dominik321

Problem z rodzicami

Polecane posty

dominik321    2

może imasz racje @mirasek ale mi chodzi też o ojca bo on nie ma prawej ręki do łokcia a z 60tką trzeba się naszarpac


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

W końcu ktoś rozsądnie napisał. 30ha na dzisiejsze czasy to mało i nie ma się co łudzić ale bez powiększenia lub dużej produkcji zwierzęcej się nie ujedzie. Te dwa ciągniki co masz to spokojnie dadzą rade a jak rodzice coś odłożyli to niech pojadą odpoczać a Ty zajmij się kilka dni wszystkim zamiast ostatnie pieniądze na traktor bo sąsiad ma a ja nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Dominik,poczekaj jeszcze 4 lata do 18-stki a zobaczysz że ci "przejdzie" nowy traktor i cała ta gospodarka.

Może będziesz wtedy mieć apetyt na inżynierem i chodzić w białej koszuli i krawacie.

Bo przecież chyba nie chcesz zostać starym kawalerem? :)


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Jeżeli rodzice się zawzieli że nie kupią to nie ,chiba że nie będzie czym robić.I to że się boją kredytu to się wcale ni dziwie bo wziąść to nie sztuka ale sztuką jest go spłacić.Ja osobiście jak tam ktoś pisał nie wzioł bym kredytu na 15 lat bo te maszyny dzisiejsze tyle nie wytrzymają bo raty trzeba zpłacać i części kupywać .Rozwuj gospodarstwa owszem ale w miare możliwości finansowych.A pracować tylko na bank to nie ma sensu. A jeżeli chcesz ten ciągni większy to można rozejrzeć się za używką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja z rodzicami obrabiamy około 35ha, mamy tylko c-330 i u3512, do orki i agregatu pożyczamy MTZ 82 z 96r od wujka, posiadam też hodowle świń niedużą bo około 100 tuczników rocznie, ciągnik używany kupujemy od 2 lat, zawsze coś wypadnie, i nie można dozbierać, o nowym ciągniku nawet nie myślimy. Mam niecałe 16 lat i ojciec zawsze mi tłumaczy, ze teraz kupimy coś używanego np. MTZ czy Zetora, bo jeszcze nic nie wiadomo co będzie, a jak dorośniesz skończysz nauke, i będzie wiadomo ze na pewno zostaniesz na gospodarstwie, bez wahania kupimy nowy.

Nie przekonuj rodziców na nowy ciagnik, bo i tak się nie zgodzą, są ludzie co nie lubią zapożyczać sie, nie mają nerwów do tych wszystkich wniosków, nic na to nie poradzisz, przekonuj rodziców na jakaś używkę żeby ją kupić bez żadnych kredytów czy dotacji. Proponuje MTZ 82 bo to jest nie zły ciągnik, a po przesiadce z c360 jest naprawdę lepiej, a co najważniejsze tani i łatwy w eksploatacji jak c360, dobrego MTZ-ta kupisz już za 20tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Żal d*pę ściska jak czytam Wasze wypowiedzi, "30ha obrobi spokojnie 2 c 360", nie kupuj nowego bo nie dość że raty to części jeszcze trzeba kupować", "stara mtz czy zetor wytrzyma więcej jak nowy"

Pozostawię to bez komentarza, ale żal d*pę ściska i czytać się tego nawet nie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3038

jakis wirus czy epidemia,moja 13-letnia corka tez mi dzisiaj mowi zebym kupil nowy ciagnik,bo stary znow nawalil :) ,niestety wynik tego bedzie taki sam jak w tym wypadku,naprawa za pare setek-dobrze ze to zetor to nie pare tysiecy- i jazda dalej,

ferdek czego ci zal ze ludzie nie maja wiecej kredytow niz wlosow na glowie i zycia krocej niz splacania-kiedys tak doslownie powiedziala rolniczka na tle nowego john deer-a,ze ktos spi spokojnie i komornik mu sie nie sni i co miesiac z rata nie musi do banku leciec ???,choc z drugiej strony jak bym mial cala gospodarke obrabiac 3 p jak dawniej to tez mi sie nie chce


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

Nie nie przekonuj , poczekaj aż będziesz starszy i już na pewno przekonany co do Swojej przyszłości . Sorka że tak mowie prosto z mostu ale Twoje lata są jeszcze troche głupie (lata nie Ty) i zdanie zmieni Ci sie jeszcze ze dwa razy na pewno . A moim skromnym zdaniem to decyzje podejmij dopiero wtedy jak będziesz miał narzeczoną albo żonke (nie śmiejcie sie , tak jest njlepiej,najprościej)


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

jakis wirus czy epidemia,moja 13-letnia corka tez mi dzisiaj mowi zebym kupil nowy ciagnik,bo stary znow nawalil :) ,niestety wynik tego bedzie taki sam jak w tym wypadku,naprawa za pare setek-dobrze ze to zetor to nie pare tysiecy- i jazda dalej,

ferdek czego ci zal ze ludzie nie maja wiecej kredytow niz wlosow na glowie i zycia krocej niz splacania-kiedys tak doslownie powiedziala rolniczka na tle nowego john deer-a,ze ktos spi spokojnie i komornik mu sie nie sni i co miesiac z rata nie musi do banku leciec ???,choc z drugiej strony jak bym mial cala gospodarke obrabiac 3 p jak dawniej to tez mi sie nie chce

A każe Ci ktoś od razu jd kupować i to w pełnej ocji premium ze 130km bo nabaja dieler że to i tak tylko 10% droższy od innych, kup se farmtracka, zetora, jakiegoś agrofarma w wersji ecoline czy belarusa, za około 100 tyś masz nowy porządny ciągnik 4x4 około 65- 80km i nie musisz od razu całego sprzętu zmieniać bo na te 30ha to i z maszynami od c 360 kilka lat popracujesz, zaoszczędzisz czasu i zyskasz na komforcie, a jak ktoś słucha tych wszystkich d*pków z biór doradczych dielerów i całej reszty hien pazernych to zostaje z całym podwórkiem zachodnich maszyn i milonem czy dwoma kredytu ha ha i nawet jak prow dadzą to na same odsetki nie starcza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

nie decydujcie za chlopaka, chcesz to namawiaj rodziców, ale i tak to oni zdecyduja czy kupic czy nie, aha i z jakiego regionu kraju jestes ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A każe Ci ktoś od razu jd kupować i to w pełnej ocji premium ze 130km bo nabaja dieler że to i tak tylko 10% droższy od innych, kup se farmtracka, zetora, jakiegoś agrofarma w wersji ecoline czy belarusa, za około 100 tyś masz nowy porządny ciągnik 4x4 około 65- 80km i nie musisz od razu całego sprzętu zmieniać bo na te 30ha to i z maszynami od c 360 kilka lat popracujesz, zaoszczędzisz czasu i zyskasz na komforcie, a jak ktoś słucha tych wszystkich d*pków z biór doradczych dielerów i całej reszty hien pazernych to zostaje z całym podwórkiem zachodnich maszyn i milonem czy dwoma kredytu ha ha i nawet jak prow dadzą to na same odsetki nie starcza :)

80km z 2 skibami? Nie za bardzo, trochę parku maszynowego będzie trzeba zmienić.

Na miejscu kolegi bym prędzej namawiał rodziców na używkę, za 30-40tys można dobry ciągnik kupić, ale 40tys nie przeraża tak jak 100tys.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

80km z 2 skibami? Nie za bardzo, trochę parku maszynowego będzie trzeba zmienić.

Na miejscu kolegi bym prędzej namawiał rodziców na używkę, za 30-40tys można dobry ciągnik kupić, ale 40tys nie przeraża tak jak 100tys.

trzeba by bylo byc debilem zeby kupywac starego grata za 40 tys jak za 56 tys masz nowego belarusa, plug 4 skibowy kupisz za 4 tys, agregat 3,6 za 7 tys

56+4+6=67 000masz nowy ciagnik z potrzebnym osprzetem , mozesz zlozyc prow dostajesz polowe zwrotu i masz 34 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Szukajcie a znajdziecie. W cenie 40tys możesz mieć dobry ciągnik, a belarusów zbytnio nie poważam. I te 56tys to pewnie w standardzie, a za resztę dopłacać...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

I w tym przypadku całkowitą rację ma filip94lemken. Lepiej kupić nowego za niecałe 60 tys, tj. belarusa i mieć święty spokój przez ładnych kilkanaście lat.

Ps. Słuchaj zawsze rodziców- oni mają zawsze rację (no prawie zawsze) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124
trzeba by bylo byc debilem zeby kupywac starego grata za 40 tys jak za 56 tys masz nowego belarusa, plug 4 skibowy kupisz za 4 tys, agregat 3,6 za 7 tys

To ja bym już wolał za te 40 tyś starego Zetora jak takiego grata belarusa !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

bo jestes chyba jakis inny albo nie narobiles sie nigdy przy maszynie, tez mialem zetora i co w nim takiego nadzwyczajnewgo? bo to tylko zetor ? ja nieslyszalem jeszcze zeby ktos narzekal z wlascicieli na belarusa, tylko rozsiewaja je takie ************ jak ty, na szczescie dorosly czlowiek mysli inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Żal d*pę ściska jak czytam Wasze wypowiedzi, "30ha obrobi spokojnie 2 c 360"(...).

Pozostawię to bez komentarza, ale żal d*pę ściska i czytać się tego nawet nie chce :)

Wszystko zależy od właściciela ziemi, czym się zajmuje,ile ma czasu, jak z jego zdrowiem, ile ma kasy itp

Jeżeli gospodarz zajmuje się tylko i wyłącznie gospodarstwem, jest to jego jedyne źródło dochodu to te 30 ha sobie ze spokojem obrobi tymi ciągnikami (jeszcze z pomocą syna jeżeli mowa o 2 ciągnikach), inaczej wygląda sprawa jeżeli tego czasu jest mało- wielu rolników prowadzi równolegle z gospodarstwem inne dochodowe działalności lub pracuje u kogoś albo jest tylko jeden kierowca, wtedy nie ma czasu na długotrwałe prace polowe i przydaje się sprzęt który w krótkim czasie pozwoli nam na wykonanie zabiegów agrotechnicznych.

 

Nowy sprzęt to spory wydatek i aby się zwrócił w dzisiejszych czasach i dzisiejszej opłacalności to musiałby prawie non stop pracować :) a jak wiadomo jego wartość będzie z roku na rok spadała więc jeśli ma więcej stać niż robić to będzie to słaba inwestycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Za cene belarusa będzie miał zetorka z turem + jeszcze jakis pług :)

Co z tego że kupi belarusa za 56 tyś ?? Jak on jest na moście stożkowym, i jak będzie chciał założyć tura to co ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

i bedzie tego zetora rozbieral czesciej niz sie sam ? tura moze sobie zalozyc do 360, a odnosnie zetora to w zetorze opony z przodu po 2 - 3 latach nadaja sie do wymiany, w pronarze mam 7 lat i polowy nawet nie zdarte, ale normalny czlowiek nie kupuje starego grata jak ma w tej samej cenie nowego, i nie osmieszajcie sie gadka ze niby co to zetor nie jest a belarus gowno, otoz mialem starego zetora od nowosci, teraz mam pronara i nie widze przewagi zetora na pronarem, po 2 jak juz mowilem u mnie jak ja kupiel mpronara to po mnie kupilo go z 10 rolnikow i maja od 30 - 120 ha nikt nie narzekal, a jak sie stoi w kolejce z rzepakiem to kazdy sie chwali dobrymi i zlymi chwilami, po 2 taki jeden ma belarusa 90 km ma go juz 15 lat i obrabia nim 60ha samej drugiej ciezkiej klasy, ostatnio kupil jd 140 km, ale z tego co widze to transport, i lzejsze prace robi belarusem, a zetora ma 1 z czego po 2 roku robil kapitalke silnika, chcecie tak gadac to miejcie jakies dowody, albo z wlasych doswiadczen, a nie powtarzacie sie jak debile jeden po 2 to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj