News
panmino

Czy sprzęgła cierne/ zapadkowe/ na śrubę ścinaną można traktować zamiennie?

Polecane posty

panmino    19

Mam kosiarkę czołową dyskową Kuhn gmd702f, gdzie napęd wewnętrzny jest realizowany za pomocą wałka i sprzęgła ze śrubą ścinaną. Na nierównych łąkach śruba jest ścinana często i jest to irytujące. 

Chciałbym podmienić obecne sprzęgło na cierne lub zapadkowe. Opcjonalnie było montowane sprzęgło cierne Walterscheid o sile działania 900 Nn. Niestety kosztuje ono 1/3 wartości kosiarki, więc go nie kupię.

Czy mogę założyć zapadkowe? To oryginalne to K92 lub FK96L. 

reibk_fk96_1.png

walterscheid-sprzeglo-cierne-395321714.jpg

agrofix224    9
Napisano (edytowany)

Problemem są nierówne łąki, przez co kosiarka jest blokowana i uszkadza się najsłabszy element do tego przewidziany, czyli śruba. Może jest możliwość większego odciążenia kosiarki aby mniej naciskała na grunt i wtedy łatwiej będzie pokonywała nierówności, lub też ustawienia kosiarki aby kosiła wyżej. Zastosowanie sprzęgła ciernego przy sporadycznym blokowaniu kosiarki miałoby sens, jednak jeśli się to dzieje często to żywotność sprzęgła ciernego będzie niska. 

Edytowano przez agrofix224

panmino    19

Powiedzmy 1 śruba na godzinę koszenia. A sprzęgło zapadkowe?

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez panmino
      Czołem,
      kupilem kosiarkę czołową Kuhn GMD 702 f. W instrukcji anglojęzycznej mam wspomniane o łańcuchach, na których wisi kosiarka. Nie mam tych łańcuchów.  Czy te łańcuchy są niezbędne? jaką maja funkcję, ustalenia wysokości pracy kosiarki? 

• Przez panmino
      Czy dałoby się przerobić zwykły siłownik na taki z zaworkiem do pompowania? Czy to będzie działać? 

• Przez panmino
      czołem,
      jak macie podłączoną hydraulikę do podnoszenia na uwrociach? Moja instrukcja mówi, żeby wpiąć ją równolegle z hydrauliką unoszeniem tuza, cytuję: "Aby zapewnić jednoczesne podnoszenie podnośnika hydraulicznego ciągnika i zespołu koszącego, gniazdo musi być równolegle podłączone do siłowników zawieszenia trzypunktowego ciągnika".
      Musiałbym wtedy dołożyć trójnik na wyjściu, ale nie jestem przekonany do takiego rozwiązania. Jedna sekcja odpowiadałaby wtedy za podnoszenie całej kosiarki i unoszenie na uwrociach.
    • Przez panmino
      Kupiłem kosiarkę czołową i muszę dokupić trójkąt zaczepowy, ceny są bardzo różne, można wydać 350 a można i 800 zł, mowa tutaj o kategorii 2 raczej. Na co zwrócić uwagę? Co oprócz tej kosiarki będę mógł jeszcze kiedyś zapinać na ten trójkąt?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj