Lukaszjarm

claas dominator 105

Polecane posty

Nie wiem jakie jest tam ułożyskowanie ale albo wał krzywy albo oba łozyska są wzdłużnie ustalone i nie ma możliwości kompensacji długości wału pod wpływem nagrzewania się.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

witam, tak było ,ze łożyska były naprężone bo zle było to skrecone , a i uszczelniacze z zatwardego filcu i to wszystko sie grzało az parzyło i smar sie wylewał, teraz jest juz to poprawione i mysle ze bedzie ok , ale jednak po godzinie pracy te łożyska jednak sie nagrzewają , czy taki objaw jest normalny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie ok 30 stopni powyżej temeratury otoczenia to jest norma.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no tak cos koło tego było , grzało wtedy 36 st było a łożyska nieco wiecej były nagrzane moze z 60 st miały , okaże sie w polu co ten kombajn jest wart ,ile spali na godz ,itd , kupiony był w zimie i zrobiony jest przegląd od podstaw , silnik po kapitalnym remoncie , ani dymka nie puści , a co zrobić jak jedynka wyskakuje , po równym nie ,ale pod góre to wyskoczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli jest podobnie jak w 85 a podobno jest to. Sprawdź czy przy skrzyni nie masz luzu między wodzikami wystającymi ze skrzyni, a drążkami-wodzikami które wybiera dźwignia w kabinie.

Jeśli luzu nie ma posprzątaj skrzynie oraz nad nią i otwórz górę skrzyni i będziesz miał wgląd do niej. Skontroluj stan sprężynek i kulek które blokują wodziki.

Przyjrzyj się jak zazębiają się koła zębate przy zmianie biegów, bo jesli za mało to będą wyskakiwać i czy widełki na wodzikach nie są przypadkiem wytarte, mogą być wytarte bardziej z jednej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

no napewno luzów tam nie mam , jak piszesz to musze w skrzyni zobaczyc te koła zębate i wodziki ,

 

Posty połączone

 

 

Napisany 25 czerwiec 2013 - 16:13

i tak , rozkręciłem ten dekielek od skrzyni i okazało sie ze koło zębate jest wyrobione ma zęby ukośnie wytarte i to jest przyczyna tak mi sie wydaje , gdzie mozna dostac tanio czesci do tej skrzyni ?

 

Posty połączone

 

 

Napisany 27 czerwiec 2013 - 16:21

mam pytanko , jakiego smaru zastosować do smarowania łożysk itd, jaki olej do silnika najlepiej zastosowac , do hydrostatu i do hydrauliki tam idą jakies te smary i oleje o podwyąszonych parametrach ? bo skrzynie to hipolem zalałem i zwolnice

 

Posty połączone

 

 

 

Napisany Dzisiaj, 08:52

ile taki claas dominator 105 spala na godzine , silnik merca om 360 z hederem 4,5 m

 

Pana mechanika uprzejmie proszę o nie pisanie posta pod swoim postem. Funkcja edytuj działa.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

ja kupilem tego claasa zobaczymy jak bedzie kosil ale widdzialem go w akcji i zapierdziela jak skurczybyk i nie gubi nawet tak duzo , standartowo

a wydajnosc mnaprawde ma duzo i kombajnista tak wczuty w ten kombajn jest ze wszystko ma w malym paluszku

 

witaj kolego , masz claasa dominatora 105 ? bo z tego co piszesz wnioskuje ze masz , powiesz mi cos wiecej o tym kombajnie , np; ile pali na godz , jak masz go mniej wiecej ustawiony ,jakie obroty młocarni ,jaka szczelina klepiska , ? bo nabyłem taki i bede pierwszy sezon nim kosił i chciałbym sie cos dowiedziec na temat tej 105 - tki, mam z silnikiem mercedesa i 4,5 heder

Edytowano przez audia3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj