yacenty

Prasy do tloczenia oleju rzepakowego

Polecane posty

yacenty    3838

Witam!

wczoraj padlo ze koniec zabawy i ruszamy z tloczeniem oleju - szukam jakiejs prasy takiej ktora spokojnie wytloczy 20tys w sezonie docelowo nawet 40tys litrow,

macie jakies sugestie co kupic? widzialem gdzies taka o wydajnosci 100kg nasion rzepaku na godzine na silnik 9kW za 7tys E. Moze znacie jakichs producentow - nie ma dla mnie problemu zeby pojechac po prase do Niemiec czy do Czech.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze uwagi.

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

www.protechnika.com ale oni nie są tani...


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

dlatego pisalem ze szukam czegos u sasiadow :) no ale dzieki chociaz za ten link - ta firme juz znam

Znalazlem u pepikow cala linie do produkcji oleju o wydajnosci 30kg ziarna na godzine - czekam na ich dokladna oferte jak bede cos wiedzial to sie podziele


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Nie wierze!! A taki byleś sceptyczny jeśli idzie o tłocznie oleju :P

A chodzi Ci o te prasy FARMET-u?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

Hmm... przyznam się, że to dobry pomysł aby rozejżeć sie po Europie, ale czy nie lepiej za takimi rzeczami rozglądać się na wschodzie Europy. Rosja, Ukraina lub Białoruś tam sieja słonecznik i rzepak i też tłoczą olej, ewentualnie może Węgry lub jakieś kraje bałkańskie... Tam może być chyba znaczniej taniej...


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

srednio 35kg czyli okolo 38l,

Griga: masz jakies pojecie i doswiadczenie, chyba te prasy Farmetu.

 

co do sprzetu z za wschodniej granicy - to mam ciut za daleko a poza tym jakosc tych urzadzen nie wiem czy jest dobra :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Hm coś słyszałem kiedyś że ktos z czech prase sprowadzał i nawet ileś tam tysięcy zaoszczędził :o tylko nie pamietam dokładnie co i jak....


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Jacek wiem chyba tyle co i Ty ;) Kiedyś szukałem poprostu prasy i stąd troszke wiem. Zresztą rozmawialiśmy juz o tym kiedyś :-) Jednak jak narazie kupuje olej, w przyszłym roku coś bede mysleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Po ile kupujecie olej? Jeśli można wiedzieć oczywiście. I w jakich proporcjach z ropą mieszacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1075

Cena jest różna kupowałem już po 1,95zł; 2,1zł (olej z soji GMO) a teraz jak szukałem to najtańszy rzepakowy po 2,62zł. A co do mieszania to teraz leje prawie czysty olej i tylko na początku kopci jak cholera bo zimny silnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

najtańszy po 2,62????????? Ostatnio czerwoną kupiłem po 2,66 i to z dowozem. Chyba na razie sobie jeszcze odpuszcze olej. Aż nie zrównają akcyzy czerwonej z żółtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

ja ostatnio kupowalem po 2.68 w biedronce

dzis rozmawialem z przedstawicielem farmetu na Polske - ceny masakra totalna, Farmer 20 cena 8tys E

ta wieksza prasa L200 - 20tys E - albo mu sie ceny zlotowki z Euro pojebaly albo inni maja bledy w ofertach

chyba juz nie chce prasy :(

Burkatów w hurcie - 1tona oleju ostatnio mieli po 2.7zl brutto


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1
czy tu wszyscy jeżdzą na czerwonej?

Ja jeźdze na legalnej nikgdy opału nie lałem i nie zamierzam lać... :o


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Ja już nie pamiętam jak żółta wygląda (chyba że policzyć bony paliwowe). Na opale jeździmy od prawie 10 lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

co kraj to obyczaj :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

yacenty, a czy nie interesowałeś się jakie są koszty usługowego tłoczenia oleju? Bo może to bardziej się opłaca niż inwestycja w prasę.


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jeszcze nie, ale tez to wczoraj rozwazalismy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

chciałbym powrócić do tego temu potrzebuje jakiś rysunek , schemat takiej prasy bo mam magika co dorabia mi różne rzeczy do maszyn i chciałby coś takiego mi zrobić jest na emeryturze i ma czas , najpierw jakąś mniejszą a jak sie uda to jakiś konkretniejszy sprzęt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mam mały cennik Protechniki i taka linia to droga impreza: najmniejsza prasa A 40 (1 tona/ 24 h)- 9 800zł, estryfikator 300 litrów 16 900 zł, ceny netto. Podają , że koszt produkcji litra oleju to 1,73 (rzepak po 900zł, makuchy 580 za tonę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

prasa do tloczenia oleju dziala na zasadzie takiej samej jak maszynka do miesa. Myslalem zeby kiedys przepuscic troche rzepaku przez taka maszynka (tak dla jaj) tylko potrzebne by bylo jeszcze jakies sitko zeby olej nie mieszal sie z makuchem. A estryfikator no mozna zrobic zer zwyklej beczki( moj szwagier jest chemikiem i mowil mi jak sie to robi i ile czego trzeba dolac)> Ztym estryfikatorwm to chodzi o to zeby pomieszac olej z jakims alkoholem czy czyms tam ( nie pamietam) i zeby oczyscic go z wszelkich zanieczyszczen(olej).

Ja tez myslalem o takiej prasie ale o najmniejszej wydajnosci ale zeby chodzila dzien w dzien no i trzeba brac bez rzadnego doinansowania bo trzeba spelniac okreslone normy (np. wielkosc budynku , pracownik) i nie wolno przekroczyc limitu przetworzonego oleju.

Jak bym kupil cos takiego to po prostu tloczyl bym olej uslugowo znajomym i sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk1942    0
Witam!

wczoraj padlo ze koniec zabawy i ruszamy z tloczeniem oleju - szukam jakiejs prasy takiej ktora spokojnie wytloczy 20tys w sezonie docelowo nawet 40tys litrow,

macie jakies sugestie co kupic? widzialem gdzies taka o wydajnosci 100kg nasion rzepaku na godzine na silnik 9kW za 7tys E. Moze znacie jakichs producentow - nie ma dla mnie problemu zeby pojechac po prase do Niemiec czy do Czech.

 

Pozdrawiam i czekam na wasze uwagi.

YacentY

Witam

Jestem w stanie doradzić i pomóc w tej sprawie.

Henryk1942

Edytowano przez andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj