giely1

Kąt Wtrysku Steyr 8120

Polecane posty

giely1    0

Witam wszystkich forumowiczów.  Mam problem z ustawieniem zapłonu na pompie paliwa w ciągniku Steyr 8120. Ktoś już miał może do czynienia z tym ? Pompa rotacyjna marki Bosch 

maarianek88    10

Trzeba to zrobić z użyciem czujnika zegarowego. Wstawię kilka ilustracji, a potem opiszę jak.

Ustawiasz wał korbowy w położeniu odpowiadającym początkowi wtrysku tj 12 stopni dla tego silnika (oznaczenie na kole zamachowym). Musi to być w suwie sprężania 1 cylindra. Potem montujesz czujnik zegarowy w miejscu śruby kontrolnej pompy (ustawiasz go wstępnie na 2-3 mm). luzujesz śruby mocujące pompę i kręcisz nią aż na czujniku pojawi się najmniejsza wartość, oznacza to że znalazłeś dolny martwy punt tłoczka pompy. Teraz zerujesz czujnik zegarowy. Następnie znów kręcisz pompą (teraz w drugą stronę) aż na czujniku pojawi się wartość 1 mm. To właśnie w tym momencie jest początek wtrysku. Dokręcasz pompę wtryskową śrubami mocującymi.

Potem robisz kontrolę. Kręcisz wałem korbowym w przeciwną stronę do obrotów silnika o jakieś 30-40 stopni. Następnie kręcisz powoli zgodnie kierunkiem obrotów silnika i obserwujesz czujnik zegarowy. Kręcisz do momentu gdy czujnik pokaże 1 mm. Potem sprawdzasz czy znaki na kole zamachowym zgrywają się na 12 stopniach. Jeżeli tak to zostawiasz i wykręcasz czujnik, a jeśli nie to ponawiasz procedurę ustawienia.

Nie wiem jak jest z widocznością znaków na kole zamachowym, czy nie robi się tego na rozpołowionym silniku.

STEYR_ustawienie pompy_bosch_3-wd311-411-611.jpg

STEYR_ustawienie pompy_bosch-wd311-411-611.jpg

giely1    0

Dzięki kolego za pomoc.  Udało mi się ustawić.  Też masz taki model ciągnika? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Grzesiek2312345
      Witam jak w temacie Panowie mam do kupna tył ciągnika od Bociana Zetor k25 i chciałbym to połączyć z poczciwym silnikiem jaki jest s320 andoria wzdłuż  . Moje pytanie jaką przekładnie można zastosować chodzi mi o obroty 1;1 czy nap 1/3 pytam z tego względu ze sam most ze zwolnicami zastosowany od oryginalnego ciągnika wystarczy  czy trzeba coś jeszcze dodatkowo ingerować pozdrawiam i dziękuje za odp 
    • Przez Grzesiek2312345
      Witam jak w temacie prosił bym o pomoc w weryfikacji skrzyni biegów bo nie mogę dobrać sprzęgła i koła zamachowego skrzynia jest bardzo podobna do lublina 51 a na mojej skrzyni jest tylko oznaczenie 
      Literka   y 16650 nie wiem co mozne oznaczac ta literka (y) z góry dziękuje za pomoc

• Przez kamil123425l
      Witam mam Zetora 12145 problem jest tego typu że nie podnosił pługa do góry wymieniłem cylinder tłok pierścionek uszczelniacze wszystkie zawory bezpieczeństwa po złożeniu podnośnika nie ma dalej poprawy ktoś pomoże 
    • Przez Jaro466
      Witam. Zakupiłem ciągnik Renault 95.14 po 2 tygodniach przestał totalnie reagować na biegi pomimo tego ze wszystkie wchodzą.. czy mógłby mi ktoś naświetlić co mogłoby być nie tak ? Ciągnik odpala  ale po wrzuceniu biegu nie jedzie . Szukałem info na internecie ale nic nie mogę na ten temat znalezdz . Z góry  dzięki za jakiekolwiek informacje 
    • Przez rabit500
      Witam
      Poszukuje schematu Elektrycznego do multicara m30 fumo carrier. Przestał mi działać kiper i potrzebuje odszukać który bezpiecznik/przekaźnik odpowiada na sterowanie elektrozaworem. oraz głównym załamaniem pompy hydraulicznej.
      proszę o szybką odpowiedź.
      Pozdrawiam Jarek
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj