kingway

jak dobrze kosić kombajnem

Polecane posty

kingway    9

witam , niedawno kupiłem kombajn bizon ZO-56 i nie wiem za bardzo jak nim ciąć jak by ktoś mi powiedział jak ustawiać sita na różne zboża i jeszcze co może najczęściej się popsuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prędkość obrotowa bębna młócącego może być wybrana z zakresu 800-1100 obr./min,jak dobrze pamiętam w przypadku facelii jest to prędkość najniższa czyli 600 obr./min.

 

Szczelina omłotowa na wlocie 14-19 mm, a na wylocie 4-8 mm,

 

otwarcie żaluzjowego sita górnego 11-19 mm (facelia- otworzyć na 1/3), a dolnego 3-12 mm (w przypadku facelii trzeba domknąć całkowicie i opuścić o jeden ząbek)

 

prędkość obrotowa wentylatora 600-1100 obr./min., a w przypadku facelii jest to 350-380 obr./min czyli pozycja "0".

 

W przypadku zbioru owsa stosuje się większe otwarcie sit i mniejszą prędkość obrotową wentylatora.

 

A co do psucia się to najczęściej: blokuje się mechanizm różnicowy, skrzynia biegów, łożyska, ośki, paski, pęka heder, blachy, wycieka olej, zawodzi hydraulika.

 

Ja osobiście mam Claasa Dominatora 108 SL i nie zamienię go na żadnego innego ;) a Twój Bizon z którego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Kosi się tak aby ddobrze wymłacało, ładnie czyściło ziarno i nie było strat.

Trzeba też robić to sprawnie i w miarę szybkoa u ludzi niedrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 1500 motogodzin , pszepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

Pamiętaj jeszcze o codziennym smarowaniu przed wyjazdem w pole ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 500 motogodzin

no to mój Claas z 89 roku, tylko że z Francji jest, i robił co rok w 70 ha kukurydzy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

w dobrym stanie bo mój nigdy nie kosił kukurydzy ,wiem bo kupiłem z bliska tylko kosił 50 ha rocznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fujitsu    16

Jeśli nawet kosił 50ha rocznie to nie może mieć od nowości 500 motogodzin ;) napewno jest powyżej 1000 jeśli wogóle to realne że tak mało kosił jak był nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kingway    9

Jeśli nawet kosił 50ha rocznie to nie może mieć od nowości 500 motogodzin ;) napewno jest powyżej 1000 jeśli wogóle to realne że tak mało kosił jak był nowy.

z 1990 wersja eksportowa i koszone tylko 1500 motogodzin , pszepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Mam pytanie częściowo dotyczące tematu. Otóż kupiłem niedawno bizona zo56 i chciałbym się dowiedzieć jaką mniej więcej prędkość osiągać przy koszeniu. Pytam się, bo mam obawa że jak go pogonię to wszystko poleci na ściernisko, z góry dzięki.

 

PS. Będę kosił na usługach więc prędkość ma znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj