bolid20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

Polecane posty

saszeta    161

tak wlasnie jest z paczkami po 2 tys. Czasami mozna kupic pakowane po tysiacu i prawie zawsze sa szerokie

we wroclawiu nadal sa po16gr?

ostatnio brałem na początku stycznia to tak były. Za późno się zgadaliśmy ,brachol był wczoraj we wrocławiu to mógł zobaczyć. Chyba ojciec ma nr telefonu do nich. Później ci dam znać

 

 

wyślij jakąś wiadomość do mnie to ci odpiszę z numerem telefonu. Bo nie chcę na forum a z gg nie korzystam

Edytowano przez saszeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trys    0

Colette Vinete i Denara po 1100 zl. Jest to gospodarstwo które zajmuje sie reprodukcją i sprzedają na boku sadzeniaki oraz jadalne od nich :P a lorda brałem z innego miejsca po 1300zl ale z innego sprawdzonego miejsca :)

a zastanowiłeś się dlaczgo na bou bo mnie się wydaje że po prostu nie przeszły kwalifikacji i trzeba coś z tym zrobić czyli sprzedać na boku za mniejsze pieniądze kolega tak kupował owies róznica 20 % w plonach nie pytaj bo go gorąca rew zalewała w żniwa ale za to ja miałem klienta na owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1
Napisano (edytowany)

Przemol87 :rolleyes: masz w skrócie moje koszty.Nie wiem czy swojego sadzeniaka liczyć czy nie ale podam ci na przykładzie hektara wszystko.W tym roku zakupiłem 1300 kg.nawego kwalifikowanego sadzeniaka CA., ale to nie ważne.Bo to na rozmnożenie.A więc tak-- 2500 kg swojego sadzeniaka licze po 1.20 zł za kg bo po tyle sprzedawali to jest 3000 zł :rolleyes: , Nawozy Polifoska , Bontar , Mocznik , Saletrzak,--+_ 1000 zł :rolleyes: S.O.R -- zaraza -4 opryski , około 600-700zł + odżywki :rolleyes: , stonka -200 zł :rolleyes: Paliwo .hmmm tutaj ciężko bo nigdy dokładnie nie liczyłem , ale powiedzmy paliwo , robocizna , i inne drobne rzeczy 500zł.A więc koszty na hektar to około 5000zł licząc z zakupionym sadzeniakiem .A mam swój.Czyli odliczmy 3000 zł to jest 2000-2500zł. na hektar kosztów.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Swojego sadzeniaka musisz policzyć choćby po cenie wyprodukowania czyli tam zależnie od roku od 0.20zł w górę. A paliwo to też mi się wydaje, że nalerzy liczyć już od uprawy ścierniska po przedplonie czyli: Gruber > poplony ewentualnie obornik > orka > nawozy > uprawa > sadzenie > opryski > redlenie > kopanie > transport i w moim wypadku przy U C-360 to wychodzi na 1ha ponad 500zl za paliwo samo, a do tego zurzycie elementów roboczych i amortyzacja, oczywiście podaje na moim przykładzie - to grubo ponad 500zł co podajesz. Ale jak sam piszesz to tak zrobiłeś +-.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Paliwo mam po 2.80-3.20 ...wiec raczej na hektar 170 litrów nie wypale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeXXus44    3

W uprawie na chipsy i frytke (przy okazji na jadalne) wychodzi około 10-12 tys. zł, dla dużego gospodarstwa. W tym przechowalnia, nawadnianie, certyfikaty, mycie itp. Koszty duże, ale jest tutaj uwzględnione z małą górką dodatkowe opryski, nawożenie i 1-2 nawadnianie. W normalnym roku o 1-3 tys. zł. można zmniejszyć koszty.

 

Jedno nawadnianie to koszt ponad 1000zł. (przy tej cenie paliwa to nawet 1500) na dzień - rozbija się to na ilość ha. Im mniejsza dawka l/m2 tym więcej ha/24h.

 

Oprysk fungicydem raz w tygodniu minimum, czasami nawet dwa. Rok i dwa lata temu w czasie powodzi i częstych ulewnych deszczy oprysk był wykonywany co dwa dni, a i tak grzyb wcinał, aż było słychać.

 

Nawóz - PK >500kg.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeffo    2

Panowie podbijam temat. Jakie plony w tamtym roku?

 

 

Cenna nie jest wyskoka czyli plony są udane:/ Bynajmniej u mnie są wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

dzisiaj robiliśmy kopanie lustracyjne na poletku doświadczalnym 20 odmian jadalnych - powiem tak jak u wszystkich są takie plony to ceny nie będzie za żadne skarby - przeciętnie 20 bulw w kalibrażu od 60-80 mm w odmianach średnio wczesnych - wczesne już niektóre dobrze ponad 80mm plon - ciężko szacować na pojedynczych krzakach ale od 1,2-1,5 kg pod krzakiem jak na 9 lipiec to szok. większość odmian za dwa tygodnie w uprawie polowej nadawało by się do desykacji bo przerosną wymiary handlowego sadzone 20 kwietnia czyli po 90 dniach od sadzenia do desykacji - np odmiana gala już sama kończy wegetacje - pod krzakiem 25 bulw w idealnym kalibrażu. 70-80mm - fakt że poletko wycięte w dużym polu ziemniaków 160 azotu w czystym 2x podlewane - wg firmy x prowadzącej doświadczenie podobną sytuację mają w całym kraju ( mają 12 takich poletek dla dobierania odmian do różnych warunków w całym kraju)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj