Gość

Zetor 8145 turbo jakie spalanie

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, 

Chciałbym się dowiedzieć jakie spalanie powinno być w orce w zetorze 8045 turbo. Klasa ziemi 4, orka wykonywana na około 20 cm. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosciu506    196

zależy czy na 1ha czy na 1h? zależy czy po równym czy po pagorkach? zależy od pługa? i od kondycji silnika i ukladu paliwowego ale myślę że od 14-20l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pole bez górek, pług 4 skibowy z kolczatką, silnik po remoncie, pompa po regeneracji i wtryski, wszedł mi z dojazdem do pola (2km) 19l na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale to normalne spalanie czy pokombinować coś z kątem wtrysku lub zawory wyregulować? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ładnie pracuje silnik, to co chcesz kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak to ładnie ładnie pracuje, tylko myślałem że norma to około 15 litrow 😉

Ale jak mówicie ze jest ok to dzięki bardzo za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

jeszcze plug z kolczatka wiec wiadomo ze chcialo by sie mniej ale mylse ze jest ok.


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

Mi 8145 bez turbo w 4skibowym kvernelandzie zagonowym na resorze pali gdzieś 18-20l/ha, który to hektar orze 1h50m -2h10m z poprzeczniakami. Mowa o orce zimowej na te >25cm. Czasem była razowa robiona bez żadnej uprawy przed orka.

 

Tak w ogóle kupiłeś już z turbo, czy dokladales?

A ziemia taka o (wszystko z jednego 10hektarowego kawałka). W ogóle jednego roku orałem na 3skiby a drugiego na 4 - praktycznie taki sam czas wychodził i spalanie ciut mniejsze w 3skibach, ale nie duzo. Zobaczę jak wyjdzie mi w tym roku siewna orka, ale jak spalanie i czas będzie takie samo, to nienwiem czy mu nie odejmę tej jednej skiby. 

Jakim biegiem orzesz? Orka że zdjęcia to  głównie 3/I, 1/II. Tam gdzie najlżejsza ziemią to 4/II, ale to już za dużo dla ciagnika. Niby idzie bez problemu, ale czarny dym. Na 3 skiby w zasadzie wszędzie spokojnie 1/II szedł.

IMG_20180411_070524~2_copy_1040x780.jpg

IMG_20170327_175153~2_copy_1024x576.jpg

IMG_20180411_063712~2_copy_1040x780.jpg

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, daron64 napisał:

Mi 8145 bez turbo w 4skibowym kvernelandzie zagonowym na resorze pali gdzieś 18-20l/ha, który to hektar orze 1h50m -2h10m z poprzeczniakami. Mowa o orce zimowej na te >25cm. Czasem była razowa robiona bez żadnej uprawy przed orka.

 

Tak w ogóle kupiłeś już z turbo, czy dokladales?

A ziemia taka o (wszystko z jednego 10hektarowego kawałka). W ogóle jednego roku orałem na 3skiby a drugiego na 4 - praktycznie taki sam czas wychodził i spalanie ciut mniejsze w 3skibach, ale nie duzo. Zobaczę jak wyjdzie mi w tym roku siewna orka, ale jak spalanie i czas będzie takie samo, to nienwiem czy mu nie odejmę tej jednej skiby. 

Jakim biegiem orzesz? Orka że zdjęcia to  głównie 3/I, 1/II. Tam gdzie najlżejsza ziemią to 4/II, ale to już za dużo dla ciagnika. Niby idzie bez problemu, ale czarny dym. Na 3 skiby w zasadzie wszędzie spokojnie 1/II szedł.

IMG_20180411_070524~2_copy_1040x780.jpg

IMG_20170327_175153~2_copy_1024x576.jpg

IMG_20180411_063712~2_copy_1040x780.jpg

Kupiłem już z turbem. Robiłem mu remont silnika (głowica nowa, tuleje tłoki, pierścienie panewki nowe) i go docieram to jeżdżę na jedynce szosowej i 4 polowej bo się dociera😁 a przedtem jeździłem 2 szosowa i 2 terenowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czepiasz się, wiadomo o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Dejwu26 napisał:

Kupiłem już z turbem. Robiłem mu remont silnika (głowica nowa, tuleje tłoki, pierścienie panewki nowe) i go docieram to jeżdżę na jedynce szosowej i 4 polowej bo się dociera😁 a przedtem jeździłem 2 szosowa i 2 terenowa

Co robiłeś na 2 polowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 godziny temu, Sean napisał:

Co robiłeś na 2 polowej?

Teraz oram biegiem 1-4, a przed remontem 2-2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4255

To co Ty masz za ziemię. U mnie nawet na najlżejszych kawałkach nie ma szans żeby pług na 2 pociagnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od 3 do 5 klasy ziemi, oznaczenie 8045 zetora ale silnik chyba jest od 10145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie 2- ką szosową, nierealne na normalną orkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, Sean napisał:

Gdzie 2- ką szosową, nierealne na normalną orkę.

Orka na okolo 15 cm, pług unia grudziądz 4 skibowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A to dobra podorywka nie normalna orka, normalna orka to w glinie na 3 polowej będzie pierdział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piter333
      Witam, mam Zetora 16245 niedawno kupionego i ostatnio zauważyłem że z przodu ma opony 14.9-28 a z tyłu 20.8-38. wszystko jest w porządku czy trzeba zmienić rozmiary, jak to wygląda?
    • Przez Arabs
      Witam mam problem z zetorem forterra 11441 a mianowicie ostatnio wymienialiśmy komplet sprzęgła czyli koło zamachowe docisk tarcze + łożysko oporowe było wymieniane 4 miesiące wstecz, i jest problem tego typu że sprzęgło się ślizg ale to tak że traktor na 4 biegu nie może się uciągnąć. Próbowaliśmy już zmieniać docisk na inny bo myśleliśmy że jest trefne kombinowaliśmy z rodzajem tarczy nawet przetoczylismy 0.6mm koło zamachowe z myślą że po przetoczeniu słoneczko bardziej wyjdzie i docisk będzie mocniejszy ale nic z tego po tym zabiegu jest w sumie jeszcze gorzej. Sprzęgło nie jest podparte bo mamy około 1cm luzu na wysprzegliku a właśnie tak się zachowuje jakby było podparte. Ma ktoś pomysł gdzie szukać problemu bo traktor już był rozjeżdżany 3 razy i dalej nie ma efektów 
      Edit. Zapomniałem dodać że na sloneczku powstaje taki jakby nierówny ślad po pracy łożyska oporowego ten odcisk nie jest równomierny tylko w dwóch punktach ewidetnie jest mocniej zaciskane 
    • Przez wrysiek
      Witam tak jak w tytule chciałbym dowiedzieć się jakie są zasadnicze różnice pomiędzy zetorem 8011 a 8111?
      Tylko nazwą czy coś bardziej mechanicznie?
    • Przez Latashi
      Witam, mam problem z moim zetorem. Otóż, po ponad godzinnej pracy gdy olej jest już gorący traktor jeździ tak jak na żółwiu mimo że jest włączony zająć. Dopiero po dodaniu więcej gazu podczas prac polowych lub dłuzszyk rozpędzeniu jedzie normalnie na zającu. Zalany olej hydrauliczny przekładniowy. Gdzie szukać przyczyny? Dolać więcej oleju , czy problem jest z tarczkami?
    • Przez Piter333
      Witam, panowie od czego jest ta czerwona kontrolka? Zetor 16245. Pozdrawiam 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj