radzio550

Pługi obrotowe agromasz

Polecane posty

wel    0

od 120 km w górę pewnie ;p

 

zamówiłem ma być na kwiecień, wydaje mi się ze agromasz to solidna firma

 

się okaże hehe bo cena dla mnie bomba

Jak tam dostałeś już? Z tą pogodą to chyba narazie nie szybko wypróbujesz bo śniegu po kolana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mam już ten plug, dobrze zrobiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

według mnie jest super za te pieniądze

post-44837-0-11979700-1368453978.jpg

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

To za dużo jeszcze nimi nie zaorałeś :) Ja myślę do swojego claasa 145KM 5tki obracane właśnie takie jak Twój kupić na jesień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak dopiero 8 ha pod kuku i am jeszcze 7 do orania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Obawiam się tylko o części robocze szwagier po 3 latach użytkowania ma do wymiany wszystkie dechy ;a zaorał ok 200ha a to są już nie małe pieniążki.Takie są te nasze polskie maszyny na oko ok ale co do wytrzymałości to już gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co to są dechy nie ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

a co to są dechy nie ;d

Miałem na myśli odkładnice i piersi wszystko do wymiany porobiły się dziury mam tylko cichą nadzieje że mój akpil km 180 tak szybko nie będzie się wycierał w przeciwnym razie różnica w cenie na korzyść polskich producentów jest pozorna poorzemy zobaczymy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ma ktos jakies doświadzczenie jak się sprawują pługi agromaszu na cięzkiej ziemi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matys88    0

Kilka dni temu przywieźli mi pług agro-masz PO5 (4+1).

Pierwsze co zrobiliśmy to przestawiliśmy odkładnice na szerokość 44cm (fabrycznie były na 40cm) bo był problem z przykrywaniem koła w ciągniku przez pierwszą skibę. Pług zaczepiony do ZTS 16245.

Zauwazyłem jednak kilka wad:

- pług mam podłączony do wejścia "+" oraz "-". Podczas obrotu dźwignię trzymam cały czas na + i obraca się bez problemu. Jednak gdy tłok się chowa słychać mocne zgrzytanie/gwizdanie. Jest to spowodowane przepływem oleju przez jakiś dławik. Dzwoniłem do agro-maszu to powiedzieli żeby odkrecić szybkozłącza i rozwiercić w środku większe otwory. Dzisiaj mam zamiar to zrobić. Zobaczymy jaki będzie skutek.

- koło podporowo transportowe - jako podporowe sprawuje się dobrze jednak przy transporcie to już bubel. Typowy błąd kostrukcyjny. Kiedy koło jest obrócone do transportu nie idzie w lini z ramą i pług cały czas chyli sie na jedną stronę. Wydaje mi się że przez to bardzo szybko w kółku wysiądą łożyska i koło bedzie się tarło o płaskownik na którym jest zamocowany.

 

Mam jeszcze pytanie co do otworów do mocowania śruby ("łącznika centralnego" - to chyba fachowa nazwa) do ciągnika. Tam jeden jest w kształcie takiego rogala tak że bolec może sobie jeździć tył-przód (kilka cm). To jest przeznaczone do transportu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

otwór okrągły właśnie jest przeznaczony do transportu a ten jak to piszesz rogal to do pracy żeby mógł sobie swobodnie poruszać sie po polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Kilka dni temu przywieźli mi pług agro-masz PO5 (4+1).

Pierwsze co zrobiliśmy to przestawiliśmy odkładnice na szerokość 44cm (fabrycznie były na 40cm) bo był problem z przykrywaniem koła w ciągniku przez pierwszą skibę. Pług zaczepiony do ZTS 16245.

Zauwazyłem jednak kilka wad:

- pług mam podłączony do wejścia "+" oraz "-". Podczas obrotu dźwignię trzymam cały czas na + i obraca się bez problemu. Jednak gdy tłok się chowa słychać mocne zgrzytanie/gwizdanie. Jest to spowodowane przepływem oleju przez jakiś dławik. Dzwoniłem do agro-maszu to powiedzieli żeby odkrecić szybkozłącza i rozwiercić w środku większe otwory. Dzisiaj mam zamiar to zrobić. Zobaczymy jaki będzie skutek.

- koło podporowo transportowe - jako podporowe sprawuje się dobrze jednak przy transporcie to już bubel. Typowy błąd kostrukcyjny. Kiedy koło jest obrócone do transportu nie idzie w lini z ramą i pług cały czas chyli sie na jedną stronę. Wydaje mi się że przez to bardzo szybko w kółku wysiądą łożyska i koło bedzie się tarło o płaskownik na którym jest zamocowany.

 

Mam jeszcze pytanie co do otworów do mocowania śruby ("łącznika centralnego" - to chyba fachowa nazwa) do ciągnika. Tam jeden jest w kształcie takiego rogala tak że bolec może sobie jeździć tył-przód (kilka cm). To jest przeznaczone do transportu?

 

 

a jaki masz rozstaw kół wewnątrz i jakie opony, że był problem z kryciem na 40 cm teraz jest lepiej jak przestawiłeś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam z tydzień temu kupiłem pług z tej firmy model P05 czyli 4+1 zabezpieczenie resorowe. Powiem tak co do transportu to u mnie całkiem ładnie idzie jedynie 3ba zablokować pług w pozycji leżącej jest do tego specjalna śruba z takim motylkiem i wtedy nie chyli się w żadną stronę. Ja swoim zaorałem już 6 ha ciężkiej ciemnej zlewnej ziemi i jeszcze farba z odkładnic do końca nie zeszła. A co do szerokości to u mnie jest 38, 42, 46 oraz 50 bo kolega matys88 pisał coś o 40 albo 44 no u mnie nie ma takich. Fabrycznie są ustawione na 46 ale ja zamówiłem żeby mi ustawili na 42 bo mam claasa 145KM i oponki już troszke zjechane ale śmiało mogłem na 46 jechać ale nic już ten sezon tak dooram. A kapcie mam 650 wiec zdaje się nie wąski ale 42 spokojnie mi je pokrywa i równo orze. Jedynie zastanawia mnie jeden dziwny szczegół. Jadąc w jedną stronę mam EHR opuszczony na 1 a jak obruce pług i wracam to już żeby było równo i szedł dobrze to musze EHR ustawić na 5 i wtedy skiby są ładnie równo poukłądane. Nie wiem w czym jest problem czy w pługu coś ustawione nie tak czy co??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Witam z tydzień temu kupiłem pług z tej firmy model P05 czyli 4+1 zabezpieczenie resorowe. Powiem tak co do transportu to u mnie całkiem ładnie idzie jedynie 3ba zablokować pług w pozycji leżącej jest do tego specjalna śruba z takim motylkiem i wtedy nie chyli się w żadną stronę. Ja swoim zaorałem już 6 ha ciężkiej ciemnej zlewnej ziemi i jeszcze farba z odkładnic do końca nie zeszła. A co do szerokości to u mnie jest 38, 42, 46 oraz 50 bo kolega matys88 pisał coś o 40 albo 44 no u mnie nie ma takich. Fabrycznie są ustawione na 46 ale ja zamówiłem żeby mi ustawili na 42 bo mam claasa 145KM i oponki już troszke zjechane ale śmiało mogłem na 46 jechać ale nic już ten sezon tak dooram. A kapcie mam 650 wiec zdaje się nie wąski ale 42 spokojnie mi je pokrywa i równo orze. Jedynie zastanawia mnie jeden dziwny szczegół. Jadąc w jedną stronę mam EHR opuszczony na 1 a jak obruce pług i wracam to już żeby było równo i szedł dobrze to musze EHR ustawić na 5 i wtedy skiby są ładnie równo poukłądane. Nie wiem w czym jest problem czy w pługu coś ustawione nie tak czy co??

 

 

tak więc mówisz, że agromasz przykryje koło 60 cm? a jaki masz rozstaw wewnątrz?

 

tzn, że pozniej musisz go dac płyciej tak? żeby równo pokrył może na tych śrubach przy pługu co się reguluje pochylenie na lewo i na prawo nie jest równo ustawione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Nom przykrywa, na początku co prawda brakowało wprawy troszkę bo przesiąść się z 3 skibowych polskich zagonowych pługów i jumza na 5 obracane i claasa to jest różnica ale z czasem coraz lepiej wychodziło i pole wygląda ładnie i równo. Nom w jedną stronę płycej w drugą głębiej żeby równo wyskibowane pole było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezzz    0

Witam planuje zakup pługów Agromasz po 4 resorowego szukam wlaśnie kogos kto posiada i powie kilka słow czy warto zaupic tą maszynę czy lepiej dolozyc troche i kupic cos lepszego? w tym wypadku slowo troche jest mocno naginane bo orientowałem sie w cenach i Agromasz bije na głowe wszystkie inne firmy. Mam Agregat uprawowy Agromaszu 5m i narazie 2 rok sprawuje sie ladnie solidna konstrukcja jednak nie mam kogo zapytac w okolicy o pługi.. będe wdzieczny za wszelkie informacje głownie chodzi mi o odkladanie skiby czy ladnie przesypuje i czy są cieżkie w orce . Slyszałem ze teraz robią odkladnice typu kverneland bo poprzednio byly takie same jak w unii a o plugach uniii z kolei słyszałem ze sa strasznie cięzkie i nie chcialbym kupic takich samych tylko z inną metką. Ciągnik 128KM Kubota M128X jak dotad smiga w 4 obrotowych overumach azurowych jednak plug juz swoje zrobil i rama kombinowana dlatego muze zmienic. Dzieki z góry za info. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Zakupiłem pług 3 obrotową i w sobote zaorałem pierwsze ha, pług ładnie kryje, dobrze wchodzi w ziemię, ale mam pytania do użytkowników pługów obrotowych bo to moje początki z obrotówką.

1 Wydaje mi się że ciągnik 92 KM miał z nim ciężko rozstawiony tylko na 40cm. Pracował z zagonowym 4x40 i nie było takich problemów (wiosna), może teraz troche sucho.

2. Jak macie ustawione (chodzi czy w poziomie czy przechylone na prawo stojąc przed pługiem) zaczepanie belki

3. Czy u was chodzi o Agromasz za każdym razem przy obrocie kółko opada prawidłowo- trochę mnie irytowało gdyż po obrocie kółko zostawało w górze i musiałem ponownie obracać.

Przy pługu nic nie regulowałem tylko zaczepiłem ciągnik i w pole. Oczywiście zaczepiam łacznik centalny (u nas śrubę) na te podłuzne otwory.

Proszę o wasze opinie i uwagi może coś robie nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

No mi też jutro mają przywieść 4+ i pewnie też bede potrzebowal pomocy to moja pierwsza obrotówka. Zobaczymo co to warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie ważne jaki pług. Po wjechaniu w bruzde powinien utrzymywać poziom czy tam pion w zalezności na co patrzymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

No pług już dotarł jutro testy zobaczymy . Pytanie tylko jak się do tego zabrać .Chodzi mi w szczególności o te śruby rzymskie , która jest od czego . na oko widzę że pierwsza skiba będzie brała za dużo , to którą śrubą mam kręcić i w którą stronę ( wkręcać czy wykręcać ) To moja pierwsza obrotówka więc proszę o wyrozumiałość . :mellow: Bo ta instrukcja co dają to tylko ostrzeżenia i uwagi heheheh...

Edytowano przez galoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

ja swoją przy siłowniku musiałem skręcić na maxa żeby dobrze brało bo jak zacząłem jechać jak mi przywieźli to ciągnik bokiem szedł hehe także skręciłem tą przy siłowniku na maxa i idzie elgancko jak po szynach. a ta druga śruba rzymska to jest od ustawiania w zależności od nastawy szerokości korpusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galoni    8

No chyba dam rade. Ja narazie ustawiłem tak na sucho ale tą mniejszą śrubę musiałem rozkręcić bo mam dość szeroki ciągnik i szerokie gumy. Jutro jak nie będzie padać deszcz to będę próbował ...zobaczymy co z czym się je... :)

Edytowano przez galoni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belarus820    5

Siemka mam taki problem z agro maszem obracalnm PO4.

Prawa strona bierze mi równo za koło od traktora a lewa strona już za koło bierze co sprzest nie równo orze którę ciegło skrecic a któe wykrecic. Są dwa cięgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
undisputed    0

według mnie jest super za te pieniądze

Kolego i jak Ci się sprawuje ten płużek? Dużo zaorałeś już nim? Jak rama, obrotnica, praca resorów i trwałość części roboczych, no i jakość orki. Jak go oceniasz, napisz jak możesz wady i zalety, bo tez myślę nad nim, ale nikt w okolicy nie ma tej marki żeby porównać. Koledzy po fachu:) posiadacze pługa agromasz PO 4 obrót, resor napiszcie jak się wam sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj