gucik131

massey ferguson 6290 mrugaja jednoczesnie katrolki A D

Polecane posty

gucik131    28

Witam. 

Od niedawna jestem (mam nadzieje szczęśliwym) posiadaczem massey ferguson 6290. mam z nim problem a mianowicie: jak rano zapale mf to wszystko jest w porzadku silniczek ladnie pracujw ladnie podnosi skreca i działają połbiegi . gdy sie rozgrzeje w zasadzie nic sie nie zmienia do czasu, aż xiagnik zgaszę, po ponownym odpaleniu, mrogaja mi jednoczescnie kontrolka połbiegów A D i ciafnik zostaje tak jakby na połbiegu D. jak ostygnie wszystko wraca do normy. na chwile obecna.w ciągniku wymienilem czujnik od walka nie pokazywał obrotów, już pokazuje. sprawdziłem filtry . w jedny po prawej stronie ciagnika było troszkę opilkow wyczyscilem. a z lewej strony byl czyściutki. . co jeszcze zauważyłem to po przekrenceniu kluczyka wyswietla sie na prędkosciomierzu numer 87. tak narazie nic wiecej zlego nie widzę. przy zmianie z polbiegu b na c jest mocniejsze szarpniecie reszte plynnie sie przełancza. 

jak by ktoś wiedział czego szukać to byłbym wdzięczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

W książce instrukcji obsługi od 6190 mam to opisane. Jeśli mrugaja dane kontrolki to konkretnie to coś oznacza. 

 

Możliwe że sterowniki są podobne, postaram się sprawdzić wieczoremi podesłać opis 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28
Dnia 23.09.2020 o 14:21, plati napisał:

W książce instrukcji obsługi od 6190 mam to opisane. Jeśli mrugaja dane kontrolki to konkretnie to coś oznacza. 

 

Możliwe że sterowniki są podobne, postaram się sprawdzić wieczoremi podesłać opis 

mozesz kolego tą instrukcje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Dziś może późnym wieczorem znajdę chwilę czasu i poszukam tego. 

 

Nie spodziewaj się jednak jakichś konkretnych rozwiązań, bo tam jest tylko opisane zagadnienie, a przyczyn tego zjawiska może być wiele 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

wiem. Dziś wymienie ten czujnik, ale nie wiem czy bede miał kiedy dziś sprawdzić czy jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    104

Noo, według instrukcji przy niskiej temperaturze takie ma objawy. 

U mnie jak się zepsuł to prawie 200 stopni pokazywał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ZenekBezSpodenek
      Hej, mam problem z ehr, podnośnik czasami działa, czasami nie - po prostu przerywa. Jak nie działa to kontrolki wskazują na błąd 2-4. Jak działa to żaden kod błędu nie miga.

      Sprawdzałem akumulator, alternator, ale wszystko zdrowe. Więcej nie chciałem grzebać, bo naczytałem się że często problem jest błahy. Być może jest to łatwe do rozwiązania i ktoś tak miał? Jakieś podpowiedzi?
    • Przez PanPaweł21
      Witam mam takie pytanie czy dai się zmienić prędkość podnoszenia i opuszczania podnośnika w MF 
      Na panelu niema takiego pokrętła więc pytam bo wiem ze w seri 30 dało się to robić 
    • Przez Turbo4011
      Witam. Mam Fergusona 4345 i wyskakuje mi czerwona kontrolka z dwoma zebatkami. Mruga 7-2 .jak wcisne sprzęgło to przestanie i jak wyłącze rewersem to też. I po chwili zaczne znowu mrugać
    • Przez PanPaweł21
      Witam wie ktoś może ile oznacza jedna kreska na tym wskaźniku?

    • Przez Pawlacz
      Witam
      W ciągniku mf 6495 dyna 6 po odpaleniu pokazał się na wyświetlaczu błąd d154. Ciągnik stał w garażu przez całą zimę i miał wyjęty akumulator. Odpalił normalnie ale nie chce ruszyć nie można przełączyć biegów ani nic. Na komputerze po prawej nic się nie wyświetla wchodzi jakby nie miał zasilania. Teraz pytanie od czego jest ten błąd d 154 i czy ten komputer ma jakieś znaczenie czy działa czy nie na jazdę ciągnika że nie mogę przełączyć żadnego biegu. Z góry dziękuję
      Pozdrawiam
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj