mksuzi

Claas Mega 218 II działanie auto Contour

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mksuzi    0

Witam wszystkich...wraz z kolegą zmagamy się z problemem już drugi rok...auto contour w claas mega II 218 z hederem c600 coś się chyba popsuł...gdy włączamy auto contour to kombajn obniża cheder aż ryje po ziemi...niby wszystko ustawione na 15 cm...listwy w hederze pracują dość płynnie..kto pomoże??czekam na wasze rozwiązania??;)

 

 

 

A może ktoś by wrzucił fotki hederu claas c600 a dokładnie części wspomagające działanie auto contour:) z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

Witam. Mam taką prośbę. Mógł byś mi podesłać fotki swojego AutoContour'a? Chciałem ojcu zrobić taki do Bizona BS-a (bo ma wersje jeszcze z 1997r jeszcze bez poziomowania). Studiuje na politechnice warszawskiej i mam trochę pomysłów (czujniki halla, fototranzystory, dalmierze IR albo czujniki ultradźwiękowe) ale myślę że nie ma sensu wyważać otwarte drzwi i lepiej by było skopiować rozwiązanie przemyślane przez inżynierów Claasa. W internecie niestety nie znalazłem żadnych fotek ani schematów. Jeśli podesłał byś fotki to może pomógł bym coś w twojej sprawie o ile jeszcze nie poradziłeś sobie. Fotki wrzuć tu albo na kapeluszny@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Nie miałem zbyt wiele czasu na robienie fotek ale szybko zrobiłem chociaż te 3;)

post-25019-078427300 1279221036_thumb.jpg

post-25019-055321100 1279221103_thumb.jpg

post-25019-005561700 1279221136_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

p7150097.jpg

 

 

 

 

Een czujnik wygląda na nierozbierany. W wolnym czasie rozbierz go i zrób jakaś fotke. Nie wiem co tam jest, ale spodziewam się prostego rozwiązania, najprawdopodobniej jest tam potencjometr podobny do tego w czujniku ciśnienia oleju w silnikach SW albo martinach (i nie tylko ale takie rozbierałem). Na Hallotron to jest trochę za stara konstrukcja (teraz są stosunkowo popularne ale potrzebują mikroprocesora). Jeśli jest tam taki potencjometr to jeśli nigdzie nie dostaniesz oryginalnego to raczej nic sam nie zrobisz, a mało realne jest żeby sprzedawali czujniki w częściach. To są oczywiście tylko moje przypuszczenia, Jeśli zrobisz fotke to się powinno wyklarować co tam tak naprawdę jest. Bo jeśli to jest potencjometr to on steruje prądem zatkania tranzystorów sterujących (które raczej nie mogły się zepsuć), dodatkowo ty nimi sterujesz z kabiny ustawiając wysokość koszenia. Taka moja diagnoza i wyobrażenie ale rozbierz i zrób fotke to może pójdziemy dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

No to po dłuższych działaniach mam zdjęcia nie wiem czy coś mogą rozjaśnić ale proszę bardzo:

 

20100720228.jpg

 

 

20100720227q.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

Da sie rozebrać tylko za bardzo nie ma kiedy;)wiesz również żniwa a 100ha rzepaku trzeba skosić.. jak będę miał chwilke to rozbiorę ale tam oprócz zalutowanych kabelków i płytki nic nie ma jak już to pewnie od drugiej strony trzeba było by rozebrać..zobaczę co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszo27    0

Rozbierz, zobaczymy co tam jest, może uda się naprawić samemu choć intryguje mnie ta ilosć kabelków wejściowych i wyjściowych.

 

BTW. 100ha rzepaku to własne czy też na zarobki jeździcie?? Jak się ten mega spisuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mksuzi    0

100 ha rzepaku własnego i do tego jeszcze jakieś 150 ha zboża...mega spisuje się dobrze w zeszłym roku 1 dzień awarii na całe żniwa a tak to tylko smarowanie, paliwo i w pole:)a co do usług to w zeszłym roku skosiła jakieś 30 ha w tym roku zamierzamy skosić jakieś dodatkowe 200 ha na usługach plus nowy nabytek MF 7274 Cerea szybko pójdzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9
Dnia 6.07.2010 o 18:45, mksuzi napisał:

Witam wszystkich...wraz z kolegą zmagamy się z problemem już drugi rok...auto contour w claas mega II 218 z hederem c600 coś się chyba popsuł...gdy włączamy auto contour to kombajn obniża cheder aż ryje po ziemi...niby wszystko ustawione na 15 cm...listwy w hederze pracują dość płynnie..kto pomoże??czekam na wasze rozwiązania??;)

 

 

 

A może ktoś by wrzucił fotki hederu claas c600 a dokładnie części wspomagające działanie auto contour:) z góry dzięki:)

Witam odświeżę troszkę temat. Mam taki sam problem jak opisany powyżej. Mógłby ktoś coś sensownego doradzić? być może źle coś ustawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek23    12

Wszystko jest w instrukcji, przepisywanie jej tu na forum nie ma sensu. A tak w skrócie to sprężyny przy siłownikach na wstępie należy wyregulować, jest tam czujnik nacisku i informacja z niego jest istotna. Czujnik przy przenośniku pochyłym też ustawić. Po tych czynnościach należy wykonać kalibrację autcontura wg. instrukcji.


_____________________________________________


 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cris10
      Hej. Mam do kupna Tucano 430, według katalogów wcale nie jest jakiś dużo większy niż mój obecny Dominator 88SL maxi. Chciałbym zapytać użytkownikow o wydajność takiego kombajnu. Mniej więcej o spalanie. I na co zwrócić uwagę? Wydaje mi się że dla niego 1.5ha/h to max. Możecie podzielic opinia na jego temat?
    • Przez aprochota
      witam przymierzam się do zakupu kombajnu na 80 ha do tej pory męcze to dominatorem 85 ale taki rok jak ten pokazuje że sprzęt musi być wydajny bo mało okienek pogodowych. myślę nad dominator 108.118 mega 204 .208.2018. kwota do 200 tys. oczywiście są to lata 90 ale tylko na to mnie stać 208 i 218 to już konkretne maszyny ale będą też bardziej wypracowane moje pytanie co byście polecili żeby nie było za dużo elektryki czy w wszystkich jest podobnie? co w nich najczesciej wysiada? a może ktoś ma do sprzedania to proszę pisać jestem z opolskiego
    • Przez Mateooo92
      Witam,
      Potrzebuje porady odnosnie kombajnu claas tucano 320 a mianowicie mam zamiar kupic kombajn z 2009 roku z hederem c600 i powiedzcie mi czy ten heder będzie pasowal do tego modelu kombajnu czy jednak będzie za szeroki i jeszcze jedno pytanie jaka jest długość rury wysypowej (hydraulicznej) ?
      W załączniku przesyłam zdjęcia kombajnu oraz hedera. 
      Czekam na wasze odpowiedzi. 
      Pozdrawiam 


    • Przez Daro85
      mam pytanie ile kosztuje obecnie claas tucano 320 ? bo chce sobie takiego kupić lecz nie znam za bardzo ceny.
    • Przez Marecki2922
      Panowie, po wyłączeniu hederu trochę za długo spływa olej z siłownika przez co heder ciągle pracuje około 10 sekund może  i więcej , podpowie ktoś co może być nie tak 
      Tak na wyczucie obstawiam że olej ma zbyt ciężki powrót tylko co może być powodem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj