rudi0018

Jak radzicie sobie ze śladami za kołami podczas uprawy agregatem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rudi0018    3

Siema, pytanie w jak w temacie jak radzicie sobie ze śladami za kołami traktora podczas uprawy i siewu agregatami uprawowo-siewnymi?

Mam zestaw uprawowo siewny, agregat - Agro-Masz z wałem packera, a siewnik UNIA Poznaniak (nowy). Aby nie było widać na zasianym polu śladów kół, muszę zęby przy agregacie opuścić prawie do samego dołu, aby spulchniły ubitą ziemię, ale wtedy ziemia na środku traktora i po jego bokach jest zbyt głęboko mieszana i czasami aż się zapycha. Myślałem nad dłuższymi zębami za kołami, ale niestety już dłuższych nie ma niż ja mam w całym agregacie (około 560 mm), spulchniaczy oddzielnych nie ma gdzie wrzucić, a zamontować zęby na siewniku za wałem packera też mija się z celem, aby znowu spulchniać zagęszczoną glebę, jakie macie propozycję i jak sobie radzicie?

Edytowano przez rudi0018

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Orka minimum ze dwa tygodnie przed siewem. Ciśnienie w oponach w miarę nie duże. Kwestia indywidualna. Wiele więcej nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudi0018    3

Może zacznijmy od tego, że traktor Belarus 920 bez przedniego tuza, a kupowanie bliźniaków na areał 20 ha też średnio mi się opłaca lub kupowanie przedniego tuza, co do wału do pługa, nie mam cammbella, ale mam inny, do zagonówki problem z ciąganiem takiego dużego wału. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Zatem pozostaje uprawa mająca na celu  głównie zagęszczenie gleby  przed wjazdem z agregatem siewnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Jak ma być tanio to tylko to co pisałem. Ewentualnie zamiast tych bliźniaków można pomyśleć nad szerszymi oponami. Te ruskie traktory mają te małe kółka z przodu i to też jest problem. Oczywiście do takiej uprawy nawet jak ciągnik się nie ślizga przedni napęd musi być włączony wtedy mniejsze koleiny robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zagęszczenie ziemi od razu po orce - najlepiej jakiś wał do pługa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

ja u siebie na piachach po orce jadę pierw agregatem uprawowo siewnym z broniami, a dopiero dzień lub dwa później agregatem z siewnikiem, i płasko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108

Może przedłuż te zęby które idą za kołami ciągnika naspawaj jakąś dodatkową redliczkę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zmień zeby za kołami na gęsie stopki i problem z glowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    325

widziałem kiedyś w agregatach uprawowo siewnych kverneland włuke która między kołami traktora ma taki trujkat który spycha ziemię w ślady ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domino69    6

polecam jak wyżej założyć gęsiostopki za kołami ale też i na zęby te co idą zaraz obok śladu bo wrzucą trochę dodatkowej ziemi w bruzdę po kole ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Dołączę się do tematu, a mianowicie jak zaradzić śladom po siewniki w kombinacji uprawowo siewnej? Po miękkiej się i tzn teraz po orkach dosyć mocno ślady po siewniki zostają, macie pomysł na to? Szersze kola do siewnika? Obecnie to chyba 6.50 na 16, 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AndrzejRo    105

Brona wirnikowa i po śladach a siewnik najlepiej nabudowany talerzowy z kołami kopiującymi

Edytowano przez AndrzejRo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
2 godziny temu, AndrzejRo napisał:

Brona wirnikowa i po śladach a siewnik najlepiej nabudowany talerzowy z kołami kopiującymi

Mam bronę wirnikowa, wał pakera, i właśnie są ślady po siewniki... Dosyć ciężki i pełny więc się gniecie ziemia. Właśnie nadbudowany... To była mója pierwsza myślą odnośnie śladów ze w tym przypadku nie ma. 


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj