Brytan

Jaki rozsiewacz na 10 ha do 5 000zł ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brytan    2

Witam panowie!

Jako,że mój stary dobry lejek dobiega już końca pracy,trzeba go wymienić na nowy. I sprawa wygląda tak : szukam nowego Polskiego rozsiewacza 600/800 L dwutarczowego.

Na wstępie powiem,że oglądałem kilkanaście dosłownie zagranicznych z pułki Amazone oraz Rauch ale za dobry trzeba dać 7 tys na co mnie teraz nie stać . I znalazłem dosłownie trzy oferty a mianowicie :

-Strumyk Tytan 600L w standardzie zamykanie hydrauliczne,plandeka oraz dowóz. Wszystko w cenie 3400 zł .

-GRASS-ROL N056/3 600L z zamykaniem hydraulicznym na dwa węże oraz ocynk z plandeką za 4500 zł. Dodam,że mam z grass-rola brone talerzową zrobiłem ją narazie 20 ha więc nie mogę stwierdzić jakości ale póki co jestem zadowolony.

Mam jeszcze okazję do zakupu Unie Brzeg 600 z 2009 r, Goiść ceni 3800zł ,zgnity nie jest,ale był malowany....

Panowie, chodzi mi o to który byłby najlepszy?  Wiem,że to budżetówki,ale chce aby wytrzymały przynajmniej 3-4 lata. Pracował by na areale 10 ha,no może ciut więcej.

Proszę tylko i wyłącznie opinie właścicieli. Z góry bardzo dziękuję za pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2
8 minut temu, gosciu506 napisał:

kup jakiegoś rauch kunh

Napisałem,że za dobrego trzeba dać min 7 tys a ja mam max 5 tys za rozsiewacz poza tym zrobiłem już ponad 400 km za używanymi i wszystko już wytłuczone albo podrobione na sprzedaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja mam ruch zsb 900 od dwóch lat. Kupiłem za 5000.  Komfort pracy wysoki, zero pyłu i nawozu w ciągniku. 

Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to na szerokość wysiewu talerzy, jeśli się nie robi ścieżek technologicznych. 

Za 6000 to pewnie już byś kupił jakiegoś mds i już byś miał regulację szerokości wysiewu. 

Kolega mi mówił, że Unia bardzo nierówno sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-siewka-kuhn-rauch-bdb-2-talerzowy-hydraulika-mds-CID757-IDDTtLg.html mozna kupic i tanszy


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Dziękuję panowie ale to zbyt daleko ode mnie. Mi chodzi o przejściówkę na te właśnie ok 4 lata więc stąd chronie budżet. 

Dlatego najbardziej się kłaniam Grass rol lub strumyk nowy. Tylko pytanie który z nich był by lepszy. Niby Grass na ocynk ale ja dbam dobrze o sprzęt więc dam radę. Chodzi mi o to żeby lepiej sprawdzał się mechanicznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drizzt24    17

Grass-rol miałem przez 6 lat. Nigdy dobrze nie udało mi sie ustawić normy wysiewu. 

Teraz mam Unie MX850, z wysiewem nie jest źle. Ale rdzewieje w oczach

Wszystko myte na bieżąco.

Następnym razem kupie cos zachodniego

W każdym razie ile razy bym nie czytał z polskich polecają:

https://www.olx.pl/oferta/rozsiewacz-nawozu-rs-600-langren-malowany-proszkowo-CID757-IDyatvq.html#ef75103500

lub

https://www.otomoto.pl/oferta/kuar-wyprzedaz-rozsiewacz-do-naozow-rn-600-altro-dostepny-od-reki-ID6D9Yul.html?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Kolego Brytan, gdy minie 3-4 lata, to tego rozsiewacza, na który dzisiaj wydasz 3-5 tysięcy, za połowę ceny nie sprzedasz, o ile w ogóle sprzedasz. Można więc założyć, że wyjmując te pieniądze z portfela, czy przykładając kartę do czytnika, godzisz się jednocześnie z tym, iż w tej samej chwili, znika bezpowrotnie Twoje 1,5-2,5 tysiąca złotych. Tak z ciekawości zerknąłem w necie na ceny przekładni do tego Twojego starego lejka. Wahają się w przedziale 200-600 parę złotych. Arkusz blachy trójki 1,25/2,5, to koszt około 180 zł. Za 9 max stów, masz wyremontowany stary lejek, który wysiewa nie gorzej, niż te nowe cuda techniki i te 3-4 lata, z pewnością pohula 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Za 900 to i lejka kupi nowego. Grass rola nie polecam, dawki ustawić to wieczna robota na oko, nawóz zmielony, otwory wysypowe zrobione nierówno, 1/4 nawozu na ciągniku, a i z ustawieniem łopatek trzeba się pobawić żeby było dobrze, bo jak ustawiony wg wskazówek producenta, to środek niedosiany. No i to że zadbasz o ocynk nie znaczy, że nie zacznie Ci gnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
13 minut temu, bezbarwny napisał:

wyremontowany stary lejek,

idź pan w chu... ze starym lejkiem,trzy lata temu kupiłem strumyka dwu talerzowego siew nawozu to niebo a ziemia w porównaniu do lejka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

Demonizujesz @witejus. W latach 90, w naszym gospodarstwie przez dwa sezony blisko 100 hektarów obsiewane było lejkiem i dobrze było. No ale Ojciec mój, to mistrzem był w ustawianiu ów urządzenia i jak ustawił, to i równomiernie rozsiewał. 
poza tym, zakup planowany przez Kolegę Brytana, tymczasowym rozwiązaniem ma być. No chyba, że jednak nie tymczasowym. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 minuty temu, bezbarwny napisał:

W latach 90, w naszym gospodarstwie przez dwa sezony blisko 100 hektarów obsiewane było lejkiem i dobrze było.

współczuję ,ja bym się zapłakał

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1268

E tam, znów demonizujesz @witejus, płakać to by Ci się dopiero chciało faktycznie, gdybyś miał świadomość, że te hektary, ursusem 360 i zetorkiem 7211 trzeba obrobić. Do tego siewnik poznaniak 2,7, agregacik uprawowy 3 m, i dwa polskie pługi 3 skibowe, a, i talerzówka 2,2m☺️
no cóż, takie to czasy były. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36

mam zaf 403 na sprzedaż stan idealny sprowadzony z Niemiec od dziadka nic nie wybite 2700zl do negocjacji Pomorskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
5 minut temu, bezbarwny napisał:

E tam, znów demonizujesz @witejus, płakać to by Ci się dopiero chciało faktycznie, gdybyś miał świadomość, że te hektary, ursusem 360 i zetorkiem 7211 trzeba obrobić. Do tego siewnik poznaniak 2,7, agregacik uprawowy 3 m, i dwa polskie pługi 3 skibowe, a, i talerzówka 2,2m☺️
no cóż, takie to czasy były. 

no tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mkkk    11

rozsiewacz nie ważny. ważne że by było co i za co do rozsiewacza. 😉😁 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Panowie z tym "nowym" rozsiewaczem to tak jak powtarzam na 3 - 4 lata kolega wyżej pisze że stracę te 1,5 - 2 t ale nie koniecznie muszę go sprzedawać tylko zostanie np tylko do wapna, bo sporo wysiewam granulatu. 

Z tego co tak tez na internecie przeglądałem to faktycznie radzą to altro ale u mnie w okolicy nie widzę ofert nowego, będę musiał zadzwonić jutro gdzieś gdzie jest dalej. Narazie jestem nastawiony na tego strumyka bo cena niska a wyposażenie spoko. 

Lejka mam od 2000 r. Zawsze myty, konserwowany, garażowany i goła blacha a jeszcze się trzyma to i myślę że ten przy odpowiednim dbaniu sobie poradzi :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
7 minut temu, Brytan napisał:

Narazie jestem nastawiony na tego strumyka bo cena niska a wyposażenie spoko. 

ja mam trzy lata ,zero rdzy po robocie myty i do garażu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj