Zaloguj się, aby obserwować  
Arturmen4

który agregat 3m uprawowo-siewny?

Polecane posty

Arturmen4    0

Musze w tym tygodniu zamówić agregat uprawowo siewny 3m. Mam siewnik Poznaniak (2 letni), agregat chce z wałem Packera, bierny. Wybieram pomiędzy Rolmako, Agro-Masz, Grano i te 3 z allegro http://moto.allegro.pl/item1100341263_agregat_uprawowo_siewny_2_7_m_3_0_m_packer.html http://moto.allegro.pl/item1099235908_agregat_uprawowo_siewny_nowosc.html http://moto.allegro.pl/item1103043604_agregat_uprawowo_siewny_nowy_3_metry_producent.html

Nie wiem którego wybrać, wszystkie wyglądają dość solidnie. Jak uważacie? Mocowanie wałów na sztywno tak jak np w Agromaszu czy tak jak w Rolmako? Które rozwiązanie jest lepsze? Ziemie mam średnie, ciągnik zetor Forterra 95. Ceny tych wszystkich agregatów są zbliżone ok 9000, 10000 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6530    1

Jak do Forterry to ja poleciłbym 3-rzędowy Agro-Masz


widły 50zł, śipa 40zł ,wyrzucanie obornika bezcenne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy94    188

Ja bym osobiscie tez wybrał Agro-Masz poniewaz takiego posiadam,ale ten pierwszy z allego jest tez fajny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

nie polecam agro maszu ze względu na dzielony tylni wał polecam np tej firmy sam taki posiadam agro factorytanio i solidnie na allegroja mam przedni wał dzielony z płaskownika 2 rzędy radliczek prostych i wał packer z tyłu i robi bardzo dobrze na 3-4 klasie ziemi. Co do firmy z linka Twojego z allegro agro tom to sąsiada ktoś z rodziny je robi trochę dziwna konstrukcja ale niby daje również rade będę prawdopodobnie brał od niego zrywacz ale zobaczę jak się ceny rozłożą w innych formach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro973    41

Ja polecam agregat Agro-Masz jest to dobry i solidny sprzęt idealnie się nada do Forterry 95, choć ten pierwszy z allegro też jest fajny i solidny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt070    0

Polecam agro-masz . Solidne wykonanie , dobrze się sprawuje w polu i do forterry jak znalazł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Agro masz może i dobry ale powłoka lakiernicza to masakra. Wszystkie maszyny z Agro-masz rdzewieją już na placu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Dziś jeszcze raz oglądałem Grano 3 rzędowy (cena 10500 zł brutto) i Agro-FActory 2 rzędowy(cena 10800 bruto)z wałami Packera, oba sa podobne, solidnie wyglądają ale tez sporo ważą. Czy agregat o masie 1t + siewnik 490 kg + zboże to nie bedzie za cięzkie do Forterry 95? Mam z przodu 500 kg obciązników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

ja jeżdżę bez obciążników MF 6160 bez obciążników z przodu i nawet nie drgnie a co do agro factory to dzwoń do szefa czyli producenta może kupisz bez VATu mi się udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Dziś jeszcze raz oglądałem Grano 3 rzędowy (cena 10500 zł brutto) i Agro-FActory 2 rzędowy(cena 10800 bruto)z wałami Packera, oba sa podobne, solidnie wyglądają ale tez sporo ważą. Czy agregat o masie 1t + siewnik 490 kg + zboże to nie bedzie za cięzkie do Forterry 95? Mam z przodu 500 kg obciązników

Raczej nie powinno go strasznie podrywać, u nas gdy jeszcze nie mieliśmy 1224 z zestawem uprawowo siewnym chodził zetor 10045 (4 cylindry) miał nie za wiele obciążników z przodu myślę że nie było nawet 400kg,cały zestaw waży ok 2t brakowało mu trochę kg z przodu, ale Twój zestaw będzie znacznie lżejszy a więc powinno być ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

a jakie macie redliczki (zęby) w swoich agregatach? Jesli byłaby możliwośc to jakie wziąść? proste czy te normalne? Pewnie jutro zamowię Grano 3 rzędowy. Kosztuje 10500 brutto, myslę że cena nie jest zła, Agro -Factory byłby z 1500 droższy... Mam 30 ha więc powinien wystaczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

tylko uważaj bo czasem 3 rzędowy może się zapychać tak ma sąsiad z 3 rzędowym.a co do radliczek to proste ponoć lepiej kruszą bryły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

@Ariss proste zęby gorzej mieszają ziemie :) ale za to lepiej kruszą glebę/nie wyciągają ze spodu kolejnych barył.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

@oFsik w sumie w skrócie o tym myślałem i wiedziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Agregat kupiony, już mam na podwórku. Kupiłem 2 rzędowy Agro-Factory, temat można zamknąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Jest ktos na Af kto ma taki zestaw Agregat uprawowo-siewny aktywny LELY

chciałbym go kupic jak jest z częsciam i awaryjnosci Prosze o odp. lub jakies sugestie

Jesli mozecie to powiedzcie mi gdzie mozną kupic częsci do lely :(:) :)


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez 19seba
      Witam , poleci ktoś agregat uprawowy do uprawy pod ziemniaki ? Na pewno na zębie 45x10 i nie szerszy jak 4m . Potrzebuje opinii jakiej firmy agregat byłby najlepszy żeby się nie zapychał przy głębszej uprawie , robiłem w tym roku agregatem z Metangi i wszystko było by dobrze gdyby tylne wałki nie zatrzymywały się , ma ktoś maszyny Metanga ? Agregat masywny jest ale czy nie bedzie pękał ? Między Unią a Metangą jest przepaść cenowa i czy jest sens przepłacać ?
    • Przez Marcinek564
      Witam jakiś czas temu przeglądając stronę all.biz natrafiłem na ogłoszenia z Bometem U038 U038/1 U039 i U039/1. Ma ktoś może z państwa coś takiego u siebie? Oprócz 3 ogłoszeń nigdzie tego nie widziałem a jestem bardzo ciekawy jak dokładnie wygląda taki sprzęt i jak się sprawuje. 
       


    • Przez Janek54321
      Witam. Planuje zakup brony aktywnej z wałem packera 500mm  z siewnikiem nabudowanym. Mam każdy rodzaj gleby piaszczyste 5-6 gdzie sarna się topi w tym piachu, gliny, redziny, iły. Czy packer na wilgotnej ziemi nie będzie się zalepial że trzeba będzie czekać tydzień żeby obeschlo i czy na piachu nie będzie stawał i górki przed sobą robił? Proszę o wyrozumiałość i poradę.
       
    • Przez Młody1997
      Witam. Stoję przed zakupem talerzówki do c 360 3p i zastanawiam się jakie talerze będą lepsze: 6 czy 9 zębowe? przede wszystkim będzie służyć do likwidacji łąk i uprawianiu zaoranych ugorów, czasem może też do likwidacji poplonu lub uprawy ścierniska.
    • Przez adamgaleon
      Witam kupiłem brone talerzowa Bomet 3.15 m muszę wymienić 2 przednie talerze bo są wytarte i pęknięte brona ma ułożenie talerzy w X z tyłu są pełne wielkość 510 z przodu z tego co mierzyłem to od 440 do 510 i nie wiem czy poprzedni posiadacz wymienił skrajne na 460 i się wytarły? Wysokość powinna raczej być taka sama dobrze myślę 🤔z góry dzięki za odpowiedź 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj