dominik321

Problem z rodzicami

Polecane posty

dominik321    2

Moi rodzice mają 30h i obrabiają to wszystko dowoma rozgraconymi 60-kami , ale boją się wziąc dodatcje z unii na nowy ciągnik. Jak ich przekona? POMOCY! Z góry dzięki


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Zaproponuj im wycieczkę na jakiekolwiek targi rolnicze. Błysk maski i piękne garnitury dealerów sprawiają cuda ;)


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Dlaczego od razu nowy ?? Też bym się bał nowy ciagnik wziąść, bo jednak raty trzeba spłacać :D Moze jakiegoś używanego zetorka 7245 lub 7745 ?? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

na początek ile kasy zostaje na czysto rocznie, bo kredyt trzeba spłacać chyba że chciałbyś kupić za gotówkę (choć takiego nie znam), co uprawiacie/hodujecie, jakiś zarys gospodarstwa przedstaw, myślę, że przy tej pow. można coś w tym kier. zadziałać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@Libero obawiam się że starego wróbla na plewy nie złapiesz. Co do samego tematu to po pierwsze i najważniejsze trzeba przeanalizować sytuacje finansową gospodarstwa, po prostu czy będzie nas stać co miesiąc spłacić kilka tysięcy złotych kredytu, żeby nie było hop siup i jajami w słup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

napisz coś więcej o swoim gospodarstwie nie sztuka wziąść nowy ciągnik ,ale jeszcze sprzęt do nowego trzeba też mieć i kolejne wydatki się kłaniają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip94lemken    122

na twoim miejscu kupilbym sobie nowego belarusa 820 na opolagrze byl za 53 tys brutto, 20 tys swojego 30 kredyt i nawet tego nie odczujesz, mozesz tez probowac prow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zaproponuj im wycieczkę na jakiekolwiek targi rolnicze. Błysk maski i piękne garnitury dealerów sprawiają cuda ;)

Raczej widok pieknych garnitórków i namolność i hytre spojrzenia dielerczynów może spowodować odwrotny efekt.

Nowy ciągnik to nie musi od razu być niewiadomo jakim wydatkiem i wcale nie kilka tyś miesięcznie, jak masz 30 ha to dopłat też mnie mniej tysiaków, namów starych że można by wziąść dodatkowe pakiety jak poplony, czy rolnictwo zrównoważone, łąki ekestensywne i ciagnik sam siębędzie spłacał, że ciągnikiem 4x4 zawsze wszędzie wjedziesz, że wyjdzie taniej w paliwie i komfort jest, a np. kredyt 100 tyś na młodego rolnika/nowe technologie jeśli rodzice są po 40stce to wydatek 7 tyś rocznie (spłacane raz do roku jak przyjdą dopłaty) i na początek 160zł/miesięcznie odsetki odsteki malejące, kredyt na 15 lat, teraz policz sobie zakup starego zetora czy zachodniego ciągnika 1 rok wymiana opon około 7 tys, inny rok remont silnika następne 7 tyś, inny rok wymiana czegoś innego i tak poleci, sam policz ile rocznie dokładasz do starych c 360, ale jak chcesz przekonać starych to nie do dielerów ale do znajomych którzy mają jakiś nowy ciągnik to się stary może przekona :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

i nie chciał bym być złym prorokiem ale w myśl naszej myśli rolniczo politycznej takie gospodarstwa muszą niestety upaść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak, kto sie nie rozwija, nie inwestuje ten traci, sam staram sie namowic starszych na nowy ciagnik ale nie mamy prawie 20ha wiec za duzo sie nie narobi, ale mam zaklepane trasport drewna z tartaku, odsniezanie, i mozna jeszcze cos pomyslec. Ale nie, boja sie ze ich zlicytują ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

i nie chciał bym być złym prorokiem ale w myśl naszej myśli rolniczo politycznej takie gospodarstwa muszą niestety upaść ;)

już tak prorokowali w PRL, i po prl-u i teraz, a fakty są takie że w Polsce zaraz upadnie ten co przeinwestuje jak na polskie realia, bo przeinwestowanie w polsce to tyle co minidoinwestowanie się na zachodzie, dobrze jak ktoś potrafi gospodarzyć a nie nasłucha się doradców dielerów, wykupi pół agromy a potem płacz że nie ma z czego żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARQ    0

Argumenty za:

 

- z ekonomicznego punktu wodzenia: bez inwestycji nie ma zysku,

- skoro inni mają, to czemu ja mam nie mieć? (chodzi o to, że innym się udało to czemu mi ma się nie udać),

- zakupienie nowego sprzętu podwyższa wartość gospodarstwa,

- trzeba iść do przodu, a nie stać w miejscu,

- przede wszystkim zdrowie (na 60-tce można się tylko garba dorobić i ogłuchnąć) i oszczędność czasu, który możesz przeznaczyć na jakieś dodatkowe prace zarobkowe poza gospodarstwem,

- podniesienie plonów dzięki lepszej uprawie ziemi, a co za tym idzie zysków,

- starym sprzętem pewnie długo nie pojeździsz, to po prostu kolej rzeczy (swoją drogą gdybyśmy nie inwestowali w nowy sprzęt to dalej rolnicy obrabialiby wszystko końmi, po przecież kiedyś też dawali radę;))

- przyjemność z jazdy i prestiż - bezcenne;)

 

Musisz wziąć sprawy w swoje ręce, a Twoje zadanie to policzenie wszystkich kosztów i przychodów, może nawet zrobienie biznesplanu (co polecam!) np. przy pomocy zaprzyjaźnionego doradcy lub osoby, która się na tym zna. Pokaż rodzicom wyliczenia, liczby nie kłamią:D @Ferdek07 ładnie napisał, jest b. dużo możliwości i nie trzeba się bać.

 

Mnie też było trudno przekonać. Miałem do wyboru: remontować starą, dojechaną 40-tkę albo kupić "nowy" ciągnik. Długo się nie zastanawiałem i wybór padł na JD 2130.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Tak, tylko rodzice nie uwierza powiedza ze liczby wzielismy z netu ;) Chyba zeby tak jak mówisz ze znajomym to obliczyc.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Mam wrażenie że to ty bardziej chcesz nowy ciągnik bardziej niż rodzice.

Dwie 60'ki na 30h to i tak sporo.Zakup za 60tyś to naprawdę spory wydatek zwłaszcza w takiej branży jak polskie rolnictwo.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

heh, 2 60-tki to duzo ;)

ja na ten sam areal mam 330, 360 i MTZ-ta i planuje zakup ciagnika gdzes w granicach pomiedzy 110 a 150 KM zeby ciagal prase rolke w sianokiszonce (najlepiej prase z owijarka) i nie po to zeby szpanowac przed sasiadami, tylko zeby zrobic to samo co teraz tyko duzo szybciej, po kiego grzyba siedziec w polu caly rok kiedy mozna to samo zrobic 2 razy szybciej i miec chwile oddechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

To naprawdę trzeba być idiotą żeby specjalnie zarzynać ciagnik po to żeby rodzice kupili nowy !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Hmm a Twoich rodziców np nie rusza fakt że sąsiedzi czy ludzie ze wsi woza się nowymi ciągnikami itp? Czasami siła zazdrości jest silna :) U mnie na wsi jak 1 rolnik kupił nowego zetora to od razu zrobił się ruch na nowe i zachodnie ciągniki :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A masz jeszcze oprócz tych szescdziesiatek??? Bo jesli jakiegos c330 to mozna sprzedac te dwie i zostawic ciapka do pomocy. :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

A jaki jest profil gosp. autora tematu, czy jest hodowla i jakiej klasy są ziemie? i te 30ha to własność czy dzierżawy? bo jeśli własność to wystarczy wziąść pakiet rolnośrodowiskowy poplony czy łąki ekstensywne i ciągnik sam się spłaca, a stare 2 c 360 na 20% wkładu własnego, a ciapek musi zostać :) He jakby "stary" porobił/pojeździł jakimś nowym ciągnikiem 4x4 to by się nawet nie zastanawiał i już załatwiał nowy ciągnik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Jakos ten autor mało sie wypowiada, tak jak mowisz @ferdek07 wzias jakies pakiety, troche go w trasporcie spłacic i moze w zimie do odsniezania dróg??


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik321    2

MOi starzy śmioeją się z tych co mają nowe sprzęty bo mówią żę ile oni mają teraz kredytów


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

No ale powiedz, co uprawiacie, czy macie tylko te 2 traktory, macie to gospodarstwo na własnosc czy dzierzawy, bierzecie jakies dotacje z unii???

Odpowiedz bo teraz bezsensu starac sie Ci doradzic ws. ciagnika jesli prawie nic nie wiemy. . .


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominik321    2

Uprawiamy zborza potrzebne na pasze dla świń i troche warzyw moich jest 26h a dzierżawy 4h nie bierzemy żadnych dotacji i tylko te dwa traktory


tylko AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj