Badwolf

Trutka na myszy

Polecane posty

Badwolf    325

Witam. Jaka trutkę na myszy polecacie? Kupujecie gotowa czy "bajcujecie" swoje ziarno? 

yacenty    3849

rożne opcje ćwiczymy, przy naszej ilości mysz to walka z wiatrakami

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Badwolf    325
56 minut temu, yacenty napisał:

rożne opcje ćwiczymy, przy naszej ilości mysz to walka z wiatrakami

U mnie to jest spory problem. Z roku na rok wiekszy

yacenty    3849
43 minuty temu, velFoka napisał:

Od lat stosuję i jest czysto - Toxan Płyn

litr na ile ziarna? bo spotkałem się z bardzo różnymi opiniami - od 100kg do 12kg

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,

velFoka    9

To się leje do zakrętek po słoikach i rozstawia ale trzeba codziennie dolewać tego płynu żeby miały co pić. U mnie po tygodniu szczury i myszy zniknęły i mam spokój

yacenty    3849

takiej opcji jeszcze nie słyszałem

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

RU68    1113

Jak się Jarek dowie że mordujecie zwierzęta to się wam oberwie jedno głosowanie i po problemie . A jak wyjdzie na jaw że pryskając mospilanem biedne szkodniki mają sparaliżowane żuwaczki i giną z głodu to samo nic tylko zmienić branżę 

• Like 1

olkosio    124

w magazynach stawiam plastikowe myszołapki brosa ale tylko oryginalne z nr patentu od spodu. bo są podróbki na rynku i to nie to samo. co drugi dzień się przejdę, po miesiącu nie ma mysz. Ale potrafię po 15szt dziennie złapać.

mdomagala23    5
5 godzin temu, yacenty napisał:

takiej opcji jeszcze nie słyszałem

My tez laliśmy normalnie toxan do kafelków (tych z pieca, bo się nie wywracają). Ze szczurami mamy spokoj

bergman31    637
35 minut temu, RU68 napisał:

A jak wyjdzie na jaw że pryskając mospilanem biedne szkodniki mają sparaliżowane żuwaczki i giną z głodu to samo nic tylko zmienić branżę 

Mospilanem pryskałem na stonkę w ziemniakach, trzy raz, w odstępach około 7 dni i stonki nieudało się zwalczyć. Zastosowałem inny środek, który okazał się skuteczny.

Ja na spichlerzu stosuje zwykłe łapki na myszy. Przynętą jest kiełbasa sucha wędzona. Metoda skuteczna, 3 dni i po mszach.

W polu najlepiej zwalczają myszy ich naturalni wrogowie, jak koty, lisy, kuny, łasice, tchórze, bociany, myszołowy itp. Aby te zwierzęta tępiły myszy, to muszą mieć zapewnione warunki bytowe, czyli miejsca gdzie mogą zrobić norę lub gniazdo, najlepiej szerokie, niekoszone miedze, zadrzewienia na skraju pól itp.

Edytowano przez bergman31

Gość   
Gość

ale pomysły.   idę do sklepu. kupuję trutkę na myszy i ju. po co te kombinacje? nie znalazłem jeszcze takiej po której by nie zdychały.

Edytowano przez Gość

yacenty    3849

zapraszam do nas

ja za chwilę będę kasował 2ha rzepaku bo już większość go zjadły

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość   
Gość

po co? ja myszy łapał Ci nie będę. Orane?

Edytowano przez Gość

yacenty    3849

potruc trochę myszy i pokazać jak to się skutecznie robi

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość   
Gość

hmmm. stawiam, zjadają, dosypuję, zjadają, dosypuję... zdychają i ju.

tomek73    579

Ja mieszam 1 litr Toxanu na 15 kg ziarna. to jest wiaderko 25 kg po zaprawie, wrzucam do betoniarki z 6 wiaderek i 6 litrów Toxanu, mieszam czekam z godzinę  przesypuję do worków i na drugi dzień  w pole. 

Bardzo ładnie załatwia, w tym  roku na 30 rzepaku 200  kg  już wysypałem. 

Po paru dniach chodzę  i zasypuje dziury, jak sa odkopane to z powrotem  sypię. 

Edytowano przez tomek73

yacenty    3849
pafnucy napisał:

hmmm. stawiam, zjadają, dosypuję, zjadają, dosypuję... zdychają i ju.

serio zapraszam

tomek73 napisał:

Ja mieszam 1 litr Toxanu na 15 kg ziarna. to jest wiaderko 25 kg po zaprawie, wrzucam do betoniarki z 6 wiaderek i 6 litrów Toxanu, mieszam czekam z godzinę  przesypuję do worków i na drugi dzień  w pole. 

Bardzo ładnie załatwia, w tym  roku na 30 rzepaku 200  kg  już wysypałem. 

Po paru dniach chodzę  i zasypuje dziury, jak sa odkopane to z powrotem  sypię. 

1l na 12kg, trochę działa ale dziur w polu przybywa a wycieczki są co dwa dni

Pozdrawiam YacentY

Ceny Nawozów,

Gość   
Gość

kurna. to żeś mie zażył... Trochę czasu na razie nie mam . jutro kartofle mam kopać, pojutrze na wesele idę. a popojutrze kac... później zobaczę.

Edytowano przez Gość

Badwolf    325
18 minut temu, yacenty napisał:

zapraszam do nas

ja za chwilę będę kasował 2ha rzepaku bo już większość go zjadły

Jaki powiat jesteś? 

Shaun    242

Prezes, masz jakiegoś psa ?? Dobry byłby taki, który byłby chętny kopać w ziemi. No i ogólnie ciekawski i dobrze ułożony przede wszystkim.. Mi póki co jest szkoda (nie stać mnie po prostu) ponad dwa klocki na psiaka takiego jakbym chciał. 

Mich9    671
1 godzinę temu, yacenty napisał:

świdnicki

Ziarno fregata cyjanek 25 kg kosztuje 500 zł, tylko z większą zawartością tym czerwonym to się je karmi ja je wytrułem tym toxan taki średni, ale po paru dniach trzeba by wysłać kogoś żeby myszy z powierzchni wyzbierał heh

Był kiedyś taki środek tiodan 😄

Edytowano przez Mich9

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damianmatys
      Witam. Uprawę ziemniaka zniszczyły mi drutowce. Poszukuje oprysku na nie, ale takiego skutecznego. Granulat nie daje rady. 
    • Przez Patrykpa2600
      Dzień dobry, 
      Mam problem co zrobić gdy 1/4 beli jest ścisło zwinięta a pozostała część jest luźna i nie reaguje na zgniot. Czym to może być spowodowane? 
    • Przez DamianSza
      Witam. Wiedzą Państwo jak pozbyć się peszu? Może być jakiś środek, ale najlepiej taki, który wyżre mi od razu z korzeniami. Zależy mi na czystej glebie 
    • Przez Mati3005
      Panowie, od kilku tygodni na pszenżycie dziwnym trafem tylko na taka skalę w moim stołuja się sarny tak że jest wygryzione jest około 30% roślin, pytanie odnośnie  roślina która nie jest objedzona odrośnie czy nie? Nigdy czegoś takiego nie miałem, może ktoś miał podobne doświadczenia i jak wyglądała kwestia odrostów z objedzonych korzeni, pytam bo za chwilę trzeba n2 i nie wiem czy sens jest to nawozić???? Za odpowiedzi dziękuję, koło łowieckie poinformowałem, ale wątpię żeby coś u nich ugrać ale zobaczymy, 
    • Przez Ceres96
      Czy macie jakieś sprawdziłem sposoby na myszy, ponieważ gryza mi worki idpylajace w mieszalniku. Kot tam nie wchodzi, pułapki klejowe szybko zabijają sie pyłem. Wczoraj założyłem nowy worek, a już dziś prawie dookoła pocięty 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj