chrap17

Pedał sprzęgła MASSEY FERGUSON 6140

Polecane posty

chrap17    1

Witam.

Massey FERGUSON 6140 97r  skrzynia dynashift

Mianowicie mam taki problem ze pedał sprzegla calkowicie wpadł w podloge.

Objawy jakie mial to niedosprzeglał a pod koniec jak dodawalem gazu to czulem jak pedal rosnie jak puscilem gaz znow lekko opadal i tak caly czas. A dzis po odpaleniu i wbiciu pierwszego biegu i ruszeniu pedal calkowicie wpadl i juz tak zostalo.

Zastanawiam sie czasem czy winna nie jest pompka no bo jak dodawalem gazu to przepuszczala bo pedal sie podnosil a teraz pewnie calkiem zerwalo gumki w niej i nie ma wcale. 

Spotkal sie ktos z was z taka sytuacjia??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Wydaje się że od pompki musisz zacząć diagnozę ,a tak przy okazji byłem wczoraj oglądać taki ciągnik jak długo go masz i jak ci się sprawuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Krzeniek mam go 3lata. 

Jestem bardzo zadowolony. Ale oleje i.filtry co.sezon

Filtr paliwa 2razy w ciagu roku bo na paliwo jest bardzo czuły  u zaraz gasnie.

No turbo robilem ale to.koszt 700zl

Padl mi takze orbitrol w tym roku 300zlnowy

Po zniwach padl Mi tlumik drgań  (trzeba rozpalawiac ciągnik) 1000zl 1dzien i zrobiony w 2onsoby bez spiny

Ale mam przejechane 9000mth to i sie zuzylo wszysko. 

Sprawdz przede wszyskim czy podczas jazdy biegi ci ladnie preskakuja abcd to najwazniejsze. Sprawdz  tez atak od przedniego napedu na tym wale pod traktorem lubia sie w nich ukrecic.. no.i ogolnie przydalo sie by wpiac zegar w silnik jakie ma cisnienie i z tylu na wyjsciu spraedzic cisnienia. No i ogolnie stan wszyskich kabelkow pod prawymi schodami  czy nie klejone kostki  bo tam jest komputer.i nieraz je handlarze omijają i robia na krotko. 

 

Ja za mojegi dalem 62tys z turem 3 sekcjie na orginalnych wszyskich kolach 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Dziękuję ci bardzo za opinie wczoraj oglądałem 6140 z 99 roku 7800 godzin z przednim tuzem u znajomego mechanika biegi chodzą ładnie była spalona instalacja na silniku ale już jest zrobiona ogólnie mechanik ma wszystko posprawdzac i dorzuca 4 nowe opony bkt ceni 62 000 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Warto sprawdzić co się da, ale szczerze mówiąc niewiele się da na pierwszy rzut oka.

 

U mnie wszystko chodziło jak w zegarku, a po godzinie jazdy tracił ciśnienie. 

Ciągniki serii 61XX są dosyć komfortowe, lecz jeśli się zepsują to jest w co ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aderus    28

zapal niech pracuje godzine zobacz czy mocno daje olejem z silnika,  jak dluzej popracuje to zobzczysz czy kipi olej z przodu silnika z rozrzadu spod uszczelek,ja wymienialem pompe wody, pompe hydrauliczna  uszczelki z przodu silnika ,tlumik drgan, widelki rewersu po 2 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Witam. Jak w temacie.

Pompka zalozona nowa i nie moza wgl odpowietrzyc sprzęgła.  Padał ciagle jest miekki. Olej do kad podaje to do tej rurki  co wystaje z skrzyni z lewej strony a na odpowietrznik juz nie idzie nic oleju. Czy cos w skrzyningo.blokuje jakis zaworek czy cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Dobra juz wszysko jasne.

 Walek w przekladni od sprzegla sie urwal i wszystko porwał. Dlatego nie bylo cisnienia na sprzeglo. Do wymiany bylo wszysko wlacznie z obudawa sprzegla. Teraz wzzysko gra sprzegla tylko jedna rzecz. Opiłki ktore sie tam prodykowaly szly na pompe hydrauliczna i wydaje mi sie ze ja musialy przytrzec poniewarz rewers hydrauliczny nie przelacza jak nie dam gazu no i maszyna wolno sie podnosi na podnosniku.. czy mial.ktos.moze cos podobnie ze od opilkiw padla pompa?

Jutro zbadam cisnienia bo dzis nie mam zegara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak były jakiekolwiek opiłki to napewno padla pompa proponuję zlać olej zalać jakiś z innej wymiany pojeździć i znow zmienić tym razem na nowy razem z filtrami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Tak wlasnie kolego mam zalane olejejem AGROL U i filtr papierowy. Chce wlasnie tak pojedzic pare mth i to wszysko wylac i wlas AGRIFARM SUTO 10W40 i filtr donaldson .. tylko teraznie moge jedzis. Tzn zmieniac rwewrsu tylko musze wlaczyc kierunek jazdy i dac gazu tak ok2tys obr zeby rewers przeskoczyl.. 

No.nic.. pompe mam juz druga.. tylko ta robota he.. ale 2godzinki i bedzie zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Mialem pompe bosch retrox.(orginal) i ciagnik mi zaczal slabo skrecac  wiec podejrzenie bylo ze padla pompa. I kupilem jakas wloska carcostam ale skrecanie nie pompglo. Wtedy zalorzylem nowy orbitrol i jak reka odjał. Ale.pompa zostala ta nowa. A stara orginalna zostala. I teraz zaloze ta stara co byla.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Będzie dobrze 10W40. Taki generalnie jest zalecany. Ja na takim jeżdżę w 6190

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A ja mam wrażenie że za gęsty jest i na zimnym pompa ma ciężko go tłoczyć ja zmieniam na 10 30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Mialem na agrolu tez bylo dobrze.. a w sklepie gdzie tez uzytkuja identycznego zalecali mi 10w40. I w serwisie  tez mowili o 10w40.. 

Jeszcze nie wiem czy nie musze zalozyc nowych hamulcow rewersa. Moze poprosty mi sie nie wychamowywuje rewers.. szkoda ze do tego nie zajrzzalem. Ale zaczne od pompy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Pewnie i 10w30 będzie dobry i 10w40 też.. 

 

Leje fuchsa i nigdy bym nie powiedział że jest za gęsty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak byłem w serwisie i powiedziałem że mam 10w40 to mechanik powiedział że trochę za bogaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
3 godziny temu, sznajdik napisał:

Jak byłem w serwisie i powiedziałem że mam 10w40 to mechanik powiedział że trochę za bogaty

Parametr przed w odpowiada za gęstość na zimnym, a po w na gorącym. Wychodzi, że oba oleje na zimnym zachowują taka sama gęstość, dopiero po rozgrzaniu w30 jest bardziej płynny. Miałem zalanego dynashift stou 10w40, teraz wleci utto 10w30. Będzie porównanie 🙂


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

No nie ma się o co martwić, bo 10w40 po rozgrzaniu jest niemal jak woda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

A nke wiecie co moze byc ze nie prelacza mi sie rewers hyd. Przelacze np do tylu i.musze dac duzo gazu dopiero przeskoczy albo i nie. Nieraz musze puscic sprzeglo wtedy przelaczyc i jest zgrzyt i wtedy wcisne sprzeglo i jakos wskoczy.. czy to moze byc wina  hamolcow rewersa. Czy szykac przyczymy gdzie indziej

 

A jakie powinno byc napiecie na cewkach przelaczania przod tyl. Te na tym deklu co sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj