pep14

Pług na zabezpieczeniu polautomatycznym

Polecane posty

pep14    27

Witam. Czy użytkuje ktoś pług na zabezpieczeniu pòłautomatycznym ? W swojej ofercie ma je teraz agromasz. Zasada wg producenta polega na tym że po osiągnięciu siły krytycznej sprężyna wybija kołek i całą Skibę do góry. Wtedy trzeba się zatrzymać i cofnąć aby wróciło na swoje miejsce. Jakie macie opinie na temat tego rozwiązania bo wiem że było stosowane także w pługach zachodnich ?

pep14    27

Ale też przy większych kamieniach wybijało Skibę do góry czy sprężyna amortyzował wszystko ?

image.png.282f51a686e333597bb1e48d36006c3b.png

Tak to wygląda w agromaszu. 

Wiadomość z agroFakt.pl

kibix    202

Czy masz zabezpieczenie na sprężynie, resorze czy hydraulice to zasada działania jest taka sama. Jak trafi na kamień to ta sprężyna się napina - Skibą idzie do góry - jak ominie kamień skiba wraca w ziemię. Jak będzie mocne uderzenie to ścina kołek. Duzo zależy tu od predkosci. Im większa tym większa szansa że sprężyna nie zdąży się napiąć i zetnie kołek. Kwestia też jest jaka śruba jest na zabezpieczeniu. Licho wyglądają te sprężyny.

robi57362    1527

tu właśnie jest inaczej przeczytaj uważnie co napisal autor. tu sprezyna nie trzyma bezposrednio skiby tylko kolek

jesli pomoglem kliknij fajne

pep14    27

Też mi się wydaje że licho wyglądają dlatego szukam uzytkownikow. Tak trzyma kołek ale pytanie czy sprężyna jest w stanie zamortyzować mniejsze kamienie

5544332211    29

Najlepsze rozwiązanie to jest na resorach . W wiosce przerabialiśmy chyba już każdy typ  i oto opinie nie tylko moje  o danym rodzaju zabezpieczenia

Kołkowe -  Wkurza na moich rejonach gdzie dużo dużych kamieni . plusem to zauważyliśmy że lepiej się pług trzyma w ziemi jak sucho .

hydrauliczne - fajnie działa jak nowe potem to nieszczelności i problemy z naprawą 

resorowe - niezawodne u mnie już od 20 lat tylko reguluję resory i bajka u kolegi tak samo 

sprężynowe - zdaje się być bardziej czułe niż resorowe ale tak samo z wiekiem sprężyny już nie są jak te nowe 

Edytowano przez 5544332211

jaco512    363

Hydrauliczne zabezpieczenie daje możliwość regulacji siły w zależności od warunków na polu, resor w czasie suszy może się odginać na glinie.. a z tymi problemami w naprawie to bzdura

jaco512    363

Czy napisałem ze nie można... można, tylko zajmie to sporo czasu, a ciśnienie w hydraulice zmienisz na polu w minutę

kibix    202

Na sprężynowym możesz odkręci albo dokrecic  nakretke i też masz regulacje i to w dodatku bezstopniowo.

Cenowo wychodzi hydraulika>sprężyna>resor 

W pługach ciąganych hydraulika to już prawie standard. W zawieszanych to już zależy od zasobności portfela i udźwigu podnośnika. Do piątki obrotu sprężyny  to jest ponad 200 kg gratis. Hydraulika myślę podobnie. Resor może być lzejszy.

Te zabezpieczenie co autor pokazuje to jest kot w worku. Nie kupiłbym takiego.czegosc bez zobaczenia tego w pracy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez 19seba
      Witam , da się to jakoś naprawić ? To jakiś odlew jest , pospawany na szybko migomatem żeby skończyć orać ale nie wytrzymuje ten spaw zbyt długo .

• Przez Przemek15
      Czy może mi ktoś wyjaśnić parę rzeczy z tym związanych, bo miałem przyjemność orać, ale nie miałem przyjemności ustawiać pługa. Coś nie coś o tym wiem, ale różne źródła różnie podają o różnych regulacjach. Do czego właściwie służy i czym jest regulacja szerokości pierwszej skiby? W Agromechanice napisali, że dostosowuje się ją do rozstawu tylnych kół ciągnika. W RPT piszą, że: "...regulacji pirwszej skiby dokonujemy w drugim przejeździe. Pierwszy korpus powinien nieco nadkładać, aby wyrównać powierzchnię z poprzednim przejazdem". Piszą też, że ma to związek ze ściaganiem pługa, albo, że ma to wpływ na równomierną szerokość pozostałych skib. W starszych pługach zagonowych ramowych zawieszanych mamy w stojaku oś wykorbioną, która podobno służy do regulacji właśnie pierwszej skiby a zarazem punktu pociągowego (w obracalnych jednobelkowych te ustawienia dokonuje się razem lub oddzielnie śrubą rzymską albo siłownikiem). Ale przecież za pomocą tej os wykorbionej za pomocą korbki nie zmieniamy w rzeczywistości szerokości tylko pierszej skiby, ale wszystkich jednocześnie zmieniając przy tym jakby kąt natarcia lemiszy. I inne źródłą podają, że zmiana tej szerokości powinna być następstwem zmiany głebokości orki tak, aby był zachowany jednakowy stosunek szer. do gł. korpusu. Im głebiej tym szerzej i na odwrót. Na zimę znowu lepiej zostawić glebę w ostrej skibie (wysztorcowaną), czyli głęboko i wąsko. Zupełnie innym zagadnieniem jest regulacja szerokości roboczej pługa, która w starszych pługach nie występuje. Może być mech. skokowa albo hydrauliczna płynna i co ciekawe zmiana tej szerokości nie zmienia kąta natarcia lemiesza. Bodajże chodzi o zasadę czworoboku przegubowego. Jeszcze innym zagadnieniem jest zmiana szerokości orki poprzez odejmowanie i dokładanie korpusów. Belka w takim przypadku musi mieć budowę kołnierzową, czy jak kto woli teleskopową, aby po odjęciu od tyłu korpusu nie wystawałą "pusta" belka. W Agromechanice jeszcze bardziej motają, bo piszą, że ustawia się szerokość orki przy pomcy dwóch regulacjI
      -poprzecznej, czyli ustawienia szer. pierszej skiby
      -podłużnej, czyli ustawienia pługa po takim kątem, aby uzyskać nominalną szerokość pługa i optymalny nacisk płozu na ściankę bruzdową
      Po pierwsze jak może być coś takiego jak podłużna reg. szer. orki? A potem piszą, że pożadana jest też możliwość regulacji szerokości orki. To już mamy jakieś trzy regulacje szerokści orki. I jak tu się nie zgubić?
      I jak to jest jest z tą regulacją głębokości w nowszych pługach obracalnych? Bo piszą, że ustawiamy za pomocą kółka kopiującego, a to jakaś bzdura, bo obecnie stosuje się regulację siłową a nie kółko, chyba, że pług przyczepiany, ale te zostawmy, bo jeszcze większy mętlik będzie. Regulacja siłowa czy pozyzycyjna wyklucza kółko kopiujące na pewno, a jak ktoś chce pracować za pomocą regulacji kopiującej (kółka) to musi ustawić podnośnik na dociążąnie (regulację ciśnieniową), czyli podnoszenie pod mocno zmniejszonym ciśnieniem tak aby nie dało rady podnieść pługa od ziemi (wiadomo wtedy tracimy dociążanie tylnej osi masą pługa). Jeszcze inną regulacją jest w nowszych pługach przesuwanie wzdłużne pługa tak, aby wychylić pierwszy koprus poza rozstaw kół ciągnika i wtedy obydwa koła jadą po caliźnia. Co to daje tylko praktycznie? O poziomowaniu nie wspominam, bo jest dla mnie zrozumiałe, ale prosiłbyłbym Was o jakieś uporządkowanie tego, ewentualne poprawienie i wyjaśnienie co kiedy w jakich pługach (z wyjątkiem przyczepianych) i w jaki sposób oraz po co. Chodzi mnie głównie o pługi zawieszane zagonowe (starego typu bez reg. szer. rob.) oraz jednobelkowe obracalne zawieszane.
    • Przez Piffpaff
      witam, w okolicy znalazłem pługi jak w linku, czy warto kupić do 60tki pola od piachów po glinę. https://www.facebook.com/marketplace/item/421153786745521/

Jak z częściami zamiennymi i na co zwrócić uwagę przy zakupie
    • Przez pawelxx
      planuje zakupic nowy pług akpil ,jakie macie opinie o tym pługu czy może jakiś inny kwota to max 33 tyś zł.
    • Przez tommtz
      Cześć, mam problem z pługiem gregoire besson, po obrocie siłownik dochodzi do śruby ograniczającej a później sam się powoli cofa. Jest to wersja w której kostka obrotu jest razem z siłownikiem, oddawałem go do regeneracji niestety problem nie ustąpił. Spotkał się ktoś z podobnym problemem?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj