pudło

Łącznik centralny hydrauliczny

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pudło    54

Przymierzam się do zakupu łącznika hydraulicznego kat.2 ,próbowałem znaleźć opinie użytkowników tych łączników , ale nie znalazłem.

Prośba do Osób posiadających i użytkujących o wypowiedzenie się na ten temat (chodzi mi o opinie , czy warto w to zainwestować , czy pomaga w pracy?

Znalazłem taką ofertę https://www.olx.pl/oferta/cieglo-lacznik-gorny-kategoria-2-hydrauliczny-renault-urusus-mf-CID757-IDxuKwl.html#68df930bac;promoted

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabit500    12

Jak raz z nim popracujesz już nie będziesz chciał innego. Tak było przynajmniej w moim przypadku.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemekuliski    126

no taki minus że musisz sterować że środka i jeśli podpinasz na zewnątrz to latanie


i kwestia ile wyjść wolnych hydrauliki masz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

super pomysł ale drogi ja kupiłem siłownik 10 lat temu od pługa fortschritt b 201 za 100zł dorobiłem końcówki i lata do dziś 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
23 godziny temu, przemekuliski napisał:

i kwestia ile wyjść wolnych hydrauliki masz

 Z tym nie będzie problemu , mam 3 pary wyjść , 

Jeszcze pytanie , jak szybko te siłowniki reagują na przestawianie , czy jest to płynna wolna praca , (chodzi mi o łagodną korektę w razie potrzeby podczas orki zagonowym pługiem) Często jest tak że jak zmienia się struktura gleby z piachu na glinę  to wywala mi tylny korpus do góry i wtedy wydłużenie łącznika przytrzymało by pług na zadanej głębokości

 

Nikt więcej nie posiada takiego łącznika ?

Edytowano przez pudło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Dostałeś odpowiedź od @rabit500 konkretnie i na temat  , myślę że większość użytkowników AF używa tego rodzaju łącznika tylko nie powielają danej konkretnie odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
55 minut temu, Andrz_ napisał:

Dostałeś odpowiedź od @rabit500 konkretnie i na temat  , myślę że większość użytkowników AF używa tego rodzaju łącznika tylko nie powielają danej konkretnie odpowiedzi

Doceniłem tamten post , ale biorąc pod uwagę ilość Osób zarejestrowanych na tym forum miałem nadzieję że jest więcej użytkowników takich cigieł.łł

 

Czy Ty po jednej opini zakupił byś produkt na temat którego nie Masz pojęcia?

 

 

Niepotrzebnie podjąłem konwersację , bo widzę że nie Masz za dużo do powiedzenia , a tu przykład ;

Było wstawić do piwnicy 😊

To był Twój wpis na temat czyjegoś podwórka

 

 

 

 

Edytowano przez pudło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
8 godzin temu, pudło napisał:

Doceniłem tamten post , ale biorąc pod uwagę ilość Osób zarejestrowanych na tym forum miałem nadzieję że jest więcej użytkowników takich cigieł.łł

 

Czy Ty po jednej opini zakupił byś produkt na temat którego nie Masz pojęcia?

 

 

Niepotrzebnie podjąłem konwersację , bo widzę że nie Masz za dużo do powiedzenia , a tu przykład ;

Było wstawić do piwnicy 😊

To był Twój wpis na temat czyjegoś podwórka

 

 

 

 

Zadajesz pytania na poziomie gimnazjum a na dodatek nie potrafisz czytać ze zrozumieniem , (Tłumaczę Ci dzieciaku to nie był opis podwórka tylko opisu autora postu że  traktor się nie nagrzewa bo ma otwarte szyby ) . poczytaj sobie wolno ,kilka razy to może zrozumiesz . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Mam u siebie łącznik ale kat.3 wiadomo większy ciągnik, ale dla mnie to jest rewelacja, np. dzisiejsza praca z broną talerzową pierwszy wjazd zawsze trzeba było wychodzić parę razy żeby brona szła równo bo wiadomo jak za bardzo się skręci to ściąga w jedną stronę a jak rozkręci to w drugą sporo roboty z tym było, regulacja u mnie jest taka że mam pokrętła przy rozdzielaczu i reguluje sobie nim prędkość wysuwu siłownika w większości pewnie tak jest. Fajna sprawa też do transportu można sobie ściągnąć łącznik i niema obaw że gdzieś się zahaczy czy coś. Jak masz nieszczelny rozdzielacz to i tak nie szkodzi bo w łączniku jest wbudowany zamek który uniemożliwia samoczynny wysuw, jedynie przez podanie ciśnienia można go regulować. U mnie też łącznik fajnie współgra z masztem z widlaka, ale szczerze to używam go do wszystkiego bo to naprawdę fajna sprawa. A co do tego łącznika z ogłoszenia to sklep ten znajduje się koło mnie około 20km i w tym samym mieście Turobin jest też sklep Turmasz i tam swój łącznik kupiłem 100zł taniej niż w Bimie, więc warto może tam zadzwonić i się spytać może mają taniej. Tutaj masz żebyś nie szukał ponad 150zł taniej ;)https://www.turmasz.pl/Lacznik-centralny-hydrauliczny-KAT-2-p6401

 

Ja mam taki 

https://www.turmasz.pl/Lacznik-centralny-hydrauliczny-KAT-3-wzmocniony-p6402

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pudło    54
15 godzin temu, kamilc017 napisał:

Mam u siebie łącznik ale kat.3 wiadomo większy ciągnik, ale dla mnie to jest rewelacja, np. dzisiejsza praca z broną talerzową pierwszy wjazd zawsze trzeba było wychodzić parę razy żeby brona szła równo bo wiadomo jak za bardzo się skręci to ściąga w jedną stronę a jak rozkręci to w drugą sporo roboty z tym było, regulacja u mnie jest taka że mam pokrętła przy rozdzielaczu i reguluje sobie nim prędkość wysuwu siłownika w większości pewnie tak jest. Fajna sprawa też do transportu można sobie ściągnąć łącznik i niema obaw że gdzieś się zahaczy czy coś. Jak masz nieszczelny rozdzielacz to i tak nie szkodzi bo w łączniku jest wbudowany zamek który uniemożliwia samoczynny wysuw, jedynie przez podanie ciśnienia można go regulować. U mnie też łącznik fajnie współgra z masztem z widlaka, ale szczerze to używam go do wszystkiego bo to naprawdę fajna sprawa. A co do tego łącznika z ogłoszenia to sklep ten znajduje się koło mnie około 20km i w tym samym mieście Turobin jest też sklep Turmasz i tam swój łącznik kupiłem 100zł taniej niż w Bimie, więc warto może tam zadzwonić i się spytać może mają taniej. Tutaj masz żebyś nie szukał ponad 150zł taniej ;)https://www.turmasz.pl/Lacznik-centralny-hydrauliczny-KAT-2-p6401

 

Ja mam taki 

https://www.turmasz.pl/Lacznik-centralny-hydrauliczny-KAT-3-wzmocniony-p6402

Dziękuję za post i namiary

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Ciekawski123
      Mam taki problem z EHR w Agrotron. Podnośnik nie może domknąć zaworu na podnoszeniu, zawsze brakuje ok 5 cm w każdym położeniu ustawienia wysokości. Problem pojawił się po naprawie rozdzielacza ale, było to sprawdzone i firma twierdzi że jest ok. Mam wrażenie że cewka dostaje za mały prąd pod koniec  unoszenia i nie może uzyskać żądanej wysokości. Zastanawiające jest też to że nie działa przycisk unoszenia na błotniku. Wymiana przycisku nic nie dała. Czujnik wysokości zmieniony i też żadnej poprawy.  Co może być powodem takiej awarii? 
    • Przez Kondzio342
      Panowie jak zrobic zeby podnosnik jak i hydraulika chodzila razem w 3512. Bo gdzies kiedys widzialem ze mozna przerobic inny rozdzielacz boczny węże i da sie to ogarnac. Czy ktos takiego cos robił???
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam was podniosłem pokrywę  hydrauliczna bo przekładaliśmy pierścienie na tłoku a nie zaznaczyliśmy wcale jak jest położona ta długa dźwignia pionowa co styka się z dźwignia zaworu na pompie hydraulicznej. Jest do was pytanie JAKIE POWINNY BYĆ PARAMETRY USTAWIENIA TEJ DZWIGNI PIONOWEJ????? 
       
       
      Za odpowiedź serdecznie wam dziękuję 😊
    • Przez Rad_ek11
      Witam
      Posiadam Ursusa 5314 z 96r. Zamontowałem do niego tura 3 sekcyjnego podłączyłem do tylnych wyjść hydraulicznych (mam 4 wyjścia) nr 3 i 4 i mam pewien problem i pytanie. Czy tur będzie działał bez włączonej dodatkowej pompy przy silniku bo taka jest na wyposażeniu? . Bez włączonej pompy dodatkowej nie działa nie ma żadnej reakcji oczywiście rozdzielacz pod siedzeniem przestawiony na wyjście 2.
      Druga kwestia taka że tur podczas pracy silnika delikatnie opada. Gdy zgaszę silnik lub wyłączę hydraulikę zewnętrzna z rozdzielacza przy błotniku tur nie opada. Co może być tego przyczyną? 
      Pompa główna jest nowa podnośnik działa szybko i bez problemów. Zawór pod siedzeniem też został wymieniony na nowy. 
    • Przez Przemek1338
      Witam mam pytanie czy aby wymienic pompę podnośnika Ursus 3512 trzeba rozpoławiac traktor?
      dostalem się już do wnętrza ale nie mogę zdjąć walka który napędza pompę?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj