Artur1985

MF 255 Ursus 3512

Polecane posty

andrzej78    588
23 godziny temu, akmaly napisał:

 

Zaniżenie tulei z jakiego powodu? Myślisz, że sama się zaniża - ot tak sobie pomyślała i zaniżyła. 

 Nie bądź taki przemądrzały , a to ,że czegoś nie zarejestrowały twoje zwoje mózgowe wcale nie musi oznaczać ,że tak nie jest. Z drugiej strony nie każdy ma takie zdolności , a nawet jest to chyba  epokowe odkrycie - "myślące tuleje " dobre!!! Może jeszcze wyjaśnisz - wał się urwał - co wtedy pomyślał ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Znasz budowę tego ciągnika? Wydaje mi się że nie masz pojęcia o tym co piszesz. A ja nie mam ochoty ani czasu tego tłumaczyć. Powodzenia i nogi nad kierownicą 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
akooo napisał:

A czemu c330 nie chcesz, kupiłem 30 właśnie do takich prac o których piszesz przy domu i może przyszlosciowo z 1 ha obrobić. Niewielki,zwrotny,trawy na podworku mi tak nie poryje traktor dobry i na grubsze roboty typu orka i lżejsze typu wozenie liści czy gałęzi jakichś. w sumie to na bieżąco uzywam 30 sąsiada i MF był by lepszym rozwiązaniem, ale każdy ma swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rublow    15

Ja zjeździłem całe moje województwo małopolskie za MF i 3512.  Znalesc miarę dobrego 3512, graniczy z cudem. Za to  MF coś by się mogło znałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To co te 3512 takie rozklekotane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
nie powiem bardzo mi się podoba ten ciągnik, chciałabym takiego wydaje się być zwinnym, kiedyś miałem przyjemność użytkowania takiego i przyznam, że miło to wspominam. U mnie będzie używanych w ogródku przy glebo gryzarce Unia Grudziądz 2 m, pług 2 skibowy, ewentualnie rotacyjna bo mam kawałek łąki za domem i sporadycznie przyczepa, sadzarka do ziemniaków. Ręce mi opadają jak widzę cały czas cieknąca C 355 M którą posiadam, jak mam wpakować kolejne 10-15 tys to jednak wolę kupić mf 255 lub Ursusa 3512. Docelowo ma to być ciągnik ogródkowych dożywotnio u mnie użytkowania. Dziękuję wszystkim za wszystkie wypowiedzi, są one dla mnie bardzo interesujące i wszystko biorę pod uwagę a przy okazji już rozglądam się za ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

C-355 za duża jest nawet na takie prace o jakich mówisz,za dużo pali. Mi się udało fajną c-330 kupić wszystko sztywne,nie powyrabiane,wiadomo ma swoje "mankamenty" jak na swój wiek ale jak jechałem stryjka emką to naprawdę czuć różnicę mimo że jego młodsza jest parę lat.

Sąsiad ma 2812 też żyleta,bo on i spokojnie nią jeździł i pod dachem stała,nawet widać po samym wyglądzie. Ale nie na handel pewnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
Dnia 5.10.2020 o 21:50, akooo napisał:

A czemu c330 nie chcesz, kupiłem 30 właśnie do takich prac o których piszesz przy domu i może przyszlosciowo z 1 ha obrobić. Niewielki,zwrotny,trawy na podworku mi tak nie poryje traktor dobry i na grubsze roboty typu orka i lżejsze typu wozenie liści czy gałęzi jakichś.

No i wybór padł. Obejrzałem w międzyczasie masę ciągników, jedne mniej zadbane i w gorszym stanie które wymagają sporej inwestycji, inne droższe i ładnie wyglądające. Chyba górę sentyment wziął i ceny, kupie Ursusa C 330 z 1970 roku, ciągnik ładnie wygląda, ładnie pracuje jestem zadowolony. Dziękuję wszystkim za wyrozumiałość dla mnie i wszyskie odpowiedzi, naprawdę brałem je pod uwagę. Pozdrawiam. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pochwalisz się fotka mam nadzieje 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
Dnia 23.03.2021 o 05:27, akooo napisał:

Pochwalisz się fotka mam nadzieje 😊

 

IMG_20210320_140638.jpg

Przed chwilą, Artur1985 napisał:

 

IMG_20210320_140638.jpg

 

 

IMG_20210320_140646.jpg

Nie robilem innych fotek, będzie miał jakieś fajne, bardziej wyraźne to podeślę. Jestem bardzo zadowolona z ciągnika, mały, zwinny, sprytny no i to spalanie.... 😂 aż uwierzyć nie mogę ale to prawda pali tyle co kosiarką z chin. 

Jak narazie tylko orka pługiem 2 skibowym Unia grudziądz, glebogryzarką również Unia grudziądz 2 metry, trochę z kołówką bo obornik sobie przywoziłem do ogródka. Oczywiście jakaś kosmetyka do roboty ale tak sprawny technicznie, zarejestrowany, naprawdę coś wartego uwagi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i super niech ci służy 😊 To twarde i proste ciągniki nawet taki laik mechaniczny jak ja z pomocą internetu coś se przy nim może zrobić. Rok temu też kupiłem żeby ogródek obrabiać. A te wiadro to po co, żeby iskrami nie waliło po stropie? 😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
Dnia 3.05.2021 o 13:46, akooo napisał:

No i super niech ci służy 😊 To twarde i proste ciągniki nawet taki laik mechaniczny jak ja z pomocą internetu coś se przy nim może zrobić. Rok temu też kupiłem żeby ogródek obrabiać. A te wiadro to po co, żeby iskrami nie waliło po stropie? 😊

Dokladnie, dach mam do roboty a nad kominem dechy z resztkami starego siana i słomy więc dla pewności wiadereczko na kominie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie dusi się przy odpalaniu? Sam ten problem ze stropem,na razie nowy tłumik to iskier nie daje ale lepiej dmuchać na zimne. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2

Odpala elegancko, nie ma żadnego problemu, wiaderko nie dolega dokładnie więc jest wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To niech Ci służy i kabinę ma fajna


a ta c355 masz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur1985    2
Dnia 6.05.2021 o 05:41, akooo napisał:

To niech Ci służy i kabinę ma fajna

 

a ta c355 masz jeszcze?

 

Sprzedałem wymagała remontu i kosza były by duże, jeżdżę teraz 30-tka i jestem z niej bardzo zadowolony. Muszę pobrać gdzieś katalog części, instrukcje obsługi i co tam jeszcze znajdę ciekawego dotyczacego 30- tki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja kupiłem taka na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj