FERO0X

NHt5.85 czy JD 5090M

Polecane posty

Bartek933    5394

Bo?

DF ma lepszą skrzynię, większy silnik bez eko g..,sam ciągnik jest nieco większy, system start-stop super sprawa i większą możliwość regulacji rewersu,kabina też jak by nieco większa

Z wad to jest wyższy od NH ma mniejszy prześwit,i jak dla mnie mniej intuicyjną obsługę EHR

Cena porównywalna, 166netto DF bez pneumatyki i ładowacza

207netto NH z pneumatyka i ładowaczem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Nie mam porównania t5 do t6 ale może coś pomogę. I też mi się tym ehr z 5g mniej wygodnie pracuje jak  w t6. Poza tym klima musi być prawie do końca skręcona żeby w upał było chłodno(w t6 chodzi na pół temp. i wystarczy). No i rozdzielacze od hydrauliki niby 3 pary a tylko w jednej wolny spływ ( czy jak to się nazywa) do opuszczania np. przyczepy. Rewers też chodzi ciut ciężej jak w t6.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394
4 minuty temu, sumek666 napisał:

Deutz Fahr czego nie ma? 

DF ma DPF, AdBlue i niektóre jeszcze EGR :)

 

No popatrz a ja jeździłem podnosiłem maskę i tego nie było.

Sąsiad ma takiego i naprawdę robi wrażenie co ten ciągnik potrafi, nie wyobrażam sobie żeby T5 dała radę z 4skibowym huardem w obrocie na zabezpieczeniu olejowym

oczywiście ciągnik nie bez wad, bo nie jestem ślepo zapatrzony w jedną markę 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERO0X    4

Ja oglądałem DF to był bez adblue chyba tylko DOC było Niby do końca tego roku można zamówić bez DPF-a i AdBlue. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. A DF wydawał mi się niższy od NF. I zawsze myslalem ze New Holand ma lepsza skrzynie. Sąsiad ma DF to ciężko wchodzą mu nieparzyste biegi a tym co jeździłem to było wszystko dobrze 

Edytowano przez FERO0X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Tylko i aż dwa. 

Istnieje możliwość "poprawienia" fabryki w tym zakresie jak i AdBlue w DF  


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15
13 godzin temu, FERO0X napisał:

Ja oglądałem DF to był bez adblue chyba tylko DOC było Niby do końca tego roku można zamówić bez DPF-a i AdBlue. Ale ile w tym prawdy to nie wiem. A DF wydawał mi się niższy od NF. I zawsze myslalem ze New Holand ma lepsza skrzynie. Sąsiad ma DF to ciężko wchodzą mu nieparzyste biegi a tym co jeździłem to było wszystko dobrze 

Dokładnie tak mój 5110 ma tylko DOC, tylko te 2 większe modele mają adblue. Po nowym roku ma się coś zmienić ale nie znam szczegółów także jeśli DF to zamawiałbym jeszcze teraz...

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Dopiero 170 godzin od czerwca zrobił ale na razie się nie zepsuł 😅. Mam minimalne zapocenie z tyłu przy podnośniku z jakby korka, śruby myślę że tam jakaś uszczelka, podkładka słabo trzyma. Jedynka ciężko nieraz wchodzi reszta ok chociaż u mnie jest zgrzyt przy zmianie wysokich biegów na drugim półbiegu ciągnik sam zrzuca na pierwszy półbieg i wtedy jest zgrzyt, na pierwszym półbiegu jadąc non stop jest ok. Serwisant obiecał kalibracje jak nie pomoże będziemy szukać dalej... Cena ta z wiosny z promocji ok 170 netto i stoll fz 20 ok 30 netto razem wyszło 200 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERO0X    4

@grucha18 N o to u mnie cena z turem i osprzętem ok 235k. Właśnie słyszałem ze ta skrzynia lubi zgrzytać przy zmianie. A dobralbys Teraz coś jeszcze z opcji dodatkowych czy wystarczy ci to co masz ? 

Edytowano przez FERO0X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grucha18    15

Moja cena jest bez osprzętu bo zostawiłem wszystko od starego ładowacza. Ja mam to wyposażenie z promocji i ciągnik z placu także brałem co było. Gdybym miał konfigurować to na pewno mocniejsza pompa, raczej najszersze opony chociaż te co mam wąskie też nie są ewentualnie obciążniki w tylne koła no i zaczep automatyczny by się przydał ale nie wiem czy w ogóle jest on w opcji w tym modelu. Reszta raczej ok jest to co najpotrzebniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERO0X    4

@grucha18 Z zaczepem automatycznym to jest tak ze jak go zamówisz to usuwają zaczep polowy i jest tylko ten transportowy, a mi doradzili i zaczep oddzielnie zamówią i założą na warsztacie, przez co będzie automatyczny i polowy. A te opony jeśli weźmie się najszersze to nawet nie będzie można orać, a za szerokie to tez ciągnik ma ciężko przez co więcej pali, no i promień skrętu się zmniejsza. Dziękuje za wszystkie informacje bardzo mi pomogły😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERO0X    4

Chyba DF  ale boje sie tej skrzyni trochę. Masa ciągnika, wielkość silnika i brak filtrów przekonują mnie do niego, ale wątpliwości nadal są trochę 😅

 

@grucha18 W takim wypadku to racja😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

W Df nie wiem czy we wszystkich ale bodajże 5g jest ad Blue i komin jak od huty który koliduje z ladowaczem gdzie poprostu nie ma go jak zamontować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Powielasz głupoty, oczywiście że można zamontować ładowacz. Ja jeździłem za 5090 i ciągniki zarówno z placu jak i na zamówienie są bez DPF i SCR. Setka na placu też była bez. 


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FERO0X    4

@Patryk122 Niestety To co mówisz jest po części nie prawda. Otóż Niektóre DF maja AdBlue bo sam taki widziałem na oczy z 2019, ale tu cię zaskoczę. Był on z seryjnym ładowaczem czołowym który nie nie kolidował z żadnym elementem w ciągniku. A czemu ten DF miał AdBlue, to nie mam pojęcia, właściciel myślał ze wszystkie już maja i zdziwił się gdy powiedzialem mu ze widziałem nowiutkiego bez tego wielkiego komina 

Edytowano przez FERO0X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Proponuję wejść na stronę internetową DF i po kilkunastu sekundach wszystko jasne które modele mają SCR a które nie.

Promocja jest na 5110G, 175tys. Bez DPF i SCR


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Znajomy ma tego G dokładnie nie wiem ile koni i ma ad Blue i piszę co wiem miał kupiony ladowacz którego nie dało się zamontować i ciągnik jest bez Ładowacza. Sprawa zakończona rekompensatą dla właściciela a ladowacz oddany do producenta. (polski znany) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj