witch

Claas dominator 108 VX nie wymłaca

Polecane posty

witch    2

Witam, kombajn nie domłaca podczas koszenia  na pokos słomy, jak wleci do hederu tak wyleci z tyłu, wiecha ze słomą nie ruszona, przyciski na panelu od zwiększania zmniejszania  obrotów nie działają jedynie awaryjnie wajchą, obroty na młocarni zwiększają się tylko do 590 więcej nie pokazuje, wiatr 1200 nie da się regulować, klepisko podciągnięte na maxa i takie cuda się dzieją klepisko założone do zboża. podczas regulacji młocarni to znajomy z boku stał jak zmniejszałem to pas się luzował , zwiękaszając naciągał  Proszę o pomoc ,bo nawał robót a tu takie cuda. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

podciągnij klepisko na maksa. Zdejmij osłonę boczną i zmierz odległość cepa od klepiska na 3 żeberku.

Nie napisałeś czy tak się nagle stało czy ktoś Cię ożenił z jakimś złomem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

ożenili mnie,  wcześniej też nie chciał tak dobrze domłacać ,ale teraz to wogóle tego nie robi,  kombajn stał 2 dni przed tym jak się to stało  dziś wyjechał to tak jakbyś kosiarką dyskową skosił 

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Klepisko i obroty na maksa. Jak to nie pomoże to już w te żniwa nic nim nie skosisz. Zresztą teraz nie masz pewności czy jak zacznie kosić to połowa na polu nie zostanie. Ile to cudo ma godzin?

Od rolnika czy handlarza? Umowe masz? rękojmia?

nie chce Cię załamywać ale dycha Ci nie starczy żeby ten kombajn doprowadzić do użytku.

To nie te czasy że kombajny przyjeżdzały z zachodu w dobrym stanie. Oni też już się nauczli że maszynę się eksploatuję ile idzie a jak zbliża się remot bębna/ wytrząsaczy/silnika/hydrostatu to się sprzedaję go na wschód. Nie wiem skąd jest ten przesąd że kombajny prosto z zachodu nie eksploatowane w Polsce są w lepszym stanie. 90% kombajnów na sprzedaż ma do wymiany cepy/wały wytrząsaczy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

znalazłem stare ogłoszenie https://sprzedajemy.pl/claas-dominator-108-vx-naped-4x4-lask-2-e30984-nr59593584 , właściciel go kupił w jesieni , jak był po niego to gadał tam gdzie kombajn kupował żeby przezbroili go do kukurydzy klepiska itp, ja nim kukurydzy nie kosił to nie wiem co tam sie działo ,ale raz byłem to wydaje mi się ,żę dobrze młócił. Sprawdzałem to klepiska i te blachy sa pościągane. Jeszcze jest taka sytuacja ,po bokach młocarni są regulacje kluczem od góry kontra może ustawione jest na kukurydze, no nie mam pojęcia, pierwszy raz się spotykam ,że idzie przez kombajn jak przez kosiarke.

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Klepisko dobre bo porównywałem to takie damę jak u mnie wyciągnięte z mediana do qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Masz instrukcję? w tym kombajnie dobrze jest opisane co i jak działa. 

nawet na klepiskach od kukurydzy powinien młocić.

ja tu widze problem z odlegliscia cepow od klepiska i predkoscia bebna. W instrukcji jest pokazane co i gdzie mierzyć i jak podciagnac regulacje.

Może gdzieś na chomiku znajdziesz. 

Kombajny 4x4 są bardzo rzadko kupowane jako nowe. Jest spora dopłata dlatego te kombajny ostro dostają po d*pie.

Edytowano przez kibix

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Nie wiem czy jest jakaś instrukcja będę szukał w internecie, bądź jutro na forum będę pisał jak coś zdziałam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1974    539

masz walnięty wariator od regulacji obrotów młocarni ,obroty powinny być ponad 1000 ale jak to naprawić nie poradzę bo nie miałem okazji takim robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Skoro nawet slomy nie lamie to masz klepisko na samym dole

 

Po bokach przy klepisku masz takie jebutne sruby i nimi trzeba wyregulowac.

zobacz czy ta dzwignia od klepiska w ogole cos przestawia? Wez nia ruszaj a niech ktos patrzy czy to klepisko sie rusza

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Opanowałem wialnie silnik się przytarl i zmienia obroty ale dalej młocarnia na pełnych obrotach pokazuje 590 i więcej nie podejdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

A najmniej ile ma? U mnie w 98 600 to jest najmniej ile moge ustawic. 

Z reszta nie patrz na zegar, daj na max wyjdz z kabiny i idz zobacz dokad wychodzi pas na odrzutniki

Ale nawet na 600 powinien ci cos mlocic. Kiedys bizonem wjechalem z grochu w pszenice i nie przestawilem a mimo to ciagle cos mlocil

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12373

Ja obstawiam że kiepsko mu się oberwało , to samo miał mój sąsiad w dominatorze 98.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

Jak rusza wajchą od klepiska to zmniejsza i zwiększa się szczelina, na dociągniętym klepisku wsadziłem śrubokręt i poruszałem to klepisko z lewej strony to klepisko się cofa i zwiększa się szczelina. wsadziłem blaszki 3mm z lewej i prawej strony , wtedy regulowałem  tymi śrubami i jest ok lepiej domłaca,ale dalej zostaje w pokosie słomy nie wymłocone, więcej klepiska nie dociągnie,bo wali cep o klepisko.Dalej obroty młocarni nie rosną dochodzą tylko do 590. tak na wyczucie to ta młocarnia ma za***rdalać ,a to tak chodzi,bo chodzi jutro będę kombinował jakiś czujnik indukcyjny,przyłożę do koła i czy te obroty są realne to co pokazuje na wyświetlaczu w kabinie , tyllko co wtedy jak będą się obroty zgadzać z tym co na czujniku indukcyjnym jak wtedy zwiększyć obroty młocarni , siłownik od wariatora jest nowy założony w jesieni,stary był zapieczony, wyciągałem patrzylem chodzi dobrze.

Edytowano przez witch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

Jak sie cofa, ile sie cofa?

Nie musisz miec zadnego czujnika, dajesz obroty na maks, idziesz i patrzysz w jakiej pozycji jest pas na wariatorze na odrzutniku, jak siedzi gleboko w srodku to nie zwieksza, jak wyszedl na wierzch to zwieksza.

Bo jaki tam jest wariator? Taki zwykly, ze na odrzutniku jest silownik (kolo po lewej jak sie na niego patrzy) i idzie pasem do kola do przodu? 

I powiedz mi jakie mozesz ustawic obroty najnizsze? Skoro 590 to max to jakie sa minimalne mozliwe do ustawienia? W starszych dominatorach byla opcja, ze bylo jakies kolo do wariatora do rzepaku i zmniejszalo obroty, moze tu tez tak opcja byla

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139

No no o cos takiego mi chodzilo, nigdy tego nie widzialem, ale wiem, ze cos takiego bylo. Pomoglo przestawienie tego? 

Bo z tego co widac na zdjeciu wariatora i instrukcji to ustawiony jest na wolne obroty

To jest jakis inny wariator, ale nawet ze zdjecia widac, ze pas ci wychodzi, czyli wariator dobrze pracuje

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witch    2

To właśnie jest to trzeba wykręcić te 2 śruby przekręcić ten mostek i w te 2 dziury wkręcić te śruby, 3 dni walki a to taka głupota, doświadczenie na przyszłość. Dzięki za udzielone odpowiedzi pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Ktoś zmieniał u siebie predkosc obrotów młocarni w modelu 98? Nie moge znaleźć tego półksięzyca na kole pasowym, ktory widac na instrukcji trzy posty wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Witam. Mambkilka pytan odnośnie modelu 108 sl 90r. Silnik v6t przy hederze 4,2 m to strata paliwa? Nie działający wielowskaźnik jak to sprawdzić ? Jakieś typowe bolączki modelu? Tego co oglądałem to panewki klawiszy już do wymiany luz gora dół i na boki. Poza tym to wygląda ok. Hydrostat nie wyje cichutko chodzi i jest suchy ale na około wszystkie pasy i koła w oleju .moze pękł któryś z przewodów hydr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ale za rozsądną kase oglądałem inne młodsze mniejsze i 90% to porażka trytki spaw na spawie malowańce. Itp a ten nic z tych rzeczy nic nie picowany nie pogiety i nie spawany i bez rdzy na czym mi najberdziej zależy w takim roczniku zawsze sie znajdzie coś do zrobienia. I dlatego sUkam opinii użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    139
Dnia 22.11.2020 o 19:18, rex15 napisał:

Ktoś zmieniał u siebie predkosc obrotów młocarni w modelu 98? Nie moge znaleźć tego półksięzyca na kole pasowym, ktory widac na instrukcji trzy posty wyżej

A tez masz taki wariator jak na zdjeciach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj