NewVario

Ceny kombajnów 2020 Przedsezon 2021

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
NewVario    39

Witam,

zakładam, ponieważ nie znalazłem nic aktualnego.

 

Jak w waszych rejonach wygląda przedsezon 2021 ? Jakie dostajecie oferty?

 

Rozważałem zakup kombajnu na 150ha zbóż spośród: w540, NH Cx5.80, Tucano 420, 

- ze względu na jakość wykonania (po wizycie w fabryce) oraz chore ceny JD w540 , beznadziejne rozmieszczenie kalamitek (brak listew doprowadzających, brak wypustów w ciężko dostępnych miejscach, brak hedera vario o szerokości 5-5,6m, niemiły joystick).  Wypadł z rywalizacji

- NH nie zgodził się na pokaz, słaba jakość malowania (heder vario od spodu nie był wgl. pomalowany !!! sam podkład), jedyne co teoretycznie mogłoby mnie przekonać to fakt, że z systemem 4 bębnów powinien mieć największą wydajność i najniższą cenę zakupu). Była promka 7 lat 0%.

- Claas podoba mi się jakość wykonania, finansowanie w przedsmaku, to, że mogę wybrać miesiąc w którym kombajn zostanie wyprodukowany, jednakże zastanawiają niechlubne opinie na temat serii 320. 

Trzeba się niestety pogodzić, że cena z hederem vario 5m, rozrzutnikiem plew będzie się kształtować na poziomie 600+ ...

jak u Was? 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

420 tragedia z wydajnością podobno, minimum 580 to zrobisz z 20 ha dziennie

Edytowano przez Mich9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

A jak Twój Cx kupiłbyś jeszcze raz?

Gościu co mi robi usługi kosi ok. 20 ha 320 zbóż jarych przy plonie ok. 3-5 ton. dziennie.  Miałem 420 na pokazie to w owsie przy plonie ok. 3t w zeszłym roku straty z hederem 5m robiły się przy prędkości jazdy 6 km/h. Co daje wydajność ok. 9 t/godzinę więc troszkę się rozczarowałem.

Miałem na pokazie Fendta 250km z hederem 5,4m i kosiłem ok. 4,5 km/h przy wydajności ok. 5t jęczmienia. Musiałem zejść do 2-2,5km / h w pszenicy plonującej ok. 8t.

Edytowano przez NewVario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

tucano to przeciez nastepca mediona i dominatora wiec nie moze byc jakos super wydajny. niepochlebne opinie biora sie z tego ze ktos kupil kombajn za 600tys i myslal ze swiat zwojuje a tu pierwsze dobre pole rozwialo watpliwosci.jezeli chcesz kosic szybko i dobre zboze z hederem ok 5.5m to zostaje lexion. tucano 420 to to samo co 320 tyle ze aps-em wiec w niezbyt slomiastym zbozu niema roznicy pomiedzy nimi bo jedynie sita ograniczaja a sa takie same.jakosc wykonania miedzy new holandem a claasem to przepasc.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Niżej niż tucano 420 nie schodź. APS to jest przepaść. Foldery reklamowe mówią +20% ale realnie 10% na pewno jest. Sam stałem przed takim wyborem. Miałem wymienić wysłużoną mege na coś nowego. 18 lat. od nowości w gospodarstwie, 3,5tys godzin. W owsie przy plonie 5t/ha, przepustować około 12ton/h. W mojej ocenie przy owsie/jęczmieniu to na samym APS te 10% zbóż się wymłoci. Wydaje mi się że moja mega to jak teraz tucano 420. 

 U mnie wybór by padł na nh ze względu na serwis. U mnie w okolicy jest tylko subdiler claasa, serwis fabryczny w rejonie praktycznie nie istnieje, są tylko fachowcy co się kształcili u korbanka ale oni nowości już nie ograniają. Przy awarii kombajnu serwis musi być pod ręką. Cena części, dostęp do mechaników, 

W końcu zrezygnowałem z zakupu. W medze elektroniki jest mało i póki nie zacznie padać to się chyba tego kombajnu nie pozbędę chyba że dostanę zwrot 50% . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Planujecie zakup nowego ciągnika rolniczego w tym roku? Macie jakieś wyceny nowych ciągników? Odwiedziliście jakiegoś dilera?
      jeżeli znacie ceny nowych ciągników lub zamówiliście nowy ciągnik podzielcie się informacją z innymi użytkownikami, na pewno pomożecie podjąć decyzję.
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj