bolid20

Koszty produkcji ziemniaka jadalnego

Polecane posty

pawelec    89

Vineta jest specyficzną odmianą bo nie kazdemu się udaje. Jest wrażliwa na różne czynniki, które inne odmiany nic z tego sobie nie robią, ale jeśli uda się to moim zdaniem jest w czołówce odmian konsumpcyjnych świetnie nadającą się pod przechowalnictwo. U mnie sprawdza się bardzo dobrze.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Gorzej jak Ci nie wyjdzie :D Ja z Vinetą to spokojnie ha max 2 ha bo to różnie z nią bywa jak wyjdzie to jest bajka jak nie wyjdzie to ciężko swoje pieniądze osdzyskać był u nas kiedyś rok że z vinety robiły sie "bałwanki czy laleczki" jak kto woli to Ci co nie mieli hodowli to talerzówka bo co miał robić z taka pyrka :)? oby Ci sie udały :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Tak jak @pawcio napisał nie każdemu wychodzi. Jest odmianą specyficzną nie wiem czy zależy od regionu polski w jakim rośnie jednym wychodzi inni płaczą :D Niewątpliwie jest bardzo smaczna i ludzie ją chwalą ja w tym roku miałem troszke ale lipny był sadzeniak bo brakło mi sadzeniaków i kupiłem od sąsiada troche to jeden kartofel pod krzakiem był jak pięść a drugi jak jajko :D nie wiem o co chodziło ale tak było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja z ojcem nie sadzimy mniej niz 10 ha a teraz planujemy 15 lub21

prawda jest taka ze jak posadzisz dobrym,zdrowym sadzeniakiem to pozniej latwo jest uzyskac satysfakcjonując wynik wzgledem kosztów

u mnie w tym roku na jednej dzialce denar w klasie CA wydal 49ton/ha a obok rósl w CB i bylo37ton:(

 

a co do kosztów prokukcji to pojecie wzgledne

to zalezy od ilosci nawadniania,zabiegów chemicznych i ceny sadzeniaka

oraz urodzaju bo jesli jest tani towar a wydajnosc ok 55ton to nie mozna narzekac

gorzej jesli cena dobra a wydajnosc żałosna

 

 

co do vinety to ta z pierwszego rzutu byla perfect

lecz teraz ta odnowiona jest z innego szczepu i bez smaku


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do vinety to ta z pierwszego rzutu byla perfect

lecz teraz ta odnowiona jest z innego szczepu i bez smaku

 

To co zmienili jej smak? Miałeś obie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

w zeszlym sezomie sadzilem w klasie CA wiec teraz bedzie w CB

ksztalt, szorskocs skórki taka sama jak w starej lecz smak nie ciekawy

kuzym sadzi jeszcze ze starego szczepu i caly czas smaczna

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

moze byl taki rok ze smaku nie ma

 

a po ile teraz w CA?

ja za denara w CA z Zamartego placilem 1900 za tone ale nie za duzy:D


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

w tym roku na pewno bedzie

denar w CA, CB i poza klasowy

lord CB i poza klasowy

satina poza klasowy

moze irga i vineta

sadze tylko jadalne

 

marekpieg1234 jaką wydajnocs jestes w stanie osiagnac i na ile sadzisz?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku miałem Lorda i Satinę. Plon Satiny to ok. 40t w tamtym roku(choć ją podmoczyło) była w CB , a Lorda nie liczyłem bo sprzedawałem na bieżąco.

A Ty miałeś Satinę w zeszłym roku, ładnie Ci sypnęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

nie, ok 10 ha bede mial na wczesne wiec z tego arealu nie bede mial sadzeniaka

jak ziemniak wyjdzie z klasy to mozna jeszcze wyciągnąć 50t/ha.. troche wiecej wody i azoty i plon jast :D

 

sadzilem juz ja 2 razy a bralem w CB

w pierwszym roku to urosla mi papryka ale wydajnosc byla dobra

a ostatnio to same duze i ponad 40 z ha tylko duzo mi zgnilo na polu i na przechowalni tez gnila ale sprzedalem ją w grudniu

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

zalezy ile razy deszczuje ale doszlismy do wniosku ze trzeba robic jak kazą czyli przerwszy opresk przed zejsciem sie rzedzi zeby wszystkie liscie pokrec preparatem a póżnie to roznie

w ostatnim sezonie jedne pryskalem 3 razy a inne 6 ale warto bylo

nawadniam wiec u mnie jest wieksze ryzyko grzyba


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

@saszeta 60ml na 100kg, a nie na tone coś chyba pomyliłeś ?? ;)

no racja. Ja z vinety miałem średnio 44 tony w tym roku.I było sucho. W zeszłym roku 45 ton. Różnica z tegorocznej w c/a i zeszłorocznej c/a ok 2 ton. Ja sadzę na piachu 5 klasa. W tym sezonie będzie 8 ha vinety, 3 lorda i 2 denara. Górale mówią że będzie sucho to może deszczownia się w końcu sprawdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ile razy lejesz za 5 klasie?

i ile litow na raz na ha?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Przemol widze że ty koło mnie mieszkasz :D nie masz czasem jakiś ładnych pyrek na sprzedaż :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

duzych ilosci juz nie bede mial

 

limusine a ty skąd dokladnie?

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ile razy lejesz za 5 klasie?

i ile litow na raz na ha?

w pyry jeszcze nie lałem. Deszczownie mam 2 lata szła tylko w ogórku ale staw za szybko schodził (na olejowym zwijaniu dawka 25 litrów na metr bo mniej się nie dało, teraz mam turbinę wodną ale jeszcze nie sprawdzałem jak szybko zwija). W zeszłym roku jak w końcu się doczekałem że przyjechali(1 miesiąc) i wybili studnię to akurat zaczęło padać. Także deszczownia robiła tylko za przesył do kropelkowego w ogórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

ja mam pompe z wydatkiem 36tys na godzine a w rzeczywistosci wychodzi 30tys

ziemniaki na 5 klasie leje z predkoscia zwijwnia dzialka srednio 25metrow ma godzine przy zasiegu 60metrów

masz pewnie odre?


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Zduńsk Wola :) Ja tak średnio potrzebuje 200 workow na tydzien tylko : Vinete, tajfun, jelly, owacja, moze bellarosa- dawno nie mialem czerwonych nie wiem jak na to ludzie zareagują.. :P a małe ilości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj