Lukaszjarm

Problem z obrotami bębna w Bizonie

Polecane posty

Lukaszjarm    4

panowie pomozcie mi co mam zrobic bo nie moge zwiekszyc obrotow bebna powyzej 800 bo prowadnica trze o kolo pasowe .

dodam ze jest nowy pas prowadnica ta co sie srobe wkreca od regulacji .

juz zglupialem a w sobote chcem kosic jeczmien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widmoxx    1

znajdz kogoś kto ma miernik obrotów i przyłóż do wału przy pełnych obrotach młocarni i zobacz ile faktycznie kombajn osiaga może być tak że licznik ci oszukuje lub jest wina pradniczki też kiedyś tak miałem a młocarnia jest ok do każdego pomiaru wskazujacego przez licznik dodawałem 250 bo o tyle oszukiwał a szukałem winy na rózne sposoby wymieniałem pas i etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jeżeli pas nowy to wina musi być w talerzach są wytarte.NA kole odrzutnika pas powinien wystawać około 3mm tyle mam u siebie .Albo spróbuj przełożyć te 2 klamry odwrotnie co są do napinania na bębnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamo24    1

U mnie też te obroty pokazuje jak chce mimo że założyłem mowy pas nic nie pomogło, talerze są niewytarte na a śruba jest dokręcona do końca. Maksymalnie pokazuje ok 600 obrotów, może to i wina czujnika jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianmmmm    1

Panowie a na piastę patrzeliście?? U mnie była piasta pęknięta i sobie mogłem robić cuda z pasem i nic, zdaża się że piasta jest trochę krótsza i też będzie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Zasada jeśli pas wystaje ok 2mm nad kolo obroty muszą być powyżej 1000 oszukuje zazwyczaj prądniczka, jeśli kombajn faktycznie miałby te 600-800 obrotów zaraz byście go zapchnęli w lepszym zbożu, proponuję iść do znajomego niech na chwilę pożyczy prądniczki na próbę ja tak zrobiłem i faktycznie kombajn miał powyżej 1000obr na tej drugiej, a na mojej 700 pokazywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, u mnie była podobna sytuacja z obrotami.. pas nowy, piasta nowa, talerze nowe, co sie okazało widełki były nieznacznie ugiete i w tym była przyczyna- jak ręka odjał!! pzdr


ArturKowalewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja po 1 mam tarcze wyjechane ale sezon wytrzymaja ja obcielem ten palec na plaskowniku miedzy widelkami i przyspawalem do 1 cm dalej i teraz moge wiecej dociagnac do tarczy wsidelki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crashi4    0

To dobrze zrobiłeś skoro ci trze koło pasowe to trzeba naciąg przespawać. Obrotomierz masz do kitu. Niech ci ktoś zmierzy zegarem, mi się grzało łożysko w piaście na kole odrzutnika.Za mocno spasowane było i naciągi złe. Pamiętaj nigdy nie dokręcaj korby w kabinie od obrotów młocarni ma ,ax bo spalisz łożysko odrzutnika. Widełek nie ruszaj bo na pewno są ok chyba, że przegrzaliście. To najczulszy punk Bizona :D

 

Nie krzycz! (Caps Lock)

Edytowano przez krolikNH

PRezeS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie a czy do sciągniecia koła wariatora młocarni trzeba zdejmowac koło jezdne ? (szerokie opony) bo mi się ułamało to cos od regulacji obrotów od ramy i musze zdjąć koło odzutnika zeby miec dostęp i zachacza o bieznik opony :)

 

rozbieramy to pierwszy raz i wskazówki doświadczonych kolegów (wasze) by się przydały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Nie, nie spuszczaj powietrza. Ja akurat wczoraj zdejmowałem to koło pasowe. Musisz przestawić się bizonem ok. 2-3 cm w przód lub w tył. Wszystko jedno. Wtedy koło pasowe wpasuje się w dołek między bieżnik opony. Spokojnie zejdzie.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Umnie nie zchodzi :) mam ruskie opony wygladają na wieksze niż standardowe bo jest z cm luzu od górnej blachy . Ale już sobie poradziliśmy - odkreciliśmy te 6 śrub i zeszło .

 

a co robisz przy tym kole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

Kombinowałem, bo miałem zbyt małe obroty na młocarni. Ale na szczęście już po problemie.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj