bolid20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

Polecane posty

limusine    9

Spokojnie Marek możesz walić sencor/mistral zapytaj sie pawelca on ma z 10 ha vinety i pryska Titus +sencor/mistral :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja tam też waliłem Vinetę tak samo w tym roku na jednym polu i nie było jakiś większych objawów moj sąsiad sadzi około 20ha ziemniaka i pryskał to zrobiła się bardzo blada nawet prawie żółta ale po około 2 tygodniach zaczęła zieleniec i po miesiącu była dużo wieksza od mojej ruszyła natychmiastowo i mówił że plon był ekstra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890
ja w porównaniu z toba jestem szprotka

Jak ty szprotka to nie wiem co powiedzieć o nas :P Sadzimy co roku 0,8ha, z czego 70% to Lord i Denar a 30 to Irga. Mniej więcej do 95r. sadziło się po 4-4,5ha. (W 91r za same ziemniaki był kupiony Zetor 5211) Sadzimy tak mało bo po pierwsze w piwnicy zmieści się tylko ok. 20 ton a po drugie to ziemniaki tylko są na dorobek bo hodujemy krowy i tylko zimą kiedy jest czas to się wybierze i sprzeda. Jak na wolnym polu mamy siać zboże na sprzedaż a jest kombajn do ziemniaków to wiadomo że lepszy zysk z ziemniaków jak z tego zboża. Opryski po 2-3 razy od zarazy i od stonki. Nawóz tata sieje więc nie wiem jaka dawka. Odbiór przez pośredniczkę, 90% idzie na Mołdawię i do Ruskich. Dzisiaj mieli przyjechać po kolejne. Tyle w temacie ;)

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

http://www.fresh-market.pl/katalog_produktow/warzywa/ziemniaki/produkcja;more=2327488 taki niezbyt dobrze wróżący news...

 

A co do twojego pytania @marek to ja osobiście vinete pryskałem linuronami z tego co mi wiadomo to vineta ma podwyższoną wrażliwość na metrybuzynę także różnie to może być.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

jak po 4000 zł za tonę sadzeniaków zapłacą to na pewno za grosze ich później sprzedawać nie będą ;) sam sadzeniak to okolice 10 -12 tyś zł :D

Jakby nie patrzeć te 70-80 tyś sztuk na ha wysadzić trzeba a czasami nawet i 90 tyś ;)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

to gęsto sadzisz. Ja też jestem pewien że pyry będą w cenie. Może nie takiej jak teraz ale nie po 20 groszy. Ja sadzę 13 ha w tym sezonie +2 ogórka. w zboża się nie bawię a truskawki i maliny to uprawy sezonowe więc muszę się na coś nastawić. Od wiosny rusza budowa przechowalni 12x20. Koło siebie mam 2 spore miasta a ziemniaki niewielu uprawia. Tu rolnictwo ogólnie kuleje więc o sprzedaż się nie martwię. Z 50 ton sprzedałem ludziom w detalu na worki z domu. Bo mówią że mam dobre ziemniaki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@Lukasz1987 czym kopiecie?oraz jaką macie linie technologiczna w przechowalni?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Mamy redliny 75cm i uprawiamy na głębokość 30cm przed sadzeniem dlatego nie ma problemu z zielonymi. Dodatkowo klienci nie chcą dużych ziemniaków tylko małe foremne bo 50% jest obierana mechanicznie. Może ilością trochę przesadziłem, bo nigdy się w to nie zagłębiałem. Sadzarka ma podwójne taśmy do sadzenia dlatego jest gęściej. Z tą ilościa to skontaktuje się z Ojcem i wrazie co wykonam korektę :)

 

Linia technologiczna to zaczynając od kombajnu przyczepy z pola do gospodarstwa, następnie kosz przyjęciowy Mojej produkcji wzorowany na Grimme RH jednak dzięki znacznej ilości podzespołów pochodzących z kilku okolicznych szrotów wyszło bardzo tanio, przy koszu jest system czyszczący także kopia z grimme rh, po czym taśmociąg jakiś ruski tabliczki na nim nie ma Ojciec go kupił z jakiegoś PGRu za grosze o długości 12m przy nim Ukraińcy do przebierania :D (najtańsza i najskuteczniejsza metoda usunięcia resztek korzeni oraz uszkodzonych bulw, po czym grimme gbf (albo inaczej ustawione te litery dokładnie nie pamiętam) i ładowanie do skrzyniopalet 1,2x1x0,9m palety do przechowywalni na odparowanie po kilku dniach do komory gazowej lub przechowywalni wpuszczamy azot i czekają na nowy rok, przechowywalnia idzie średnio od października. Lipiec do września ziemniak idzie na bieżąco lub jest kopany na zapas w razie deszczów lub innych prac polowych

Edit: A jak u was?

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

a u nas sporo osob ma przerobione anny że mają zamiast kosza platformę i tam workownice i odrazu w 15kg worki sypią waża prosto na auto i na giełde. a jak ja kopie pozne to anna 1rzedowa (nieraz 2 rzedowa przyjezdza wuja jak mi sie termin zbliza :D ) no i kopie na przyczepy w domu z przyczepy na sortownik w skrzyniopalety własnej produkcji około 1.2x1.2x1.2 i ustawiamy pod sam sufit. jak brakuje skrzyn to ustawiam z palet jakby "ściane" i za to wsypuje kartofle luzem na grubośc ~1.5-2m które idą do sprzedaży pierwsze w kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Unia ma to do siebie że mocno obija ziemniaka :(

My to byśmy się pochlastali jakbyśmy musieli ziemniaka workować na kombajnie <_<

My pakujemy w 15kg lub 25kg kiedyś było 15 20 i 30kg ale pracownicy trochę narzekali, że 30kg to trochę dużo na jednego i za mało na dwóch to przeszliśmy na 15 i 25kg


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

ja jedna anne mam z koszem fabrycznym a drugą z platformą tak jak pisze @limusine, workuje i waze na kombajnie ale potrzeba 3 czasem4 ludzi w wieku 20 paru lat(nasz rekord to 16ton z załadunkiem w 7 godzin). I prosto z kombajnu na auto a pózniej giełda. czasami jestem na gieldzie a w domu kopia mi na nastepny transport albo na sprzedaz z domu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przemol jakie masz auto ktorym jezdzisz na zjazdową :D? ja tam czesto bywam latem to z ojcem nieraz 4 razy na tydzien jestem to może zahandlujemy coś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

zielony STAR 1142 z pełnym kompletem owiewek na poddebickiej rejestracji:D

ja jezdze tylko w wakacje a raczej tak do połowy sierpnia.przewaznie jestem na giełdzie o godz 3 w nocy 3 do 5 razy tygodniowo,zależy jak schodzi towar


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

to sie pewnie spotkamy bo ja bede woził lorda w wakacje :):D jak cena będzie tylko. Zólty sprinter 313 max na EZD :D trzeba sie ustawić pod siatką tam "na polu" to sie coś pie**olnie % :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

jak trafimy na bryndze i bedziemy stac pod dojrzewalnia bananów to czemu nie :D :D

 

ty to bedziesz miał mało bo ja woze 8lub9ton

 

ale mozesz trzymac sie ceny :D :D i trzeźwieć :D :D

 

mam zółte burty i zielona plandeke,pamietaj


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

ja cały żółty włącznie z przednim zderzekiem :D Poznasz takiego 18letniego orzeszka jak co a Ty ile masz lat :P? ja to 3 tony wiecej nie biore bo ostatnio mi nawet przy 3 tonach koło strzeliło! Nowy kapiec za 500zl :(!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

a jaki huk :unsure:

policz po nicku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

niektorzy maja w niku np date urodzenia swojego dziecka :D takze wolalem zapytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

lukasz jak azotujesz?jakie robisz stezenie w powietrzu? rozumien ze przechowalnia musi byc hermetyczna


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Do Ojca przejeżdża koleś co ma maszynę do "zagazowania" komory, z tego co pamiętam to tlen poniżej 4%, dwutlenek węgla poniżej 5% reszta azot po 2 tygodniach od zamknięcia komory jest kontrola atmosfery i w razie co to się zwiększa ilość azotu. Nadmiar CO2 usuwany przez płuczki z węglem aktywnym.

Komora jest hermetyczna. Przechowywalnia nie. W ścianie pomiędzy komorą a korytarzem jest specjalny zawór do którego podłącza się maszynkę z generatorem azotu.

Wartości są poniżej dlatego, że nie pamiętam dokładnie ile po korekcie jest ustawiane, przy zamknięciu ustawiamy tak jak napisałem

Ojciec odpisał na smsa ilość ziemniaków na ha to około 40 tyś także dałem ciała i to równo 70-80 tyś było jak sadziliśmy do centrali :unsure: Także mój błąd :(


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

dzieki za info


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

@saszeta kilka stron wczesniej napisałes ze worki kupujesz po 16gr. Mogłbyś mi dac namiary na ten sklep/hurtownie bo u mnie normalna cena to 22 a przy wiekszej ilosci 19gr oraz jakiej wielkosci są te worki? 40x60 czy 48x62?

Ja dzisiaj kupilem 10 tys i okazało sie ze maja40x62... ech ;[

Z góry dzieki


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

targpiast we wrocławiu. Tam 3 podmioty sprzedają worki ale ja biorę od babki co lata po placu z wózkiem a punkt ma gdzieś poza giełdą. Zawsze brat albo ojciec kupuje. A rozmiar to jak skośnoocy włożą do paczki. Nigdy nie mierzyłem ale raz 15 kg to luźny worek a następna paczka to ledwo 15 wchodzi do worka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

tak wlasnie jest z paczkami po 2 tys. Czasami mozna kupic pakowane po tysiacu i prawie zawsze sa szerokie

we wroclawiu nadal sa po16gr?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj