Lukaszjarm

claas dominator 105

Polecane posty

Lukaszjarm    4

witam chcialbym sie dowiedziec cos na temat tego kombajnu

jak sie sprawuje , awaryjnosc , wydajnosc . ale prosze o opinie wlascicieli

bo trafia mi sie taki do kupna wraz z polem od goscia ktory gosp likwiduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

A coś ty taki niecierpliwy.

Ten portal nie jest firmą od ekspresowych darmowych porad na wszystkie tematy.

Tu czasami zagłądają rolnicy i piszą coś, gdy mają na to czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moczar    0

Kombajn o bardzo dużej wydajności jak na lata w których został wyprodukowany.

Wg nomenklatury Claasa wydajność 10,5 tony ziarna na godzinę

Jeśli chodzi o części eksploatacyjne bagnety, nożę,łożyska, pasy itp. łatwo dostępne ale ceny napewno większe niż bizon.

Jeśli chodi o wieksze części w przypadku naprawy to już trudniej może być na szrotach nie ma ich za dużo.

 

Ja użytkuje Class Dominator 85 i mimo nazwy to wg tego co widziałem kombajny dość znacznie się różnią.

Dla mnie naszczęście do 80-85 dużo łatwiej coś znależć.

 

Sprawdz co możesz silnik, hydrostat bo często w nich był, stan młocarni. Jeśli w dobrym stanie i cenie to bym brał.

Jeśli nie będzie się rwał to będziesz zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ten claas jest za 35 tys + 5 tys stol do rzepaku i 2 kosy boczne 5,1M

jest to kombajn z wioski obok i u nas kosi na wiosce b duzo na uslugach z tego co ludzie mowia jest bezawaryjny ogladalem go i wszystko wyglada b dobrze ma 3tys mth

a kombajnista tak niim szybko jezdzi ze to szok jest kolega swoja 108 z hederem 4 M nie ma najmmniejszych szans przy nim pszenice kosi 2 hs na godzine obrabia ok 20 ha dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

i jak kupiłeś ten kombajnik ?? jak się sprawuje. mój sąsiad też takiego szuka. rzeczywiście tak szybko kosi ??


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

No nie wiem jak ten Dominator 105 może szybciej kosić od Dominatora 108. Ludzie to są kombajny każdy o innej wydajności.

pszenice kosi 2 hs na godzine obrabia ok 20 ha dziennie

 

Dzień i noc nie kosi załóżmy że

zaczyna 9.00 (bardzo wcześnie zboże z rosą)

kończy 1.00 (dosyć późno, z pewnością o tej porze to już rosa wyszła tak że nie idzie mu koszenie)

 

To młóci 16 godzin

 

20:16=1,25ha/godz

 

Czy to jest możliwe że zrobi 2 ha na godzine??????????

 

Gdzie tu jest logika???????

 

 

EDIT: Poprawa błędu matematycznego :D

Edytowano przez Aru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

kolego od 9:00 do godziny 1:00 jest 16 godzin ;) taki mały błąd matematyczny ;)

 

więc

20 ha/ 16 godz = 1,25 ha/godz

 

ale wątpię żeby ktoś tak długo kosił

 

i też nie wydaje mi się żeby 105 miała lepszą wydajność od 108. chyba że ten ze 105 nie ogląda się do tyłu i nie obchodzi go ile wyleci ;)


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja kupilem tego claasa zobaczymy jak bedzie kosil ale widdzialem go w akcji i zapierdziela jak skurczybyk i nie gubi nawet tak duzo , standartowo

a wydajnosc mnaprawde ma duzo i kombajnista tak wczuty w ten kombajn jest ze wszystko ma w malym paluszku

Edytowano przez Lukaszjarm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacumi    0

no i spoko. czekamy do żniw aż przetestujesz i coś więcej napiszesz :) życzę udanej pracy.

ja planuje kupić 106 albo 108 (zobaczymy ile będzie kasy) tylko wcześniej muszę sprzedać swojego mercatora


MF 255 + CASE MX110  + Claas Dominator 96
... wsi spokojna, wsi wesoła ... :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

znajomy ma jeden 106 tez szybko jezdzi a kolega ma 108 ale kosic niepotrafi i bardzo wolno mu to idzie . ale ten kombajnista ta 105 szaleje jak kosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aru    0

Życzę miłej pracy

 

Ale na początku to koś wolniej - dobra rada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

dziekuje ale ja bede wynajmowal kombajnicte bo ja bede bizonem kosil i troche uslug sie trafaia bo jego klienci przyjda do mnie i sam bym sie niewyrobil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

mam do kupienia 105 heder 5m,sieczkarnia,kabina za 18000 i nie wiem co o tym kombajnie sądzic.Może ktoś kto taki ma napisze jak on się sprawuje,bo do tej pory to o 105 na forum nic praktycznie z informacji niema .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ten claas jest za 35 tys + 5 tys stol do rzepaku i 2 kosy boczne 5,1M

jest to kombajn z wioski obok i u nas kosi na wiosce b duzo na uslugach z tego co ludzie mowia jest bezawaryjny ogladalem go i wszystko wyglada b dobrze ma 3tys mth

a kombajnista tak niim szybko jezdzi ze to szok jest kolega swoja 108 z hederem 4 M nie ma najmmniejszych szans przy nim pszenice kosi 2 hs na godzine obrabia ok 20 ha dziennie

 

 

no wlasnie kombajnista zalezy duzo od niego 105 jest wiekszy od 96 (ktorego mam) i tez dziennie okolo 20 ha jade wiec kierowca 108 nie wie co ten kombajn potrafi moze przesiadl sie z bizona i dla niego 12 15 dziennie to duzo :D

 

a i powiem ci ze jak wynajmiesz kombajniste to nie dawaj mu lepszej maszyny bo ci ja rozwali jemu to wisi i dbac nie bedzie ;p daj mu bizona niech stoi i kosi a ty wes sobie claasa wrzuc 2 pol przyspieszacza nawet troche wieej i buta ;D stac nie musisz wygodnie itp. :)

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel05    5

A ja podsumowując Wasze rozważania na temat ,,ten kosi w tyle a ten w tyle hektar czy 10'' powiem krótko........ŻNIWA TO NIE WYŚCIGI!koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

teraz to juz wyscig jak se kupisz jakas lizawke to badz pewien ze NIE ZBIERZESZ! bo ci zaleje i porosnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

tego za 36tyś w wiśniewie nie polecam świeżo sprowadzony, ale stan pozostawia wiele do zyczenia, z zewnatrz jak na foto widać nie jest żle ale środek masakra duże wkładu trzeba w niego włożyć pasy łożyska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie ;) może ktoś jeszcze ma blisko do nich albo już jeździł oglądał. Każda opinia na wagę złota.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

witam wszystkich , mam dominatora 105 , wymieniłem łożyska na młocarni na nowe i oryginalne i po uruchomieniu kombajnu jakies 30 minut obudowy łożysk wraz z wałem sa gorące ,az parzą , kilka razy było to rozbierane i składane ponownie i wciąż taki sasm jest efekt , może wie ktos co z tym zrobic ?sa wymienione na nowe oryginalne łożyska , z lewej strony idzie łożysko wachliwe dwurzędowe kulkowe 1210KTVC C-3 FAG a z prawej strony łożysko wachliwe baryłkowe

20210 KTC3 FAG, sa to oryginalne łożyska z numerami katalogowymi z luzem c3 , w serwisach takie montują

Edytowano przez audia3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Dokręcając łożyska nie spowodowałeś naprężeń pomiędzy nimi na wale? Jaka kolejność skręcania była?

Jaki rodzaj uszczelnień łożysk zastosowałeś?

A teraz głupie pytanie smarowałeś? :)

Sam wał bez założonego pasa obraca się lekko

Naprawdę dziwne bo tam nie ma co ocierać, no chyba że uszczelniacze ciasne i nienasmarowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

    • Przez Ziel
      Witam,
      mam problem ze sciągnięciem połówki koła od młocarni, ślimak sciągnięty, klin też tylko koło ani drgnie. Było podgrzewane sciągaczem naciągane i bite młotem, ani drgnie..
      jest tam jeszcze jakieś zabezpieczenie?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj