Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Trawa
andriu    0

witam. chce od siac trawe tzn zasiac jakos mieszanke traw i mam pytanie jaka i ile kilogramow na hektar a klasa ziemi 3 i 4

elemer    9

Jak taka klasa ziemi to nie siej traw tylko motylkowate. Wiekszy plon, praktycznie brak nawozenia azotowego, lepsza jakość paszy.

Wiadomość z agroFakt.pl

andriu    0

no wlasnie o tym myslalem tylko co pomieszac konczyne lucerne a moze cos innego???

to ma byc na sianokiszonke w belach

elemer    9

moim zdaniem czysty siew. Albo lucerna mieszańcowa albo kończyna czerwona. Lucerna wieloletnia a kończyna 2letnia. Poza tym plon lucerny większy o jakieś 10 ton. Nie oszukujmy sie na nasiona to tylko specjalistyczne gospodarstwa.

Henius91    574

nie radze siac czystej koniczyny... to jest jak dla mnie strata kasy... ja zasialem w ubieglym roku 4 ha czystej koniczyny czerwonej i dalo z tego tylko 110 bel... lepiej zrobic wsiewke trawy, da wiecej bel a lake bedziesz dluzej uzytkowal. koniczyna przewaznie po 2 latach ginie a jak masz z trawa to bedzie powoli ginac ale za to bedzie sie zwiekszac gestosc trawy...

mickas092    320

@Heniu zastanawiałes sie kiedyś dlaczego koniczyna ginie???

Poza tym ponad 25 bel z ha to nie malo jak dla mnie ;)

elemer    9

Jak jest dwuletnia to co sie dziwisz? Ja nie siałem kończyny ale lucerne w czystym siewie. Dała 100 bel z 1ha. Moim zdaniem nie potrzeba tego komentować.

Henius91    574

hmm... dziwne z trawa jakos i 3 lata potrafi wytrzymac a bez trawy to juz tak jak mowisz po 2 latach ginie.

damian007    2

A jaki gatunek trawy na pastwisko?

NP.

życica trwała 4/10

koniczyna biała 1/10

tymotka łąkowa 2/10

wiechlina łąkowa 2/10

kostrzewa łąkowa 1/10

norma wysiewu od 30 do 35 kg.

kobra89    66

Właśnie w jaki najlepszy sposób bezorkowo zrobic wsiewke trawy i zniszczyc chwasty ipt.??

agromatik    175

Jest prosty sposób aby przedłużyć okres użytkowania łąki gdzie jest wsiana koniczyna czerwona, a mianowicie opóźnić jeden pokos dając szansę jej przekwitnąć i zawiązać nasiona. W ten sposób można przedłużyć czas użytkowania o kolejne 2 lata, po tym czasie w wyniku tzw. wykoniczynienia, czyli porażenia plantacji przez wirusy, następuje wypadnięcie tego gatunku z runi, i nie pomorze podsiew nawet innym gat. motylkowych. Pole takie powinno zostać zaorane, a w miejsce trawy zasiana jakaś uprawa sanitarna, mająca na celu wybicie głównie chorób wirusowych roślin motylkowych drobnonasiennych oraz wyeliminowanie szkodników /drutowców, pędraków, rolnic/.

ZUCH1234    72

tez mam duzy problem bo mam 3 ha trawy kubkówki jest ona juz 5 lat ale dopłaty na uzytki zelone biore 3 jeszcze przez dwa lata nie moge jej zaorać a juz trawa mi strasznie wygineła i plon jest juz duzo mniejszy . doradzcie jaka będzie najlepsza metoda na wsiewke trawy i jakie trawy beda najlepsze . rozmyslałem troche zeby na wczesna wiosna zabronowac pole w zdłuz i poprzek a potem wsiac trawke siewnikiem do zboża jak myslicie bedzie to dobre rozwiazanie jak nie to doradzcie jak wy u siebie to robicie :huh:

Rolnik90    0

Witam. Co lepiej zasiać na pastwisko dla królików mam wszystko ogrodzone maja schronienie i nie wiem czy trawe czy konczyne czy zmieszac.

agromatik    175

@ZUCH na wiosnę zabronuj na czarno ten trawnik i jak napisałeś zasiej siewnikiem zbożowym mieszankę kostrzycy /festulolium/ 10kg z koniczyną czerwoną 5kg. Bronowanie nie zaszkodzi kupkuwce a pobudzi ją do intensywnego krzewienia, a proponowana wsiewka powinna dać sobie radę z jej agresywnością.

@Rolnik z koniczyn to najlepsza biała jako wsiewka w mieszankę odmianowa życic, ewentualnie koniczyna perska jako czysta uprawa, ale jest to roślina jednoroczna.

farmtraczek    1

Witam my jak siejemy trawe to owies z koniczyna , jakaś mieszanka traw (jest tam konicz biały albo czerwony, jakieś tymotki i inne jest chyba 6 traw w tym i do tego mateucha

Widzę ze dużo piszecie o lucernie ze duże plony daje,ta lucernie taka dobra dla krów. ?

bieniek_88    52

Jak masz bydło to powinieneś znać odpowiedź na pytanie, które zadałeś.

Tak lucerna jest bardzo dobrą paszą białkową dla krów mlecznych. Poszukaj w internecie pełno jest artykułów o lucernie jako paszy dla bydła.

Edytowano przez bieniek_88

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się