bolid20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemol87    187

no wlasnie

 

a jesli ktos ma odpowiedni park maszynowy,lekkie ziemie,nawadnianie to bez problemu moze zwiekszyc areał o 100% i ma male ryzyko strat nawet jesli bedzie kleska urodzaju


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ojciec jak liczył to koszt produkcji z przechowaniem 1kg ziemniaka wynosi 35gr w naszym przypadku także te 150zł zarobku na tonie to już nie tak dużo biorąc pod uwagę pracochłonność przy tej roślinie.

Właśnie pracownicy, z mini jest najgorzej Ojciec od 5 lat zatrudnia Ukraińców bo za dużo mniejsze pieniądze zrobią tyle samo tyle że dokładniej <_< bo pracownicy u nas jedynie przebierają ziemniaki przy koszu, pakowanie następuje dopiero w dzień przed sprzedażą a wtedy pracują przy nich zatrudnieni na stałe Polacy.

Przemek weź pod uwagę, że jest ogrom takich co handlowego mają 15 ton i się z tego cieszą w ich wypadku koszt produkcji bez przechowania i transportu to praktycznie 40gr/kg


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

pracownicy,znam ten bol...

tych co maja 15ton jest duzo ale nie maja sily pzrebicia, wiem z wlasnego doswiadczenia ze im wiecej jednolitego towaru tzm latwiej o kupca


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Moim zdaniem nie do końca, przyjedzie taki na giełdę nie idzie mu towar to sprzedaje taniej i jakby nie patrzeć po 3-4 dniach zabiera na jakiś czas klientów, większość z nich widzi przychód nie zysk wiem po nas jak co niektórzy nam w tym roku jak co niektórzy liczyli nam ile to dziesiątek tyś na ha zarobiliśmy, dla nich to nie do przyjęcia, że koszt produkcji to aż 35gr w naszym wypadku ani liczą szybko 35 ton razy 1000 zł tona to 35 tyś :blink: tyle że w tym roku 35 ton to całkowity miał bo handlowego było mniej gdyż sporo było zalane.

Ogólnie to Ojciec nie bawi się w detal tak jak wyżej napisałem 90% to stali odbiorcy reszta to rezerwa której w tym roku nie ma :unsure:

My o cenę ziemniaka jesteśmy spokojni może do grudnia cena będzie niska ale na po nowym roku wyjdzie na jaw specjalizacja B)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

masz mnie koszty sa mniejsze.U ciebie40gr?mozesz to rozwinac?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Koszt produkcji u nas to 35 gr tyle wyliczył Ojciec.

Zawiera to:

-koszt uprawy

-koszt sortowania

-koszt przechowania

-koszt transportu do odbiorcy

-amortyzację maszyn i budynków

Koszt produkcji ziemniaka to z tego co pamiętam poniżej 20gr ale przecież nikt z pola nie odbierze ;) tak samo większość osób nie liczy amortyzacji maszyn oraz budynków.


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

po części się z tobą zgadzam. Kiedyś napisałem że żeby była opłacalność i możliwość rozwijania się to pyra musi kosztować 40 groszy. Ale każdy ma trochę inne koszty. Ja sprzedaję z domu a jak mam dowieźć to kasuję za transport. Przechowywanie też jest różne bo w kopcu masz inny koszt jak w skrzyniopalecie. Tu jest dużo wyższe ale z palety nie sprzedajesz w styczniu czy lutym po 20 groszy raczej. 35 groszy to jest całkiem możliwe ale przy 25 tonach handlowego według moich wyliczeń i jeżeli trzymasz do późnej wiosny w przechowalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Lukasz1987 z pola tez mozna sprzedawac i to ilosci tirowe

ile ha sadzisz w tym roku?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

My sprzedajemy przez cały rok pyry nie mamy przerwy, jedne się kończą to drugie zaczynają.

W przechowywalni są max do stycznia później już z komór. Poniżej 40 gr ziemniaka już z 10 lat nie sprzedawaliśmy.

Tak jak piszesz koszty u każdego są inne, kwestia kto ile i w co zainwestował, plon handlowy ponad 30t jest zależy od odmiany i kiedy kopane.

Edit:

Przemek w tym samym czasie posty dodaliśmy :D ale byłeś szybszy.

Ja nie sadzę nic :)

Ojciec 55ha co można łatwo wydedukować 50ha było zwiększa o 10% ;)

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

55ha wiec masz sporą przechowalnie

hmm 40gr, domyslam sie ze nie jestes z zaglebia ziemniaczanego oraz ze handlujesz

wiec gdzie wstawiasz,markety, wizienia, wojsko?

 

ja wiekszosc sprzedaje z domu oraz na zjazdowej a tam sieradzanie psuja cene bo w lipcu kopia na potege...ziemniak musi zejsc z pola bo czas na kapuste ech

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

komór jest 9 z czego 6 to komory a 3 to przechowywalnie

o co wam chodzi z tymi 40gr? bo nie wiem :unsure: u Ojca całkowity koszt produkcji to 35gr to już piszę z 4-5 raz,

Przemek weź pod uwagę, że jest ogrom takich co handlowego mają 15 ton i się z tego cieszą w ich wypadku koszt produkcji bez przechowania i transportu to praktycznie 40gr/kg

tutaj zaznaczyłem, że jak ktoś ma 15t handlowego to mu koszt wyjdzie ok 40gr samej produkcji ;)

z zagłębia nie jestem, jeśli pod pojęciem handluję ( w sumie i tak nie Ja tylko Ojciec) masz na myśli że kupuję przechowuję i sprzedaję to się mylisz, całość to produkcja własna (Ojca) tylko że w tym roku sporo nam wymokło (Ojcu i Bratu bo u niego było kilka ha posadzone) dlatego będziemy musieli troche kupić aby wywiązać się z umów :(

 

wiec gdzie wstawiasz,markety, wizienia, wojsko?

z marketami daliśmy sobie spokój wymagania jak nie wiadomo co i jeszcze słabo płacą, raz widzieliśmy nasze ziemniaki z komory w styczniu sprzedawane jako młode !!! :blink: za 300% tego co nam zapłacili dlatego tylko stali odbiorcy. Ogólnie to gdzie się da szpitale, więzienia, wojsko, zieleniaków mamy chyba ze 30 jak dobrze pamiętam stałych i z 10 "co jakiś czas"

A wy gdzie sprzedajecie?

Jakie macie technologie uprawy?

Jakie powierzchnie?

napiszcie coś bo na razie to tylko ja odpisuje na pytania bo na moje to nikt nie odpowiedział <_<


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tak sobie czytam niektóre wypowiedzi i nie wiem czy to zazdrość czy coś. Moim zdaniem to dobrze, że rolnicy starają się byc elastyczni i sieją, sadzą, hodują to co w danym czasie zapewni im najwyższy zysk to tylko dobrze o nich świadczy. Jeśli ktoś chce podjąć ryzyko to niech prubuje, może się uda. Uważam, że do odwaznych świat należy jak się z głową robi to można zarobić. Nie zapominajcie też, że sami za jakiś czas możecie zmienić profil produkcji. Ceny ziemniaka, zboża itd zależą bardziej od aktualnego zapotrzebowania na rynku a nie od tego, że ludzie po pare ha posadzą nawet w skali całego kraju. Coraz więcej ludzi sieje rzepak i co tanieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

 

 

A wy gdzie sprzedajecie?

Jakie macie technologie uprawy?

Jakie powierzchnie?

napiszcie coś bo na razie to tylko ja odpisuje na pytania bo na moje to nikt nie odpowiedział <_<

 

 

Ja sadzę 4ha.

Jeśli chodzi o nawożenie, to wczesną wiosną idzie sól potasowa, przed sadzeniem Polifoska i mocznik (saletra). Jesienią obornik, czasem wiosną.

Jeśli chodzi o uprawę, to najpierw idą brony, aby ruszyć ziemię i ją ogrzać, potem agregat pod samą ramę( będzie trzeba zainwestować gruber) i potem znowu agregat, tylko że płytko. Następnie sadzę ziemniaki, które są zaprawiane. W tym roku przed sadzeniem mam zamiar opryskać Pyrinexem.

 

Oprysk na chwasty wykonuję gdy ziemniaki mają coś koło 15cm wzrostu ( Sencor + Fusilade Forte). W tym roku spróbuję przed wschodami opryskać mieszaniną Afalonu z Commandem. Na grzyba pryskam średnio 5 razy, nawet i więcej. Do każdego oprysku idzie siarczan magnezu, a do oprysków na grzyba dodatkowo Kristalon YARA NPK. To chyba wszystko.

 

Sprzedaję prosto z domu ( mam swoich odbiorców).

 

Jak wygląda technologia u Twojego ojca?

Edytowano przez pasio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

po pierwsze to nic do ciebie nie mam:)

po drugie napisales

 

Poniżej 40 gr ziemniaka już z 10 lat nie sprzedawaliśmy.

 

 

wiec tylko pogratulowac dobrego rynku zbytu;)

a po trzecie to chce sie troche dowiedziec bo tez jestem producentem ziemniaka a tko pyta nie bładzi

 

ja w porównaniu z toba jestem szprotka

nie mam umow na odbior i wszystko sprzedaje na gieldzie i w z domu,

do 2008 roku jak ojciec byl wlascicielem to mielismy umowe z SOLANEM z Głowna ale płacili kiedy chcieli i w rezultacie zerwalismy umowe i wszystkich pieniedzy jeszcze nie ma:(

przechowalnie mam małą: jedna komora 12x12 a druga12x4 i wchodzi ponad 130ton

 

Lukasz1987 masz duze ilosci wiec masz wieksza sile przebicia

ja sprzedaje posrednika którzy na mnie zarabiaja ale u nas w okolicy z cena nie zawojujesz bo lokalnie jest dzo ziemniaka

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Ja też w tym roku chyba 4 ha zależy ile sadzeniaka sie przechowa i czy coś jeszcze dokupie :) Generalnie to obornik na zime, wiosną wjeżdzam agregatem, nawozy to 600 kg polifoski 6 i 300 saletrzaku przed sadzeniem. W tamtym roku pryskałem przedwschodowo Linurexem ale w tym roku bedę pryskał powschodowo Titusem +sencor jak bedą miały 15 cm. Na grzybka okolo 5 oprysków do tego 3x mocznik ok 6% i siarczan magnezu ale w tym roku bedzie Kristalon zielony. to chyba wszystko :D a i sprzedaję u mnie w warzywniakach tzn moich rodziców :D Chyba że wyjdą jakieś felerne to wywoże na zjazdową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
po pierwsze to nic do ciebie nie mam:)

Ale Ja nigdzie nie napisałem że coś masz, a jak gdzieś przypadkiem to nieświadomie :)

40gr miałem na myśli min cenę a nie koszt produkcji może źle się wyraziłem

wiec tylko pogratulowac dobrego rynku zbytu;)

Jakby nie patrzeć Ojciec do tego dochodził latami, dlatego jak już jedziemy na giełdę to 30 min i 2 ton nie ma bo wszyscy są umówieni :)

a po trzecie to chce sie troche dowiedziec bo tez jestem producentem ziemniaka a tko pyta nie bładzi

Też tak uważam dlatego zadałem kilka pytań

 

U nas jedna komora ma 8x10x5,7m

 

Jak wygląda technologia u Twojego ojca?

Jesień, głębosz następnie obornik po czym orka. Na wiosnę agregat podorywkowy Top Down Vaderstad na 25cm, po nim Unia Kombi (gra i trąbi :) znajomego bo też nie mamy swojego) lud uprawowy made in stodoła. a następnie zabiegi sadzenia ziemniaków. W tym roku ( czytaj 2010r) daliśmy TD na 35cm ale to za głęboko dla tego agregatu. Przed sadzarką idzie glebogryzarka na 25cm głębokości. Ziemniaki są zaprawiane.

Następnie po jakiś 2 tyg saletrzak i saletra (dawki i proporcji nie pamiętam bo nie ja sypię nawozy) i redliniarka po czym Afalone ( tego to pamiętam bo kiedyś miałem niemiłą przygodę z nim :( ) i czekamy na zbiór pryskając od zarazy i stonki

Edit co to zjazdowa? giełda?

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

w ostatnim sezone było 13ha a teraz 15 z czego ok 9ha kiełkowanych

co do upraw to

kultywator,nawóz(lubofos pod ziemniaki 650kg,saletra 250kh, saletrzak 400kg) i chyba w tym sezonie pojdzie dursban na robactwa, nastepnie agregat i sadzenie. Później drobne zabiegi agrotechniczne i oprysk na chwasty gdy ziemniaki bedą miały ok15cm(titus i sencor w zalezniosci od wrazliwosci na metrobuzyne). opryski na grzyba od3 do 7 zabiegów w sezonie wzaleznosci od warunków i ilosci deszczowania. zbiór to dwie anny i tyle

 

ZJAZDOWA to giełda w Łodzi

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

JA to do łodzi mam ze 350km także mam prawo nie wiedzieć :)

Lukasz1987 masz duze ilosci wiec masz wieksza sile przebicia

Miejmy nadzieję że za te 15 lat będziesz miał takie same warunki jak Ojciec teraz bo przynajmniej człowiek śpi spokojnie nie martwiąc się co zrobi z taką masą ziekniaka :)


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

masz redliniarke bierna czy aktywna?

jaką wydajność macie przy takiej technologi oraz co jest przedplonem?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jesieni obornik i orka. Ja zastosuję 3 tygodnie przed sadzeniem w zalezności od pola 500-600kg nawozu NPK 4-18-33 + Saletrzak 250kg, na to brona. Potem gruber i przed sadzeniem agregat i sadzenie. Pryskać na chwasty będę raczej Titusem + Sencor(zastanawiam się czy dać go Vinecie), na grzybka ok. +/- 6 zabiegów, zależnie od pogody, dolistnie Kristalonem zielonym, bo w zeszłym roku po nim efekty bardzo dobre. A i po wschodach jeśli będzie trzeba trochę saletry.

 

Jak myślicie zrezygnować z Sencoru w Vinecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

duze masz ubytki w przechowywania bo u mnie wprzechowalni bez kontolowanej atmosfery po 5 miesiacach wynosza 10%:(


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

redliniarka jest bierna aktywnej nie potrzeba

plon handlowy w zależności od odmiany i roku to od 30 do nawet kilka razy się udało 50t a tak najczęściej 30-44t

przedplonem są zboża w szczególności qq na kiszonkę, pszenżyto, jęczmień, owies oraz bobik

Vineta jest cholernie wrażliwa <_<

Dobra spadam pany będę wieczorem idę na zajęcia

straty w komorach to około 0,5-1% w komorze gazowej jak ja je nazywam :lol: a przechowywalnia to 4-5%.

Kopiesz anna znam tel ból my po zmianie kombajnu oraz linii do sortowania ziemniaka po pierwszym roku zauważyliśmy poprawę

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1410    10

Ja pryskalem Vinetę Mistralem analog Sencora,urodzaj sięgal ponad 35t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj