prezes893

Akumulatory do Bizona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1123

A ja przy swoim mam 70AH 640A dwie sztuki i pali też od strzała od 4 lat.W akumulatorze do odpalenia liczy się ta druga liczba czyli jaką ma wydajność prądu w amperach a pierwsza wartość AH odnosi się do czasu jak długo można kręcić na akumulatorze.Jak masz dobry silnik i dbasz o ładowanie żeby nie przekroczyć 29 V w bizonie to wedle mnie nie ma sensu montować 190 czy 200 AH.Ja swojego kupiłem na takich i piąty sezon będą hulać a odpalam bizona średnio co miesiąc i nie używam prostownika a silnik zalany płynem.Sąsiad zamontował na zeszły sezon http://moto.allegro....2286228187.html i jest zadowolony.Więc poco wyrzucać kasę skoro na takich odpala bez problemów a po żniwach możesz nawet do ursusa zamontować i będzie hulać.Po żniwach sąsiad montuje do zetora 8011 i akumulatory są dalej wykorzystane.

 

 

Zgadza się ta druga wartość podaje prąd rozruchu tylko pytanie w jakiej normie bo mamy cztery:

DIN -340A = JEC - 389A = SAE - 574A = EN - 604A i może być tak że niby kupimy 2 razy mocniejszy a może być mniejszy z powodu różnych norm.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gucik131    28

jak nie będziesz używał ciągnika w zimę to na 100% wystarczą 120A z centry ja takie mam i w lato bizon a jesień i wiosna ursus 1201 i już 5 lat tak jest więc poco jakieś wielkie kupować. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Mi te aku co pisałem wcześniej w tym temacie wysiadły całkowicie :( Były to 2 sztuki 12V 1200A 225Ah z ciągnika siodłowego Scania, nawet sygnowane tą marką po 300zł za sztukę, używane. Przez pierwszy sezon chodziły tak że rozrusznik mało co silnika nie rozerwał, w zimę były podładowywane 3 razy, a podłączałem miesiąc temu i nawet razu nie przekręciły :( Na jednym napięcie bez obciążenia było 6V(jebni*ta cela) na drugim było dobrze ale nie miał mocy i napięcie spadało przy rozruchu.

 

Bizon potrzebuje min. 400A na rozruch, odpalałem spawarką wirową Emit Żychlin 300-Amperową to trzeba na 3 razy żeby rozbujać wał ale da się radę, tak więc 400A powinno wystarczyć, ale zawsze trzeba dać spory zapas, bo aku się zużywają i to co na nich pisze to jest tylko wtedy jak są nowe.

 

Jaki jest morał z tej bajki: nigdy nie kupujcie używanych akumulatorów, chyba że macie miernik zwarciowy czy jakoś tak, który sprawdza faktyczną ich sprawność.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja miałem 3 lata w Bizonie Z056 akumulator Eurostart 200AH 1100A 12V i dla bizona był świetny można powiedzieć że miał "nadmiar mocy". Używałem go również w zetorze jesienią i zimą. Jeżeli macie zamiar kupić podobny to polecam mój kosztował 750 zł.

Edytowano przez triplehhh

Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Ja miałem 3 lata w Bizonie Z056 akumulator Eurostart 200AH 1100A 12V i dla bizona był świetny można powiedzieć że miał "nadmiar mocy". Używałem go również w zetorze jesienią i zimą. Jeżeli macie zamiar kupić podobny to polecam mój kosztował 750 zł.

To bardzo drogo przepłaciłeś że ho ho. U mnie kosztuje ten sam za 600zł no jest widoczna różnica.

Polecam je jak najbardziej no i również trochę wyższą półkę Autopart Mielec 12/170 za 530zł. Pojemność 170Ah jest zalecaną przy Bizonach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

O a te akumulatory Eurostart jak oceniacie dobre czy jakaś tandeta??Mam jeden w Merkatorze 75 i w dwóch samochodach.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Dobra firma w przystępnej cenie. Mało reklamacji mamy na nie także myślę że to dobra i ogarnięta firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dzięki za info :)

 

Wujek kiedyś kupił tego OjroSztarta do Volkswagena T4 to nie trzymał prądu.Ale to jeszcze na gwarancji i mam wymienili...

A te akumulatory to wydaje mi się że one dobre są bo w zimę odpalałem U904 to prąd trzymał.

 

w Bizonie to pamiętam mieliśmy kiedyś jakiś taki biały cały akumulator z czerwonym napisem i ZAPa to też paliły w zimę bez problemu.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja w Bizonie miałem dwa akumulatory Eurostart jeden służyć mi już będzie w te żniwa 4 rok a jeden wymieniłem na Centre 12V 190AH 1000A. Moim zdaniem atutem tego akumulatoru jest właśnie wysoki prąd rozruchowy. Nie był tani kosztował 760 zł ale mam nadzieje że z 5 lat posłuży w Bizonie i w zetorze jesienią. Pewnie na drugą wiosnę będzie trzeba wymienić drugi akumulator ale narazie odpala świetnie.

 

Moim zdaniem akumulatory Eurostart są bardzo dobre ale trochę za drogie (Może to też zależy od sklepu).


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Akumulatorów nie powinno się zmieniać osobno zawsze powinno być zmieniane parami, osobna zmiana akumulatora to śmierć dla drugiego. No ale wiadomo że nie każdego stać na wymianę dwóch od razu.

Edytowano przez ursus55
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ja kupiłem 2 sztuki na złomie we wtorek i nowych ani używanych od kogoś za nie wiadomo jakie pieniądze nie wezmę.

Wystarczyło sprawdzić napięcie i czy dobrze iskrzą, jeśli oba parametry dobre to ostateczne sprawdzenie w samochodzie, jeśli odpali to je biorę. Jeden na oko był 80Ah (nie było nalepki) jakiś japoński GS, a drugi jakiś Ford 71Ah 680A rozruchu. I od razu po przywiezieniu założone do Bizona i odpalił. Ale mimo wszystko już są podładowane, a jeszcze jak pójdą w robotę to będzie idealnie i nic lepszego nie potrzeba. Na maluchowych AKU też zapali i wcale nie muszą być nowe.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Zobaczymy jak ci się zapowietrzy w polu czy te akumulatory dadzą rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Nom z takimi akumulatorami to nigdy pewności nie ma :D Ale skoro dadzą radę zapalić... No a z zapowietrzeniem rzeczywiście może być problem, ale życzę koledze, aby takowego nie było ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja również życzę żeby akumulatory jak najdłużej hulały ale wiem z własnego doświadczenia że jak się zapowietrzy to z pozoru dobre akumulatory potrafią zawieść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Stary kierowca jelcza tez chciał zaoszczędzić i do swojego jelcza kupił jeden nowy aku podłączył chciał zapalić i co sruuuuuuuu pierdut i nowy akumulator poszedł do wora . takie sa oszczędności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Zastanawia mnie teraz wasz sposób odpowietrzania bizona, bo ja robie tak jak kolega junkers, czyli jade na szrot kupuje za grosze 2 sztuki około 70ah i nie ma żadnego problemu nawet jak sie zapowietrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja mam szrot 300m od domu i mój bizon tylko takie akumulatory widzi :D i jak narazie wtopy nie było, czasami trafiają się takie że jeszcze cena na nich jest ;) w traktorach mam 5-7 letnie 120-130Ah


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Szczerze mówiąc, mi przez cały sezon się jeszcze ani razu nie zapowietrzył :D Widziałem jak u znajomego się zapowietrzył, to chwilkę dłużej musiał kręcić, ale akumulatory miał Centra 120Ah. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Ja również życzę żeby akumulatory jak najdłużej hulały ale wiem z własnego doświadczenia że jak się zapowietrzy to z pozoru dobre akumulatory potrafią zawieść.

 

 

Mam pytanie czemu się zapowietrzy ? Bo u nas filtry zmienia się raz na 5 lat i kombajn/ciągnik się nie zapowietrzył. Bo nie bierzemy pod uwagę wersji że paliwa zabraknie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

W bizonie przy wlewaniu paliwa trzeba zwracać szczególną uwagę na oczyszczenie plew wokół korka baku, niekiedy po odkręceniu baku wsysa wszystkie syfy wokół korka do baku, bo np. ta dziurka w korku się przytkała, lub nawet mi kiedyś wiatr zawiał i wwaliło mi plewy do baku.

Zawsze zazwyczaj wtedy te syfy stają na pierwszym zakręcie, zwężeniu w przewodzie paliwowym, w bizonie jest to główka przewodu wkręcanego w ostojnik, zawsze mam tę śrubkę zasyfioną plewami , a wystarczy co rano to odkręcić i przedmuchać czy sprawdzić czy coś tam nie zamieszkało.

Mój znajomy w tamtym sezonie jeździł 3 dni z kanistrem na silniku bo mu się coś przytkało, w przerwie na przejazdy przeleciałem się do niego, dał mi 19stke pokazałem mu co gdzie i jak, odkręcamy, a tam żółty jesienny liść :D i kilka kłosków :D sprawdzajcie to codziennie, naprawdę.

  • Like 3

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj