rudi0018

Jak radzicie sobie ze śladami za kołami podczas uprawy agregatem?

Polecane posty

marobas    230

nie wiem jakie mocowanie, ale może udało by sie dorobić dodatkowe przedłużki do mocowanie redlic za kołami, aby je obniżyć, najlepiej z możliwością regulacji, albo wyjąć te redlice zza kół, i w ich miejsce wstawić palec/pazur spulchniający (np od poznaniaka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
4 godziny temu, PronarekP5 napisał:

Dołączę się do tematu, a mianowicie jak zaradzić śladom po siewniki w kombinacji uprawowo siewnej? Po miękkiej się i tzn teraz po orkach dosyć mocno ślady 

Ja bym szukał przyczyny w zbyt głębokiej uprawie roli, tym samym wał nie jest w stanie zagęścić prawidłowo gleby . Skoro opona robi głębokie koleiny to prawdopodobnie na podobną głębokość następuje wysiew nasion.Nie ma potrzeby spulchniania gleby głębiej niż warstwa siewna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Tak właściwie to w czym przeszkadzają te ślady koła siewnika? Przecież na nic to negatywnie nie wpływa.

Jak dla mnie to jest szukanie dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Macie na myśli założenie całych nowych gęsiostóp w zamian za obecne zęby, czy tylko zmienić redliczki na tych zębach na gęsiostopki za kołami, bo w tym wariancie głębokość pracy się nie zmieni, a całe nowe zęby gęsiostóp też nie są dłuższe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
14 godzin temu, andrzej78 napisał:

Tak się zapytam, jaki bieżnik mają opony w siewniku ? Może przypadkiem jakieś samochodowe ? 

Sa  normalne standard org.


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj