorąco polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Przyłączam się do tematu: chcę kupić ciągnik, mam do wyboru:

* John Deere 5070M comfort + Hi-Lo + EHR + siedzenie pneumat i inne dodatki(cena 35tys euro netto)

* New Holland T5030 + Dual Command + EHR + siedzenie pneumat i inne dodatki(cena 135tys złoty netto)

* Claas Axos 310 CX (ceny jeszcze nie znam)

Ciągnik ten ma być pomocniczy, będzie chodził w opryskiwaczu ciąganym 1400L, rozsiewacz nawozu 1500L, przyczepa 8 ton, i inne lekkie rzeczy.

Co byście polecili???


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oskarcz    0

Dziękuję za wsparcie MDSSikor

 

A czy znasz dokładną specyfikację ciągnika jd i nh, może jakieś opinie na ich temat?

 

Jeśli chodzi o claas axos 310cx - pierwszy i jedyny, który do tej pory obejrzałem (chętnie podzielę się informacjami i wymienię spostrzeżeniami)

 

cena netto wersji CX (z niewielkimi zmianami konfiguracyjnymi): 142.500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Ja mam juz w swoim (Jx 80)25 mth więc chodź troszke moge o nim powiedzieć,Jest mały zwinny,bardzo zwrotny,a jeśli chodzi o mase,ja do swojego zapinam kombajn jarzynowy Przeszło 1800kg i nawet nim nie ruszy, ciągnik trzyma sie ziemi,nawet w transporcie jak szybciej jade nie ma szansy zeby podniosło chodź troche przód :D każdy kogo znam mówi że są bardzo dobrze wyważone,a jeśli chodzi o rozstaw osi w moim to od protektora lewego koła do protektora prawego koła jest ok 185 cm,(na wąskich oponach),ale myśle że w jx 70 bedzie jeszcze wąższy,a WOM jeśli sie nie myle też 540/540E/1000

świetny żart ze taki mały traktorek sobie super radzi przy maszynie o masie 1800kg

jako kontr argument polecam obejrzeć kilka zdjęć i poczytać wszystkie komentarze

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/183220-lamborghini-r3-evo-100/

wszystko się działo u mnie na podwórku - nikt mi już nie powie ze ciągnik o masie nie całe 4tony da sobie rade z siewnikiem ważącym około 1800kg


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez katopo
      Jaki nowy tani ciągnik polecacie w mocy około 35km?
    • Przez molibden01
      Witajcie.
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Wami. Odnoszę się z problemem wyboru traktoru (zaznaczam, że nowego, ponieważ sytuacja na rynku używanych ciągników mnie do tego zmusiła). Stoję przed wyborem modelu. W pierwszej kolejności od czego to się zaczęło to promocja na serię 5D i 4E w Deutz Fahre: 5080d w cenie 158 tys. zł netto.  Traktorem miałem przyjemność jeździć, fajny, zwrotny, nie głupi. Macie jakieś opinie na jego temat bo już jest kilka lat po premierze a w poprzednich postach żadnych opinii z użytkowania.
      Tylko co jak co, ma tylko 3 cylindry i turbo. Dlatego w głowie chodzi, a może wybrać co innego. Myślę o Kubocie serii M4-073. Moc podobna, ale 4 cylindry i wyższa pojemność. Jeżeli znacie obecnie ceny Kuboty (z dilerem w tym wypadku sie jeszcze nie kontaktowalem) lub polecacie inne ciagniki w podobnej mocy to będę wdzięczny za pomoc.
       
      Dodam że ciagnik ma głównie pracować w gospodarstwie przy opryskiwaczu ciąganym z nadmuchem, sadzarką karuzelowa, do jakiś prac pomocniczych ale zapewne czasem i jakiś pług 3 skibowy się zapnie lub mniejszy agregat.
       
      Pozdrawiam serdecznie.
    • Gość murtek
      Przez Gość murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.
       
      W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).
       
      Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.
       
      Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)
       
      Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?
       
      Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez bortys2001
      Witam. 
      Ktoś się pokusi o porównanie,np Deutz 5080keyline, new Holland T4/t4s
    • Przez Krzyszt0f
      Witam planuje podnieś moc w moim massey ferguson 5445 dyna 4 i teraz pytanie co sądzicie o tym podnoszeniu mocy i czy jest to bezpieczne czy nie za bardzo?
      ciągnik ma niby 90km a chce podnieś tak do 110/115km 
      a i jaka firmę polecacie do podniesienia mocy? 
      -agrotronic
      v-tuning
      -Agroecopower
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj