News
seba25

Prasa z224 ustawienie dźwigni nożowej

Polecane posty

seba25    5
Witam ma pytanie jak do giąć dźwignię nożową żeby stykała się z palcem supłacza może ma ktoś jakiś patent jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić bo nie mogłem jej przygiać więc po puściłem palec ale to nie jest to co powinno być z góry dzięki za jakieś podpowiedzi.

pafnucy    1185

ja przekręcałem do góry i ... młotkiem.  poważnie. 

Grzechu221    0

Witam Koledzy mam prasę john deere 336 i robi mi takie węzełki nie wyciąga do końca dźwignia nożowa nowa rolka nowa docisk palca dokręcony do połowy wie ktoś dlaczego taki? 

IMG_20200823_143447.jpg

Wiadomość z agroFakt.pl

agrofix224    9

Młotkiem... to nawet oryginalna instrukcja zaleca taki sposób regulacji, najlepiej takim 0,5 kg, uderzyć ze 2 razy, sprawdzić efekty i ewentualnie poprawić.

Jak byś miał obawy co do tego sposobu regulacji to dźwignię można wymontować z aparatu, zakręcić w imadło i tam uderzyć młotkiem i później z powrotem zamontować. Najlepiej by było kompleksowo podejść do tematu i wykasować ewentualne luzy, czasami da się wsunąć cienką podkładkę pod koło zębate palca aby wyeliminować luz osiowy, sworzeń dźwigni nożowej też bym sprawdził i ewentualnie wymienił w nowszym typie supłacza jest wymienna tuleja sworznia dźwigni nożowej, przy demontażu dźwigni warto jeszcze sprawdzić kondycję rolki, może być ona wytarta co wpływa na mniejsze wychylanie się dźwigni i skutkuje to problemami z zsunięciem sznurka z palca supłacza, no i oczywiście nożyk, ostrzenie lub wymiana. 

seba25    5

Będę jeszcze próbował coś z tym młotkiem, tylko nie wiem czy do końca winna jest ta dźwignia nożowa temu że jak idzie w prasę więcej materiału to rozwiązuje się supełek na belce tak jakby nie był do końca związany albo kostka wychodzi związana ale po wzięciu w ręce rozwiązuje się jedna strona ale nie zawsze tak jest.

agrofix224    9

To może nie trzyma dobrze sznurka w chwytaczu i sią on trochę wyślizguje i łapie tylko końcem, a jak wyjdzie z prasy i się rozpręży to puszcza, lub za mocno ustawiony zgniot.

seba25    5

Właśnie nie do końca sznurek siedzi w chwytaczu próbowałem regulować tym półksiężycem pod aparatem co podaje sznurek niby jest troche lepiej ale jeszcze nie do końca sznurek wchodzi w ten chwytacz być może tu leży problem

agrofix224    9

Półksiężyc to przytrzymywacz, jak igła porusza się do góry to w pewnym momencie przytrzymywacz się obraca i przytrzymuje sznurek, raczej bym stawiał na chwytacz, czy nie jest powycierany, tzn, czy te rowki w które wchodzi sznurek są półokrągłe, bez przetarć, no i dociskacz może być wytarty, ale tego nie da się stwierdzić bez jego demontażu, ewentualnie jeszcze dźwignia która dociska dociskacz może być wytarta w dolnej części lub odkształcona i nie pełni dostatecznie swojej funkcji.  

seba25    5

agrofix224 dzięki za podpowiedźi będę coś próbował w tym temacie obejrzę dokładnie być może jest właśnie coś wytarte jeszcze raz dzięki za odpowiedź

zbycho77    11

Musisz wymienić  ugniatacz sznurka i oczyszczacz , i rolkę dźwigni nożowej  jak nie pomoże to jeszcze chwytacz sznurka .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez MarcinPoj1
      Witam.Mam problem odnośnie prasy claas markant 50 która nie przekłada sznurka.Miał może ktoś taki problem i wie w czym może leżeć przyczyna? W tamtym sezonie nie było problemów a w tym niestety daje popalić. Sytuacja wygląda tak jak na grafikach.Pozdrawiam.

• Przez Grzechu221
      Witam Koledzy mam prasę john deere 336 i robi mi takie węzełki nie wyciąga do końca dźwignia nożowa nowa rolka nowa docisk palca dokręcony do połowy wie ktoś dlaczego taki? 

• Przez Idefix2580
      Witam jak zdemontować ślimak w prasie sipma z224 mam spory luz i zębatka ociera o blachę 
    • Przez Damianzetor7011
      Witam jaką prasę polecacie do 60tys zł kostkująca. Ceną oczywiście z VAT. Mam 15ha z czego będę miał zapisane około 6 ha więc do prasowania będzie 12.5 ha słomy i resztą siana na 2 pokosy. Prasa ma współpracować z c360 ewentualnie Zetor 7211.
    • Przez Marcinek178
      Panowie prasę posiadam od niedawna, chciałem ją dziś wypróbować no i problem od razu powstał. Mianowicie nie wiąże mi kostek z prawej strony tzn. niby wszystko dobrze, ale gdy wiązka jest już na wylocie to obcina ten prawy sznurek. niby znajomy próbował coś regulować w aparacie ale nic nie pomogło. W czym może tkwić problem i jak go zdiagnozować. Nie znam sie na prasach więc proszę o wyrozumiałość. Dodam że prasa jest z 1986 roku. aparaty wyglądają na oryginalne. Dziękuje wszystkim którzy mi pomogą.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj