krawio4

Zwrot materiału siewnego Trapero

Polecane posty

krawio4    1

Dzień dobry, 

Zakupiłem w sklepie stacjonarnym 1 tonę materiału siewnego kwalifikowanego trapero. 
Przed wysianiem jak zawsze postanowiłem zrobić próbę jak nasiona wschodzą. Niestety okazało się że próba jest poniżej wszelkiej normy -  około 40 % . 
Chciałbym zwrócić towar opierając się na tym że produkt jest wadliwy i nie zgodny z cechami które powinien posiadać, jednak sprzedający twierdzi że zwrotów nie przyjmuje i jego rola to wyłącznie sprzedaż a w celu reklamacji abym udał się do producenta. 

Bardzo Proszę o pomoc jak w takiej sytuacji starać się zwrócić towar i jakich uczyć środków prawnych. 

Pozdrawiam, 
Łukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    441

Producent daje pewnie jakąś gwarancję, ale ta może mieć różne warunki. 

Sprzedawca odpowiada z tytułu rękojmi i w ciagu bodaj 2 tygodni musi sie ustosunkować.  Najlepiej wszystko na piśmie. Sprzedawca nie może sie zasłaniać gwarancją producenta jesli korzystamy z rękojmi i jesli wybierzemy rękojmię to jest to sprawa wyłącznie sprzedawcy aby rozwiązać jakoś sprawę.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    295

W tym roku trzeba zwracać szczególną uwagę na siłę kiełkowania nasion. Postanowiłem, że będę obsiewał swoim materiałem, mam piękną, oczyszczoną Belissę C2 i postanowiłem sprawdzić siłę kiełkowania i się okazało, że jest na poziomie ok 50%, zrobię jeszcze jedną próbkę i jeżeli wyjdzie tak samo to rezygnuje z jej siewu. Nie wiem na ile to prawda, podobno na siłę kiełkowania nasion, miały wpływ wysokie temperatury w trakcie zbioru i składowania, zboża się po prostu przegrzały. 

Tylko jak czytam opinie o kwalfikatach, to też nie mam pewności, kupię coś lepszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj