chrap17

Massey ferguson 6140 naped pompy hydraulicznej

Polecane posty

chrap17    1

Witam. Mf 6140 97r dynashift 

Mam taki problem ze pompa hydrauliczna nie jest napedzana przez ten walek w srodku skrzyni. Jaka moze byc przyczyna??

Czy sciety ten wielofrez na walku?

Poprostu nie ma napedu z strony silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
16 godzin temu, sznajdik napisał:

Skąd taka teoria? szybciej bym powiedział że na pompie klinek zcięty

Niekoniecznie. Może mieć jeszcze oryginalny gumowy tłumik drgań, który się ukręcił i trzeba wymienić. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Witam i dzieki za odpowiedz. 

Wiedzialem ze w mf czesto siada ten klin, dlatego wyjolem pompe i wszysko jest ok. Ale gdy odpale ciagnik na chwile widzie bez obudowy tej pompy to widze ze nie naprdza sie ten walek w srodku.  

A o jakim tlumiku drgań  mowicie gdzie to sie znajduje?

Ciagnik ma 8Tys mth. I nie byl wypracowany..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

jest on przykręcony do koła zamachowego - trzeba rozjechać aby sprawdzić albo  kup sobie kamerkę endoskopową i wtedy przez dziurkę w obudowie skrzyni z której wychodzi odpowietrznik od sprzęgła idzie zobaczyć tłumik - przynajmniej w moim 6150, trochę trzeba się nagimnastykować aby dobrze ustawić kamerkę ale jest to do zrobienia w jakieś 10min ( ja w swoim mam akurat tłumik sprężynowy, ale wychodziły też z gumowymi i być może guma się rozjechała i nie masz napędu )


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Dzieki za podpowiedz. Dzis biore sie za rozpalawianie. Tura juz zdjolem. 

Jak cos bede juz wiedzial dam znac co bylo uszkodzone.

P.S jaki tlumik ewentulanie kupic drugi? 

Ten metalowy z sprezynami czy taki gumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Nie mam pojęcia :D Tak na chłopski rozum to gdy zerwie Ci gumowy tłumik to może Ci rozłączyć napęd w czasie jazdy i np jadąc  na zakręcie tracisz wspomaganie więc wiadomo co może być. W tłumiku ze sprężynami raczej nie wypadną one podczas pracy silnika bo cały - siedzą w takim kołnierzu. U mnie są już lekko wyrobione i z tego powodu kontroluję to co jakiś czas bo jakoś nie mogę sie przybrać do rozpołowienia aby to wymienić. Póki co odpukać wszytko jest ok - słychać jedynie lekki grzechot przy gaszeniu bez wciśniętego sprzęgła - z wciśniętym jest dużo ciszej. Ja bym brał ze sprężynami


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Wlasnie mialem brac z sprezynami. Bo duzo osob je zaklada. Ale najpierw musze zobaczyc czy to jest to wgl. Dzieki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Witam. Wiec tak ciagnik rozjechany i okazalo sie ze nie ma ani jednej sprezynki na tlumiku drgan. Wiec idzie do wymiany. Ale zaniepokoilo mnie to ze taka srubka byla urwana przy tym walku od dynashift. Jakmy jakies zabezpieczenie to bylo. Sam nie wiem co to jest

20200923_210028.jpg

20200923_205955.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Dobrze ze się całkowicie nie rozleciał i nie zrobił kuku w środku. Mogę podesłać Ci katalog wieczorem to sobie sprawdzisz co to za śrubka. Na pewno trzeba wykręcić to co zostało w walku. 


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam   w moim 6150 też ta nakrętka była urwana i z tego co pamiętam  jak odkręcisz ten kołpak na 4 śrubki na imbus to zdejmiesz ten kołpak z kawałkiem wałka i wtedy będziesz miał ładne dojście zęby wykręcić tą szpilkę z wałka  ja w moim wkręcałem tam szpilkę 10.9 ma klej

a i jeszcze między wałkami są ringi uszczelniające

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Witam. Ciagnik wrocil do gry. Przyczyną bylo sciecie sprężyn  na tlumiku drgan.

Ciagnik odpala jezdzi przód tyl. Ale zniknely mi zakresy ABCD. Wszesniej moglem je zmieniac w trakcie  jazdy bez niczego. A teraz zeby zmienic musi byc wcianiete sprzeglo to wtedy sue zmieni. No i po zgaszeniu silnika i wyciagnieciu kluczyka swieci sie ciagle konttolka oleju w skrzyni. 

A i jeszcze po zgaszeniu kilka razy migaja zakresy jazdy ABCD i tak po ok 3min zgasna i zostanie tylko ta kontrolka. 

Co.moze byc?? Czyzby moduł padl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154

Raczej coś nie styka jak wcześniej było ok


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

No tak wszysko bylo ok. Tylko mysle ze jak moze spraedzalem co bylo uszkodzone kabelkami to jeden zrobil mi zwarcie od czyjnika zapchania filtra. No ale chyba tak szybko by modul nie padl. Jeszcze zobacze dzis bezpieczniki pod maską one sa typowo od dynashift.  Moze cos sie uciagla podczas remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

A wiec tak. Ciagnik dziala bez zarzutów  brakem napedu pompy hydraulicznej  okazalo sie ścięty tlumik drgan.  A co do przeskawkiwania zakresów ABCD to kros dołożył  wszesniej przekaznik w tak malo dostepnym miejscu( chyba specjalnie aby nie bylo go widac.) Ale wszysko juz gra.

Dziekuje wszyskim za pomoc i serdecznie pozdrawiam. 

Temat zamknięty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Odkopuje temat. W jaki sposób wykręcic tą śrubę z walka? Też urwana jest nakrętka, identyko jak na zdjęciu. MF 6140, jeszcze na gumowym tłumiku drgań. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585
Dnia 24.09.2020 o 08:35, Marko-Fracek napisał:

witam   w moim 6150 też ta nakrętka była urwana i z tego co pamiętam  jak odkręcisz ten kołpak na 4 śrubki na imbus to zdejmiesz ten kołpak z kawałkiem wałka i wtedy będziesz miał ładne dojście zęby wykręcić tą szpilkę z wałka  ...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrap17    1

Normalnie to odkręcasz te srubeczki po boku i to odchodzi. A reszta, ja też przyspawwalem nakrętkę chyba 12 i odkręciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj