radzio550

Pługi obrotowe agromasz

Polecane posty

Adam9125    0

Witam, mam zamiar kupić pług obrotwy 5 skibowy z agro masz do mf 3690 (190km). Mam ciężkie mady i czy da rade. I kupić pług 5 skib czy 4+1, który lepszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Burn001    16

Na ciężkie ziemie chcesz kupić tej klasy pług? Nie boisz się że może rama nie wytrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Kiedyś zwykły 4skibowy pług dawał rade, aktualnie oram phx-5 a teraz obortoówka też powinna dać rada.

Jak 4 dała rade to PO5 też powienien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Wczoraj przywiozłem PO5 i jak na jakość wykonania to jestem bardzo zadowolony, zobaczmy jak pójdzie w ziemie jak sobie poradzi.post-106875-0-37439700-1399117472_thumb.jpgpost-106875-0-75517600-1399117492_thumb.jpgpost-106875-0-05185100-1399117514_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Każdy pług trzeba ustawić zgodnie z zaleceniami producenta. Zapewne każdy z Was jak kupił nowy pług to dostał do niego książkę. Tam powinno być opisane co i jak ustawić. Ja podobnie miałem jak kupiłem używanego potingera. Na początku jak go zaczepiłem orał bardzo ciężko. Poszukałem w necie i znalazłem do niego książkę. I po sprawdzeniu okazało się że był bardzo źle ustawiony. Wszystko ma znaczenie: szerokość ramion w ciągniku, odległość do masztu, rozstawienie pługa. Po dokładnej regulacji z metrówką w ręku okazało się że przy rozstawie 4x48 idzie lżej niż na rozstawie 4x40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Mam do PO5 książkę. Jak będe szykował się do orania to wszystko będę starał się ustawić tak jak w instrukcji pisze, ale czy się uda to się zobaczy podczas orania.

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Z tym ustawianiem trochę zabawy jest. Potrzebne są dwie osoby a pług najlepiej podpiąć do ciągnika. Po zluzowaniu kontr na śrubach, lekko się podnosi, jedna osoba kreci śrubami a druga struje pługiem za ostatni korpus. Bardzo ciężko się kręci jeśli nie pomaga nikt z tyłu odchylając pług. Powodzenia przy ustawianiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

Ja do ustawiania szerokości mam siłownik liniowania i na nim dwie kontry którymi ustawiam szerokość pługa, tak że pomału dam jakoś rade ;p do orania daleko jeszcze, wiec na spokojnie się ustawi

Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam9125    0

witam, mam problem z ustawieniem pierwszej skiby a dokładniej. Szerokość I skiby mam taką samą jak reszta i nie może dorzucić żeby było równo, muszę dawać głębiej I skibę żeby zaorane pole wyglądało równo. Nie mam pojęcia co mam zrobić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Pierwsza skiba ustawiona na taką samą szerokość nigdy nie będzie dobrze dorzucać. Opona jest szersza niż 44 czy tam 48 cm. Ugniata ziemię i potrzeba jej więcej aby zasypac to co ugniecie koło. Można pójść na kompromis troszkę poszeżyć i dac troszkę głębiej. Do sutawiania pługa nie potrzeba żadnej książki. Wystarczy znajomość zasady ustawienia punktu ciągu i trochę obserwacji i logicznego myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Do sutawiania pługa nie potrzeba żadnej książki. Wystarczy znajomość zasady ustawienia punktu ciągu i trochę obserwacji i logicznego myślenia.

Skoro tak to po co producent w ogóle takie coś opracowuje i jeszcze jakieś nalepki z wartościami dopasowanymi do rozstawów na korpus nalepia. Dokładność ustawień co do 1cm. :) No ale można i na "oko" tak jak kiedyś w PGR-ach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nakleja naklejki drukuje książki by ludziom było łatwiej. Nie każdy ma też duże doświadczenie pozwalające samodzielnie ustawić pług. Co nie zmienia faktu, że bez naklejek i książek nie da się ustawić pługa. Ludzie kupujące stare pługi 5 razy malowane bez żadnych książek nie mogli by ich nigdy ustawić.

Przykład jeśli producent podaje 4 szerokości orki na korpus 32-36-40-44 i na pługu są 4 dziurki. To chyba można się domyśleć która dziurka do jakiej szerokości jest. Naklejka tylko ułatwia. Jeśli ktoś wie na czym polega ustawienie punktu ciągu to ustawi każdy pług. To samo tyczy się ustawienia szerokości pierwszej skiby itd itd. Oczywiście jeśli są wątpliwości i jest książka można z niej skorzystać czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Przykładowa instrukcja obsługi pługa

http://www.poettinger.ch/landtechnik/download/betriebsanleitungen/943.PL.809.0.pdf

 

Od 10 strony można zobaczyć jak wiele elementów trzeba zmierzyć i ustawić zgodnie z tabelami. Nie sądzę żeby na oko dało się to ustawić tak dokładnie

Ale też zgodzę się z tobą że znając ogólne zasady można bez problemu jako tako pług ustawić. Dokładnie już bez danych producenta raczej nie. Ale to jest moje zdanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Gratuluje zakupu ja dwa lata temu zakupiłem podobny 3+1 użytkuje go z ciągnikem same rubin 120, po dwóch sezonach eksplatacji wymieniłem tylko dzioby i dwa , lemiesze, pękła odkładnia i dokupiłem oryginalną kvernelanda, obecnie pojawił się nowy problem i strasznie mnie denerwuje mianowicie przy obrocie pługa występuje straszny pisk jakby dochodzący z wieży być może na łożyskach się zaciera - pług jest intensywnie smarowany mimo to problem nie ustępuje, ktoś może podpowie w czym tkwi przyczyna, czy ktoś miał podobny przypadek ? był to dość szybki zakup i po czasie stwierdzam, że jednak pług jest atrakcyjny tylko pod względem ceny co do jakości dużo można pisać ale myślę, że używany zachodni w cenie nowego agromaszu pośmigałby dłużej i bezawaryjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Witam, mam pytanie do posiadaczy pługów obrotowych Agro-Masz. Czy przy zakupie nowego pługa też dostawaliście tabliczkę znamionową do ręki ( co dla mnie wydaje się co najmniej dziwne) i czy macie wybite numery na elementach pługu??

Edytowano przez Rafik87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

tak robią że starymi rocznikowo pługami bo natrzaskali tego troche a problem ze zbytem np dla młodego rolnikademontuja tabliczki zspawywuja otwory maluja ,tabliczka do reki bo ponoc nie zdązyli zamontowac.ja tak kupiłem agregat a pług był ok z tabliczką orze niezle ale jakosc wykonania jeszcze duzo do życzenia ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Nie miałbym żadnych zastrzeżeń gdyby pług dobrze orał ale nie idzie go ustawić na dodatek skrzypi przy obracaniu. Znajomy tez wzial od tego samego przedstawiciela i po roku farba mu odeszla i tez nie idzie go ustawic. plug jest z 2012 roku, pare wiosek dalej gosciu bral od innego przedstawiciela i nie chce innego pluga ale jego jest zupenie inny, tabliczka przybita, numery wybite, lepsze wykonanie spawu itp. To albo robia wszystkie plugi jednakowe albo robia tu jakies machloje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qba333    14

a znajomy z ktorego rocznika ma swoj plug? Moze ty masz starszy bo podobno poprawili sie teraz z wykonaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

ja mam 2013r bodajże, na zabezpieczeniu kołkowym. pierwszy defekt to wieżyczka po 1 skrzypi na obrocie po 2 rama pługa ociera o wieżycze mam już wżer 3mm po obu stronach. farba schodzi płatami ale to od przeciążeń w tym roku kołki ścinało bez kamieni (sucho) na scieżkach technologicznych, koło podporowe tzn mechanizm jego działania do d*py trzeba bujac pługiem i w odpowiedni moment opuscic aby ustawiło sie do tyłu na podpore masakra!!!! ustawic ten pług można prawidłowo to moja 1 obrotówka i zajeło mi to 2 lata ale przyznam sie że miałem blade pojecie i wiedze teoretyczną ale udało sie. plusy-  cena ,zużywanie sie elementów po 2 sezonie oba bardzo suche dłuta pójdą do wymiany reszta ok no i jakosc orki też na plus ładnie kryje i kruszy no i w swojej klasie pługów jest najlżejszy spośrów konkurencji to akurat widziałem w topagrar gdzie był test 4 obrotowych na youtube jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

A dzwoniliscie  z tymi problemami do fabryki do serwisu. Ja kupiłem talerzówkę od nich i po tygodniu zadzwoniłem na serwis bo musiałem ją cały dzień skręcać, prawie wszystko jakby palcami podokręcane było.Do tego jeszcze zero smaru na sforzniach, ledwo nasmarowałem, jedej skrzyp przy rozkładaniu pierwszym.

Po  pierwszej robocie łożyska na wałach okazało się że zero smaru, nie było nawet możliwości nasmarowania, musiałem zakładać inne kalimitki.

Wkurzyłem się zadzwoniłem na firmę i poprosiłem o telefon go kierownika odpowiedzialnego za  wyrób  gotowy.

I tam mu  dogadałem, co to ma być Adam Słodowy zrób to sam, maszyna nie nasmarowana, sforznie co oni składają i montują, z łożyskami się jeszcze wytłumaczył, bo od producenta, wszystko nie skręcone, cały dzień skręcałem tą cholerę.

Gość się zdziwił że ma taki  pierwszy telefon i nic i tym nie wiedział.

Trza dzwonić na firmę i nie ważne ze po gwarancji, mają to naprawic to ich ineres.

Podobnie miałem z  Focusem z Uni, po 2 latach wszystkie redlice zabrali mi regeneracji, a niby tylo 2 osoby w kraju mieli problem, a  jak okazało się na Bednarch to wszyscy maja problem a  nikt nie zgłasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

a co z focusem, z tymi redlicami? chodzi o to ze pęka rura od przeciążenia w najsłabszym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Pękały tak na 100 ha z  15 sztuk, najpierw przed talerzami, po spawaniu  za talerzami. Zabrali do fabryki i wspawali płaskowniki,  chyba na kolanie wspawali, i jakie mieli pod ręką. Po 300  ha połowa łożysk do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafik87    16

Znajomy już wysłał do Dystrybucji Stomilu Sanok pismo z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji, napisali mu że skonsultują się z Agromaszem i w tym tygodniu powinna być odpowiedź. Oby dwoje mamy z 2012 roku pług. Kolego Benny 82 a Ty masz wybite te numery na elementach pługu albo ktoś z Was? Znajomy się więcej zna i mówił że ten pług jest oparty na bazie kvernelanda a oni robia 3 różne rozstawy dziur w lemieszach no i żadne z nich nie pasują do agromasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj