Dastan

Talerzówka do ciągnika 135KM

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Dastan    620

Myślę o talerzówce do ciągnika ok 140km (40ha).   Pewnie jakieś 4m musiało by już być ? A taka zawieszana talerzówka staltecha hydraulicznie składane jaki potrzebuje udźwig ciągnika. Mój ma cięgnach 5t więc to nie tak dużo. 3m to chyba mało tym bardziej że nie lubie jezdzić 15km/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

znajomy ma staltecha rozkladanego 4m z walem gumowym to  ciaga Jcb 180 km. John 6630 nawet nie podniosl bo wazy 4 tony. Na 140 k. to ja bym bral 3m ale bardzo ciężką 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdomagala23    5
28 minut temu, Mikruss napisał:

znajomy ma staltecha rozkladanego 4m z walem gumowym to  ciaga Jcb 180 km. John 6630 nawet nie podniosl bo wazy 4 tony. Na 140 k. to ja bym bral 3m ale bardzo ciężką 

Dokładnie. Szwagier fendtem 514 w ciężkiej staltecha 3m ma co robic

Edytowano przez mdomagala23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Case MX135, tak jak mówiłem nie ma najsilniejszego podnośnika w swojej klasie, chociaż ciągam dość cięzkiego Kvernelanda EG100 z packomatem, ale brony 4t to na bank nie podniesie, a w półzawieszany na 40ha tez se nie chce pchać.  Czyli 3m, coś konkretnego polecacie , też staltech? Zboża, rzepak, kukurydza ma służyc tylko do podcinania ścierniska i nic więcej. Gleby średnie

Jakie brać talerze żeby nie trzeba było zasuwać te 15km/h?

Edytowano przez Dastan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad_Duda    83

Staltech robi też U35 czyli 3,5 metra składaną ręcznie(boczne talerze) jeśli nie chcesz się pchać w koszty i dużą masę maszyny. Mamy Staltecha od 5 lat i polecam- kwestia jaki budżet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

A też ciekawa opcja, w sumie mało kiedy potrzebuje złożyć.  Staltech sprzedaje bezpośrednio czy trzeba po składach pytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

jak tylko ma scierniska to ja bym wolal gruber 3 belkowy. Mam talerzowke 3m i pierwsze po zniwach nia jade najplycej jak sie da czy te 4 do 5 cm ale na drugi przejazd biore od brata gru era na zebach lemkena bo przynajmniej rozciagnie resztki jak potrzeba a po drugie podetnie calkowicie glebe jak i chwasty na polu. To co robie gruberem na 6 cm przy predkosci 11 km/h to talerzowka bym musial robic na 10 cm przy 14 km/h a i tak nie podetne calkowicie scierni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Hmm no ja mam grubera Uni 7 łap, ale pole wygląda jak po zrzucie bomb kasetowych... i wydaje mi się, że talerzówka lepiej wymiesza resztki, lepiej kiełkują samosiewy no i szybciej robota idzie. U mnie w okolicy jakaś obsesja na talerzówki się zrobiła. Owszem z podcięciem ścierni masz racje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

po gruberze można już spokojnie posiać, po talerzówce pole będzie ładniej wyglądać bo talerze równają, płytsza uprawa to samosiewy też szybciej poschodzą, ale do siewu bez orki, trzeba by juz mieć lepszy zestaw siewny i dużego konia do niego, lub też ciężką talerzówkę (która też dużego konia wymaga)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

po pierwszym przejezdzie gruberwm gaktycznie wyglada nieciekawie. Tak jak pidalem do skielkowania talerzowka  na 5 cm i jechalem na skos pola 15 km/h i pole wyglada pieknie rownie dobrze kielkuje ale drugi przejazd czyli kasowanie chwastow i samosiewow to talerzowka lipa trochę bo i predkosci glebokosc. Brat robil 2 przejazdy gruberwm i po drugim pieknie rowno na polu i bez cheastu. Ja niecale 2 ha zostawilem na drugi przejazd pod talerzowke (czyli 2 przejazdy talerzowka) i powirm Ci ze wyszlo to slabo tzn ten drugi przejazd nie zniszczyl ani nie wymieszal tak samosiewow jak przejazd gruberem ktory szedl duzo plyciej jak talerzowka.

 

Wszyscy maja parcie na talerzowki bo tanie i cos tym zrobi.

Ja mam z hydropakiem to w tym roku swojego poznaniaka 2.7 m zrobilem na 3m i sialem poplony. Czesc w drugim przejezdzie po zniwach a czesc od razu w sciernisko 30 cm i nawet to wyszlo ladnie ale to tez zasluga siewnika bo troche rozciagnal slome za sobą to co talerzowka nie przerobila.

Ogolnie to zlotego srodka nie ma, ja osobiscie stwierdzam ze i talerzowka ale i gruber ma swoje wady i zalety, talerzowke mam teraz czas zakupic gruber ale 3 belkowy bo rzecz jasna duzo lepiej miesza a taki ciagnik om 130 km spokojnie do plytkiej uprawy mu podola. Minus jest taki ze byle jaka talerzowke 3m kupusz do 20 tys a taki gruber ponad 30 tys wyjdzie.

Obohetnie na co sie zdecydujesz omijaj wal rurowy szerokim lukiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

To jaki lepszy wał?  No u mnie ten gruber uni dwubelkowy też lubi się zapchać jak np zboże położone było . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wg najlepszy jest oponowy hehe ale jakis daszkowy bedzie duuuzo lepszy jak rurowy.

Zapchac ajaxa z expomu jest dosc ciezko ale zdarzylo sie kilka razy w zyciu. 

Jeszcze do plusow talerzowki nalezy to ze jak sucho na beton to dajesz w ziemie i wejdzie i zawsze cos przewali gruber juz slabiej, tak bylo rok temu ze gruber nawet nie chcial skrobac a talerzowka cos zrobila. No i kwestia elementów  roboczych w talerzowce talerze wytrzymaja nich te 700 ha i pozniej wymiana kazdy ze 120 zl a w gruberze troche czesciej elementy leca. 

Co do talerzy na mam 560mm z duzym wcieciem bo myslalem ze w bezorkowej bede musial gleboko tym robic ale teraz mysle ze do bardzo plytkiej uprawy lepsze byłyby  z malym wcieciem. 

Co do samej srednicy musisz sam wiedziec ile masz resztek na polu, jezeli duzo to te 560 mm bo 610 to juz kolosy a im wiekszy talerz tym wiwksza predkosc potrzebna. Przy 560 mm te 13 do 14 kmh to takie fajne optimum, przy 510 mm mozna duzo wolniej jechac ale tez bardziej podatne na zapchanie jak duzo resztek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz88    2

U mnie deutz 145km z Gal-C 3,5m na talerzu 610 po ścieranisku fajnie sobie radzi, ale robiąc głębiej to koni dużo brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ale z jaka prędkością jezdzicie? Ja tam sobie nie wyobrażam jakoś zasuwać 15km/h . Aa i ja całą słomę siekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Napisz na jakich glebach pracujesz , czy masz górki . Jak głęboko nią schcesz pracować. Lepiej jest zapłacić więcej za kombajn i ściąć ściernisko niziutk niż potem talerzowka pchać na.15cm .

Ja maxxumem cvx 125 z talerzowka 4 m talerze 610 wazy 3t na płaskim jadę 14,5 ale to już jest piłowanie ciągnika. Optymalnie daje te 13,5 km/h i jest dobrze. Pod górki mocno schodzi z prędkości. Robię płytko 5/7cm. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cyprian1219
      Witam!
      Od 2012 roku jestem posiadaczem agregatu ścierniskowego szer. 2.2m (5 łap) i nie jestem zadowolony z jego pracy, co więcej, gdybym wiedział że będzie tak "rył" pola to bym go za dopłatą nie wziął . Wszyscy sąsiedzi i ludzie na agrofoto zachwalali żeby kupić... Do rzeczy. Chodzi o to że ten agregat ani myśli wchodzić tylko rysa po polu obojętnie czy jest mokre po deszczu, suche, czy aż zbite, tylko włóczy sie po powierzchni ścierniska, dodam że mam ziemie 3/4 klasy, cięższe, a jeśli już wchodził to zawsze jedna łapa zostawała na powierzchni. W tym roku postanowiłem że założę mu 6 obciążników od c330 i tak zrobiłem jednak to pomogło tylko w pewnym stopniu bo bez nich wchodziły w ziemię tylko 2 pierwsze a z nimi jeszcze jedna lub dwie z tyłu... Sąsiadom to idzie bez problemu. Zapomniałbym, wymieniłem mu wszystkie te lemiesze czy jak to sie nazywa i próbowałem na rożnym ustawieniu podnośnika ale... Ta maszyna jest chyba przeklęta, a robi takie kopce że wygląda jak bym radłami przejechał. Zawsze starannie poziomuję podnośnik i samą maszynę aby było prosto ale pole zawsze przeryte przez dziki... Czy ktoś z posiadaczy też ma taki problem?
    • Przez slawek4711
      Witam
      Poszukuję agregatu bezorkowego do ursusa 1614. Czy waszym zdaniem agregat szerokości 2.5 m (7lap ) będzie odpowiedni do tego ciągnika? Dodam że gleby 4 5 klasa .Nie wiem czy sobie poradzi żeby w miarę rozsądnie pracować na 25 cm
       
    • Przez jarekvip99
      Zastanawiam sie nad gruberem i stad moje pytanie czy lepiej Mandam kus czy Unia kos? maszyny uzywane 3metry na sprezynach (unia juz ten model nowszy nie ze sprezynami do gory tylko na plasko) no i unia ma talerze krancowe a mandamy starsze nie. obie maszyny na dziobach a nie sercowkach. co lepsze i lepiej daje rade w susze?
    • Przez darus74
      Witam, proszę użytkowników w/w brony o opinie. Potrzebuje opini na temat nowych piast na łożyskach stożkowych i wału doprwiajacego croskil wersja gumowa stosowana u Batyry.
    • Przez Szymcio80
      Witam, jakie macie opinie o agregacie ścierniskowym Kwas, rozważam nad wersją 3m z wałem daszkowym. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj