prezes893

Akumulatory do Bizona

Polecane posty

pasiu66    18

 

 

Mam pytanie czemu się zapowietrzy ? Bo u nas filtry zmienia się raz na 5 lat i kombajn/ciągnik się nie zapowietrzył. Bo nie bierzemy pod uwagę wersji że paliwa zabraknie?

 

Filtry się zmienia co roku mimo, że robię 50 mtg i paliwa nigdy nie brakło. W tamtym roku miałem taką sytuację, że pękła mi ta rurka która ciągnie paliwo z baku i się non stop zapowietrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

2x180 Centra jeden dwuletni drugi kupiony teraz, niestety wczesniejszy wybuchł z mojej winny.

Cena u mnie cos okolo 520 zl.

Jak myslicie kupic drugi nowy czy szlak tego pierwszego nie trafi ?


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Jeśli dobrze rozumiem, że został CI ten kupiony teraz, to raczej nie powinno się nic stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Pisałem trochę wcześniej że akumulatory powinno się wymieniać parami nie osobno bo wtedy to śmierć dla jednego z akumulatorów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

2x180 Centra jeden dwuletni drugi kupiony teraz, niestety wczesniejszy wybuchł z mojej winny.

Cena u mnie cos okolo 520 zl.

Jak myslicie kupic drugi nowy czy szlak tego pierwszego nie trafi ?

A jeśli można wiedzieć ku przestrodze to jak to się stało że ci wybuchł, dlaczego z twojej winy??

Stopień szybszego zużywania się jednego nowego akumulatora zależy od stanu tego starego, jeśli ten stary jest w takim stanie jak ten nowy to nic się nie stanie.

Poza tym po co wydawać kasę na duże i drogie aku jak można założyć takie jak w samochodzie osobowym. Wystarczy pilnować ładowania i musi być dobrze.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

U mnie takie rzeczy z kombinowaniem czesciami nie przechodza ma byc jak w ksiazce i basta.

Odpalalem silnik od zloma (czytaj john deere 430) i zastawiłem na właczonym prostowniku jak pierdykneło pol T W A R Z Y mi pocieło :wacko:

 

 

O co chodzi ze cenzuruje slowo T W A R Z ??

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
triplehhh    0

Ja muszę w bizonie kłaść kawałek gumy na akumulatory przed zamknięciem pokrywy bo inaczej mi iskrzy ;(


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

To jest przecież normalne jak ma nie iskrzyć jak blacha dotyka słupka akumulatora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ja muszę w bizonie kłaść kawałek gumy na akumulatory przed zamknięciem pokrywy bo inaczej mi iskrzy ;(

 

 

U mnie mam gume i klocki podłozone klapa dociska klocki a klocki aku.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Panowie, jak muślicie, Gdybym jeździł na dwóch akumulatorach 55Ah to coś by się z nimi stało? Bo akurat mam dwa dobre a zapala na nich bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

A co się ma z nimi stać? Jak ładowanie nie będzie przekraczało dopuszczalnego tj. 28,8 V to nic im nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Witam. Właśnie przeglądałem allegro ,żeby kupić akumulatory do bizona...no i strasznie droooogo. Tak się zastanawiam może jakieś mniejsze niż zalecane 170 Ah. Jak myśłicie jakie aku wystarczą żeby cieszyć się nimi 2 może 3 sezony..? :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Nic nie kombinuj tylko kup takie jak trzeba. Żeby odpalić wystarczą dwa aku np. z busa powyżej 100 Ah ale wiesz że czasami trzeba dłużej pokręcić rozrusznikiem i te mniejsze aku mogą nie dać rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Ja w swoim mam od 5 lat 70 ah 600 amper i pali bez problemów.Ten sezon jeszcze przehulają i nie ma sensu kupować bo kombajnu większych aku skoro na tych bez problemów pali na mniejszych a i tak te duże nie wytrzymają 5-6 lat i się skończą chyba że masz je później w czymś wykorzystać.Ja mam coś takiego http://allegro.pl/akumulator-ad-70ah-640a-nowe-wloclawek-promocja-i3263032563.html

ale możesz dołożyć http://allegro.pl/akumulator-ad-exide-95ah-800a-laziska-mikolow-i3250357148.html

i musi palić no chyba że z rozrusznikiem nie tak to duże też będą miały problem go ruszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizonek1    1

Panowie mniejsze akumulatory też będą sobie radzić z odpalaniem bez problemu. Problem polega jednak na tym że czasami można je "zagotować" . Dlatego do Bizona optymalne akumulatory to 170AH. Są nawet akumulatory dedykowane dla bizona: http://skodexim.pl/userdata/gfx/2f23fa80065a0d34632061ecfe5db390.jpg Nie są one tanie, ale znajomy mówi, że nie ma się czego przyczepić kupując i użytkując je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Jeśli mamy sprawny regulator napięcia alternatora to nic nie ma praw się zagotować, jeśli jest niesprawny/rozregulowany (przypadłość mechanicznego badziewia, albo tego niebieskiego Sumry) to nawet 225Ah jak kiedyś miałem można zagotować, i odwrotnie też może być - aku od malucha mogą się nie naładować.

U siebie w zeszłym sezonie kupiłem elektroniczny regulator napięcia alternatora z Bielska-Białej, kosztował ok 70zł i to jest najlepsze rozwiązanie, tylko teraz mi niepotrzebny, bo w bizonie mam teraz instalację 12V i regulator jest na 12V i jest wbudowany w samochodowy alternator.

Aku mam jakiś 180Ah ze złomu nawet za duży, kręci super, jak to w końcu bizon-super.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Ja w swoim mam od 5 lat 70 ah 600 amper i pali bez problemów.Ten sezon jeszcze przehulają i nie ma sensu kupować bo kombajnu większych aku skoro na tych bez problemów pali na mniejszych a i tak te duże nie wytrzymają 5-6 lat i się skończą chyba że masz je później w czymś wykorzystać.Ja mam coś takiego http://allegro.pl/ak...3263032563.html

ale możesz dołożyć http://allegro.pl/ak...3250357148.html

i musi palić no chyba że z rozrusznikiem nie tak to duże też będą miały problem go ruszyć.

...z rozrusznikiem wszystko ok ale zastanawiam się czy np takie aku 70 Ah dają rade jak trzeba czasem kilka razy uruchamiać silnik bez jakiejś dluższej jego pracy ,czy też co gorsza jak się zapowietrzy no i wtedy też potrzeba żeby troche ten rozrusznik pokręcił silnikiem-czy może wtedy trzeba jakoś ostrożniej korzystać z energii z akumulatorów,bo jest jej za mało? :unsure:

 

Panowie mniejsze akumulatory też będą sobie radzić z odpalaniem bez problemu. Problem polega jednak na tym że czasami można je "zagotować" . Dlatego do Bizona optymalne akumulatory to 170AH. Są nawet akumulatory dedykowane dla bizona: http://skodexim.pl/u...1ecfe5db390.jpg Nie są one tanie, ale znajomy mówi, że nie ma się czego przyczepić kupując i użytkując je.

za gotowanie wody w akumulatorach myśle,że regulator rozregulowany odpowiada,moje ostatnie akumulatory to 195Ah- chyba 1000A (tylko nie pamiętam w jakiej normie)- a potrafiły się zagotować- więc wielkość aku chyba nijak się ma do gotowanej wody w nich- tak mi się wydaje -poprawcie mnie jak się mylę.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Za gotowanie odpowiada regulator napięcia i nie ma reguły czy duże czy małe.Najlepiej kupić 2 elektroniczne regulatory i patrzeć na amperomierz jak za mocno się wychyla na + po dłuższym czasie to już wiadomo że z regulatorem jest nie tak a elektroniczny jak padnie to albo wcale nie ładuję czyli idzie na - albo ostro wskakuję na +.W zegarach zespolonych jest albo woltomierz albo amperomierz.Jak jest woltomierz to powinien pokazywać przed 30 a jak pokazuję 30 lub ponad to wiadomo że regulator szwankuję.Co do odpowietrzania na rozruszniku to jest szczyt lenistwa ale mi się też zdarzyło jak pękł mi przewód paliwowy i prądu wystarczyło.Ja przypuszczam że moje żniwa przetrzymają ale na następne będę musiał kupić to kupię te co podałem link wcześniej z resztą szwagier kupił też 80 ah pali bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zdaje się,że muszę sprostować to co wcześniej napisałem odnośnie zapalania silnika po zapowietrzeniu go wcześnie na akumulatorach małej mocy ;) ...wiadomo że nie należy odpowietrzać używając do tego rozrusznika a koniecznie pompki zasilającej-jednak prawdą jest (przynajmniej u mnie) ,że jeśli już tak się stanie to jednak zawsze rozruch trwa troszke dłużej a niżeli w normalnych warunkach -i właśnie o tąś różnice mi chodziło , czy jeśli zajdzie taka potrzeba na takich akumulatorach można jakąś chwilę zakręcić silnikiem-,czy jednak energia z baterii szybko się kończy. Dzięki za rade! :)

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Spokojnie daje rade na takich akumulatorach. Konstruktor zamontował tak duże akumulatory tylko dlatego ze te kombajny teoretycznie muszą palić nawet w mróz , np przy koszeniu kukurydzy. Na lato spokojnie wystarczają nawet 2x 50ah. W innym temacie opisaliśmy z kolegą @Junkers na temat alternatorów i akumulatorów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Chciałem wszystkim podziękować za rady co do wielkości akumulatorów- DZIĘKI KOLEDZY!!! zaoszczędziłem sporo kasy, bo włożyłem akumulatory od ciągnika 90 Ah i okazało się ,że przez całe żniwa bardzo dobrze sobie radziły- ani razu nie przybrakło prądu a dodam żę kilka razy się zapowietrzył ,czy też kilk a razy był odpalany bez dłużsZej pracy i żadnych problemów nie było! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon zo56 jak zwiększyc jego wydajność ja jestem troche magik  wiem to i owoo bizonie wiem wszystko tylko jak zwieszyć jego wydajność wiecię piszczie 
    • Przez SebastianPycia
      Witam. Dzisiaj zauważyłem że w miejscu zaznaczonym na biało na zdjęciu lecą iskry podczas pracy młocarni i hedera, a tam gdzie na niebiesko zaznaczone, tylko po drugiej stronie to koło pąsowe jest strasznie gorące. Do tego było czuć jakby dym palącej się trawy. Po zgaszeniu bizonka z gardła zaczęło się lekko dymić. Czy to łożysko czy może coś innego??


    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj