Gość

Sprężarka i malowanie

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
Witam czy jak podłącze pistolet pod sprężarkę do c330 to idzie coś pomalować? Nie mam innego kompresora pędzlem źle wychodzi. Jak się nie da czy są jakieś dobre spraye z podkładową farba bo tylko podkładem chce polecieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Jak nie dużo malowania to dasz radę , podłącz pod klamkę na wyjscie do przyczepy i pomału ogarniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma123    28

tylko najlepiej maluj takimi seriami jak ci butle nabije do tych min 3 bar czyli chwile malujesz i czekasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ma123 napisał:

tylko najlepiej maluj takimi seriami jak ci butle nabije do tych min 3 bar czyli chwile malujesz i czekasz

ale to pod hamulce trzeba podłączyć tak? tam wejście będzie pasowało czy trzeba coś kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co posiadasz do malowania , przewody jakieś czy co ? Bo jeśli masz sprawną pneumatykę to jeszcze potrzebujesz przejściówkę ze złącza pneumatycznego do przyczep na szybko złącze do powietrza do tego podłączasz przewód np spiralny do przewodu pistolet i malować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

no jeszcze nic nie mam i zastanawiam się co kupić żeby to nie było na jeden raz. a ta przejściówka to jak wygląda wyślesz jakiegoś linka albo coś? Tak to mam przewód do pompowania kół ale pod to chyba pistoletu nie podłącze :(


rivierrecasalis napisał:

A co posiadasz do malowania , przewody jakieś czy co ? Bo jeśli masz sprawną pneumatykę to jeszcze potrzebujesz przejściówkę ze złącza pneumatycznego do przyczep na szybko złącze do powietrza do tego podłączasz przewód np spiralny do przewodu pistolet i malować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
46 minut temu, akooo napisał:

no jeszcze nic nie mam i zastanawiam się co kupić żeby to nie było na jeden raz. a ta przejściówka to jak wygląda wyślesz jakiegoś linka albo coś? Tak to mam przewód do pompowania kół ale pod to chyba pistoletu nie podłącze :(

 

 

 

Jedź doarketu kup kompresor za 200zl i wtedy będziesz miał na inne malowania, przedmuchiwania czy pompowanie kół, kupisz końcówkę do hamulców, przejsciowki, opaski policzysz paliwo i prawie na to samo Co wyjdzie a robota pójdzie dużo sprawniej i na wyjściu ustawisz stałe ciśnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Minkes napisał:

46 minut temu, akooo napisał:

no jeszcze nic nie mam i zastanawiam się co kupić żeby to nie było na jeden raz. a ta przejściówka to jak wygląda wyślesz jakiegoś linka albo coś? Tak to mam przewód do pompowania kół ale pod to chyba pistoletu nie podłącze :(

 

 

 

Jedź doarketu kup kompresor za 200zl i wtedy będziesz miał na inne malowania, przedmuchiwania czy pompowanie kół, kupisz końcówkę do hamulców, przejsciowki, opaski policzysz paliwo i prawie na to samo Co wyjdzie a robota pójdzie dużo sprawniej i na wyjściu ustawisz stałe ciśnienie.

Nawet nie wiem czy mi pneumatyka działa tzn to wyjście na tył bo sprezarka działa bo kolo pompowalem. a jaki kompresor polecasz taki do 200 zł. myślałem tez żeby sprayem malować bo kabinę musze pomalować sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Daruj sobie spreje bo to o kant d rozbić. Zorganizuj sobie sprężarkę i pistolet to bedzie solidna robota i w przyszłości też coś pomalujesz. A sprężarka zawsze sie przydaje - koła napompować, przedmuchać, malować, czy klucz pneumatyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
janek884 napisał:

Daruj sobie spreje bo to o kant d rozbić. Zorganizuj sobie sprężarkę i pistolet to bedzie solidna robota i w przyszłości też coś pomalujesz. A sprężarka zawsze sie przydaje - koła napompować, przedmuchać, malować, czy klucz pneumatyczny

a jak chce kabinę pomalować to samym podkładem wystarczy jedna warstwa? bo akurat podkład ma kolor jaki mnie interesuje.


przedtem stary lakier zerem do golej blachy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
janek884 napisał:

Podkład nie daje rady się jako ostatnia warstwa, musi być farba nawierzchniowa

a co zejdzie czy jak? przecież te części ursusowskie są malowane tylko podkładem i niektórzy nic z tym nie robią i dobrze jest 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230
1 godzinę temu, janek884 napisał:

Podkład nie daje rady się jako ostatnia warstwa, musi być farba nawierzchniowa

A cóż to za podkład że trzeba go zabezpieczać nawierzchniową farbą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
2 godziny temu, janek884 napisał:

Daruj sobie spreje bo to o kant d rozbić. Zorganizuj sobie sprężarkę i pistolet to bedzie solidna robota i w przyszłości też coś pomalujesz. A sprężarka zawsze sie przydaje - koła napompować, przedmuchać, malować, czy klucz pneumatyczny

A cóż to za sprężarkę kupisz za 200 zł co podoła dla pneumata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    444

Co do podłączenia pod złącze od hamulców - zalezy jaki pistolet mamy... jeden jest do malowania przy niskim ciśnieniu i nie będzie dobrze malował przy takim ciśnieniu jak byśmy go nie regulowali inny pomaluje calkiem nieźle, ale to i tak prowizorka. 

A co do malowania podkładem. Nie wiemy o jaki rodzaj podkładu chodzi, to można sobie zgadywać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minkes    72
10 godzin temu, akooo napisał:

Nawet nie wiem czy mi pneumatyka działa tzn to wyjście na tył bo sprezarka działa bo kolo pompowalem. a jaki kompresor polecasz taki do 200 zł. myślałem tez żeby sprayem malować bo kabinę musze pomalować sobie

Trochę przesadziłem z tymi dwoma stówami ale patrz tu - pierwsze lepsze z brzegu: https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-mocny-sprezarka-24l-duzy-zestaw-9398379287

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Alchemik napisał:

Co do podłączenia pod złącze od hamulców - zalezy jaki pistolet mamy... jeden jest do malowania przy niskim ciśnieniu i nie będzie dobrze malował przy takim ciśnieniu jak byśmy go nie regulowali inny pomaluje calkiem nieźle, ale to i tak prowizorka. 

A co do malowania podkładem. Nie wiemy o jaki rodzaj podkładu chodzi, to można sobie zgadywać 

Normalny ten antykorozyjny duluksa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
witejus napisał:

7 godzin temu, Minkes napisał:

Trochę przesadziłem z tymi dwoma stówami ale patrz tu - pierwsze lepsze z brzegu: https://allegro.pl/oferta/kompresor-olejowy-mocny-sprezarka-24l-duzy-zestaw-9398379287

to się nadaje do pompowania dętek rowerowych

Panie mi się rozchodzi pomalowac parę rurek a nie lakiernie czy warsztat otwierać. Myślałem jak już coś kupić to do 100 zł a jak nie to sprężarka od ciągnika pomalowac ewentualnie sprayem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8521
1 minutę temu, akooo napisał:

a jak nie to sprężarka od ciągnika pomalowac ewentualnie sprayem :)

równie dobrze możesz pędzlem op... jak niejaki jakob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
witejus napisał:

1 minutę temu, akooo napisał:

a jak nie to sprężarka od ciągnika pomalowac ewentualnie sprayem :)

równie dobrze możesz pędzlem op... jak niejaki jakob

Nawet myślałem tak zrobić ale uznałem że to już fuszerka będzie słabo ty wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj