trufel11

Kombajn MF 27

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bizar    15

Kolego wiesio wyślę Ci na e-mail tłumaczenie tej strony z młynkiem, tutaj i tak nie ma co zamieszczać bo trzeba mieć rysunek aby wiedzieć o co chodzi. Tylko nie bardzo wiem o co chodzi z tym wkładem bez perforacji bo ja tego nie posiadam, jak to wygląda ? czy to jest taki sam cylinder tylko że z pełnej blachy? czy może ma jakieś dodatkowe otwory? bo kompletnie nie mogę zrozumieć co daje przekręcenie tej dźwigni 12 w pozycję B jeżeli by była założona pełna blacha.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

Tak, jest to taki sam cylinder, ale bez perforacji. Nie ma żadnych dodatkowych otworów, tylko taki sam jak ten z perforacją. Wydaje mi się że gdy nie chcemy czyszczenia ziarna w tryjerze, ziarno nie idzie poprzez ten górny otwór , który zamyka klapka na sprężynie. Otwór w cylindrze kierujemy na kanał który dźwignia 12 zamyka lub otwiera własnie w pozycji B.Tak zrobiłem przy młóceniu rumianku, bo inaczej poszłoby na wentylator i rumianek wylądowałby znów na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizar    15

Masz rację w takim układzie ominie całkowicie ten młynek.

Edytowano przez bizar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesio    10

No w sumie przechodzi przez ten młynek,ale nie ma efektu czyszczenia czy ogratowania. W instrukcji (jeśli dobrze zrozumiałem ) jest powiedziane że stosuje się to do drobnych nasion.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5
Napisano (edytowany)

Witam, do sprzedania posiadam instrukcję obsługi kombajnu MASSEY FERGUSON 27 po polsku, jest to tłumaczenie z języka francuskiego, bogato ilustrowane, zawiera kompletne tabele ustawień dla poszczególnych upraw takich jak zboża, rzepak, trawy nasienne i wiele innych, schematy: elektryczne, hydrauliczne, smarowania i czyszczenia wraz z opisami, opis działania i kalibrowania UNICONTROLA, ustawienia tryjera i wiele innych przydatnych porad i ustawień podzespołów. Instrukcja ta dedykowana jest do MF 27 ale będzie pasować również do wszystkich kombajnów marek Massey Ferguson, Dronningborg oraz Case Dania posiadających młocarnię o szerokości 140 cm są to modele takie jak: MF 27, 29, 29XP, 31, 31XP, Case Dania D7200, D7500 itp, Dronningborg D7000, D7000S, D7200, D7500, D7800, D8000, D8000S. Link do aukcji allegro

Edytowano przez waldi76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz1114    0

Witam

Mam problem z kombajnem typu Massey Ferguson 27. Podczas koszenia pod górkę gubi dość dużo ziarna. Co na to poradzić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Pod górkę za wiele nie poradzisz, można podnieść to krótkie tylne sito żaluzjowe, u mnie są po dwa otwory na końcu, można też przestawić kierownicę powietrza, można zmniejszyć wiatry, no ale na dobrą sprawę jak się górka skończy to pasowałoby wrócić do poprzednich ustawień, więc najprościej po prostu zmniejszyć prędkość pod górkę, całkiem strat się nie uniknie ale można ograniczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz1114    0

dzieki za informacje. mam jeszcze jedno pytanie. gdy kosze i jadę pod górkę to zwalnia kombajn i czego może to być winna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Hydrostat tak ma że jak się zwiększy obciążenie pod górę to musi trochę zwolnić, każda pompa bez obciążenia czy z małym obciążeniem ma ciut większą wydajność niż przy dużym obciążeniu to jest normalna sprawa, no chyba że bardzo ci zwalnia to wtedy może być już wina jakiejś nieszczelności w układzie np. pompa hydrostatu już podjechana albo hydromotor co napędza skrzynię. Może być też przyczyna taka że są słabo napięte pasy od pompy, ale to raczej by było widać od razu przy jeździe po drodze, szczególnie pod górkę nie mógł by się wyciągnąć na pełnej prędkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz1114    0

witam 

Ale jak by to była pompa hydrauliczna to by były problemy z podnoszeniem hedra czy moto wideł a to działa bez zarzutu. Moim zdaniem jest to wina hydromotoru bo bardzo wyje ale nie jestem pewny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldi76    5

Witam, nie nie pompa od hydrostatu obsługuje tylko jazdę, od hedera i motowideł jest druga pompa za silnikiem od strony zbiornika.


Co do wycia to ten typ tak ma, każdy jeden wyje i tak ma być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Jak ktoś chce coś z instrukcji obsługi to niech piszę mam całą po polsku do MF 29XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce coś z instrukcji obsługi to niech piszę mam całą po polsku do MF 29XP

 

cześć

 

Potrzebuje instrukcji obsługi MF 27, jeżeli ktoś by miał możliwość ją udostępnić to proszę o kontakt michal30flash@poczta.onet.pl

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mf 27 od 29 różni się mocą silnika chyba mniejszym zbiornikiem i przerobem heder jest chyba ten sam . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kamilc017 pisałeś ze masz instrukcję do mf29 , czy mógłbyś się nią podzielić? jeżeli tak to podeślij ją na michal30flash@poczta.onet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SUPER. dziękuje:)


a mam jeszcze pytanko, bo jestem w trakcie naprawy MF 27, czy ma może ktoś katalog części? bądź możliwość naprowadzenia gdzie takie coś można kupić, dostać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Katalogu niemam niejest mi bardzo potrzebny aczkolwiek w dobrej cenie bym przygarnął. Wysłałem instrukcje obsługi na podanego maila michal30flash@poczta.onet.pl

Edytowano przez kamilc017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

instrukcja bardzo przydatna:);) dzięki, na internecie jest za darmo katalog do mf 31 części w większości są takie same co do MF 27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Pietras892
      rok Temu kupiłem 29xp. bardzo fajna maszyna chciałbym sie zapoznać z waszymi spostrzeżeniami na temat tego sprzętu gdyż ostatno pojawia się ich coraz więcej na naszych polach
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez lukaszkuc
      Witam mam problem z kodem błędu ehr 3-6 razem z nim występował też kod błędu 2-2 ciągnik to massey ferguson 6120 speedshift
    • Przez kazim11
      Witam czy ktoś z was spotkał się z takim kombajnem ponieważ rozważam kupno tego modelu a wiem że w Polsce jest ich strasznie mało czy ktoś wie jaką pojemność ma zbiornik??
    • Przez Sianokos12
      Kupował ktoś z was kombajn z bartołd? Jakieś opinie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj