mf21

Rejestracja ciągnika na dwie osoby

Polecane posty

mf21    0

Witam,mam jedno pytanie czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika MF 3070 na dwie osoby.W dowodzie jest napisane,że jest tylko siedzisko,ale widziałem,że w niektórych jest domontowane siedzenie i mogą jeżdzić.Czytałem też ,że niby wystarczy pieczątka i jakiś wniosek od stacji kontroli pojazdów ,tylko nie wiem ile w tym prawdy.Ogólnie fabrycznie miejsce na wbudowane siedzenie tam jest więc no...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Mam zarejestrowany ciągnik na 5 osób i zastanawiam się czy w razie kontroli i odmowy przyjęcia mandatu mógłbym wygrać w sądzie jakbym jechał w kilka osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
2 godziny temu, wincenty5 napisał:

Mam zarejestrowany ciągnik na 5 osób i zastanawiam się czy w razie kontroli i odmowy przyjęcia mandatu mógłbym wygrać w sądzie jakbym jechał w kilka osób

Zgodnie z polskimi przepisami ( i unijnymi chyba też) ciągnik rolniczy może być zarejestrowany maksymalnie na dwie osoby. Wpis w dowodzie rejestracyjnym na 5 osób jest niezgodny z prawem. Diagnosta na przeglądzie powinien zwrócić uwagę na błędny wpis w dowodzie rejestracyjnym, co do liczby miejsc w traktorze i wystawić dokument do Wydziału Komunikacji, w celu zmiany dany technicznych w dowodzie rejestracyjnym. ( Mi diagnosta na przeglądzie technicznym samochodu osobowego, zmniejszył dopuszczalną masę przyczepy hamowanej, bo była zawyżona o około 200kg) 

W sądzie przegrasz sprawę, a w razie kontroli policja nakaże opuszczenie nadwyżki pasażerów z traktora. 

2 godziny temu, mf21 napisał:

Witam,mam jedno pytanie czy jest możliwość zarejestrowania ciągnika MF 3070 na dwie osoby.W dowodzie jest napisane,że jest tylko siedzisko,ale widziałem,że w niektórych jest domontowane siedzenie i mogą jeżdzić.Czytałem też ,że niby wystarczy pieczątka i jakiś wniosek od stacji kontroli pojazdów ,tylko nie wiem ile w tym prawdy.Ogólnie fabrycznie miejsce na wbudowane siedzenie tam jest więc no...

Siedzenie pasażera montowało znajomy do Ursusa C360. Ciągnik wcześniej był zarejestrowany na 1 miejsce.

Siedzisko pasażera musi być zamontowane w miejscu przewidzianym przez producenta traktora, do fabrycznych punktów (otworów). Na okręgowej stacji kontroli pojazdów należy zrobić badanie na zmiany konstrukcyjne. Najlepiej wcześniej dopytać się szczegułów u diagnosty. Po zaliczonym badaniu, z zaświadczeniem od diagnosty należy udać się do Wydziału Komunikacji, gdzie dokonają wpisu w dowód rejestracyjny lub wystawią nowy dowód rejestracyjny.

Wymagania:

-pasażer siedząc nie może ograniczać pola widzenia kierowcy i utrudniać mu kierowania pojazdu.

-siedzisko musi być miękko wyściełane (Deutz-Fahr 5xxx D Keylane ma siedzisko pasażera z twardego plastiku)

-siedzisko pasażera musi mieć szerokość minimum 400mm, a głębokość nie mniejszą niż 300mm

-oparcie musi mieć minimalną wysokość 200mm

-odległość od siedziska do dachu musi mieć minimum 920mm, a w przypadku gdy dach kabiny jest miękko wyściełany, odległość może wynosić nue mniej niż 800mm.

Stare ciągniki mogą nie spełniać warunków technicznych co do montażu siedziska pasażera, szczególnie dotyczy to odległości od siedziska do dachu.

Obecnie ciągnika bez kabiny nie można zarejestrować na 2 osoby, w przypadku gdy był wcześniej na 1 osobę (kierowcę).

Edytowano przez bergman31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

Ale czy ja kupując każdą maszynę i pojazd mam obowiązek znać wszystkie przepisy unijne i polskie.Gdyby teraz odemnie ten ciągnik kupiła paniusia z Wilanowa bo miałaby taki kaprys pobujać się nim z koleżankami po osiedlu i miałaby prawojazdy kat B to dlaczego miałaby rozkminiać jakieś przepisy unijne jak w dowodzie jak wół stoi 5osób.WDalszym ciągu podejrzewam że sprawa byłaby do wygrania w sądzie z dobrym adwokatem.Diagnosta nie przygląda się dowodowi jak sroka w gnat tylko nr Rej. I już.Jak kupiłem ciągnik z zagranicy od handlarza dał mi papiery już przetłumaczone,zaniosłem do rejestracji i odebrałem dowód z wpisem na 5 osób i tyle

Edytowano przez wincenty5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak. musisz znać podstawy. jak kupisz kradziony lub z dowodem rejestracyjnym z drukarki to zapewne sie doszkolisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wincenty5    104

A w jakim punkcie ja łamie prawo jadąc tym ciągnikiem dajmy na to we 2 osoby.Podstawą poruszania się po drogach jest prawo jazdy,OC i dowód rejestracyjny i ja nie mam podstaw nie wierzyć temu co zatwierdził urzędnik państwowy.Dodam jeszcze że oba siedzenia ktoś wyposaż w pasy bezpieczeństwa dwupunktowe z napinaczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Miałem zarejestrowany na dwie osoby ruska z kabiną fabryczną i za dawnych czasów zamontowałem siedzisko i zrobiłem przegląd na dwie osoby i ze cztery lata temu diagnosta zrobił mi przegląd i zmienił na jedną osobę, a to dlatego, że nie było fabrycznych punktów do pasów ,ani też pasów jak i mocowań do fotela pasażera ,na przeglądzie dlatego diagnosta zrobił mi na jedną osobę, mówił że w tym temacie zostały zmienione przepisy i dlatego tak a nie inaczej to wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jakiś głąb diagnosta. ktory stary traktor ma pasy. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79
1 godzinę temu, pafnucy napisał:

jakiś głąb diagnosta. ktory stary traktor ma pasy. 

Głąb diagnosta który nie jest na bieżąco z przepisami ,bo przy kontroli drogowej, jadąc we dwie osoby i nie spełniając wymogów z przepisów prawa o ruchu drogowym, zapłacisz mandat i dowód i tak Ci zabiorą i wyślą na ponowne badanie techniczne i zostajesz narażony tym samym na dodatkowe koszta. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie chce mi się szukać, ale na 99% Twój diagnosta był nadpobudliwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj