5544332211

New holland tx 32 vs tx 34 vs dominator 88

Polecane posty

5544332211    29

Witam stoję przed wyborem kolejnego kombajnu a mianowicie pracował by on na areale 140 ha wraz z usługami . Tyle że 100 ha to zboża (usługi ) a 40 ha kukurydza (moja ) który z podanych wyżej maszyn byście polecili ? biorę pod uwagę bardziej nh ale  także dominatora 88 . No i tu również kolejne pytanie jak już tx to 32 czy 34 ? z tego co się orientowałem to różnią się tylko mocą , ten mniejszy ma 155 km a większy około 180 tyle że w tym większym przestraszyła mnie trochę pojemność bo ma aż 7800 a mniejszy 6600 co pewnie przekładało by się na spalanie . Głównie chodzi mi abyście podpowiedzieli mi jak z awaryjnością , dostępnością części i kosztem utrzymania ? Z góry serdecznie dziękuje 

wojcat    2

Większy zbiornik jak najbardziej na plus, mniej okazji do zatrzymywania się i sypania (na małych kawałkach), bądź także często umożliwia przejazd w tą i spowrotem  na jednym zbiorniku.

Wiadomość z agroFakt.pl

JD1052    139

32 nie ma hydro chyba, domi 88 na tyle ha to maleństwo, na tyle ha żeby sprawnie szło to bym w mege 208 celował lub ogólnie kombajn 6 wytrząsaczy i moc powyżej 220km..

proxy8441    224

zgadza się, kolega ma TX 34 i nie narzeka zbytnio, maszyna dobra, silnik forda, jedynie co to części drogie i niedostępne cosmówił że z FR sprowadzał i DE do niego, ogolnie mi się podoba praca tego kombajnu, cena do wydajności i komfortu koszenia

• Haha 1

My siejemy, a Bóg daje plony

kibix    185

Od złej strony podchodzisz do tematu. Najpierw ustalasz kwotę za.jaka chcesz.kombajn kupić odejmujesz od tego 10 tys na remont i szukasz co jest na sprzedaż. Znajomy zima chciał kupić dominatora to obejrzeliśmy wszystkie w promieniu 100 km. Nic nie wziął. 

5544332211    29

Szukam czegoś do 90 tyś zł . Osobiście uważam , że można takim kombajnem pyknąć 100 ha w żniwa i potem 40 na jesieni . Nie którzy kupują nowe na połowe tego areału ale według mnie to jest nie opłacalne bo trzeba na samą ratę by skosić ze 140 a gdzie paliwo i zarobek ? 

edit : Co do części to słyszałem że są dostępne u dealerów new holland bez obaw 

Edytowano przez 5544332211

ARTURO04    0

Mam tx 34 i. Powiem że maszyna super zapier.... Jak tala jak naradzie bez awarii jakieś pierdy max 30 min i usunięte ma apetyt na paliwo ale jak zapoznasz sprzęt i ogarniesz go to na hektar średnia pracy to max do 15l ropy przy rzepaku a w zbożu takim ok 8 ton 10-12l litrów w zależności czy słoma zostaje czy tniesz i jakoś nadmiernie nie gubi więc myślę że w porządku tylko u mnie silnik wzmacniany nie 180km a 200 czy 210km te wzmacnianie maja kolektor powietrza z logo Ford... Ogólnie powiem tak dość udana maszyna w porównania do class czy joh deera na wytrzasaczach prawie nie wyniesie ziarna nawet w zielonym nie dysekowanym rzepaku... 

Lexion1012    1
Dnia 10.08.2020 o 18:58, JD1052 napisał:

32 nie ma hydro chyba, domi 88 na tyle ha to maleństwo, na tyle ha żeby sprawnie szło to bym w mege 208 celował lub ogólnie kombajn 6 wytrząsaczy i moc powyżej 220km..

U nas gość ma Claasa Dominatora 88 i spokojnie kosi 215 hektarów bez rzepaku i kukurydzy. 

Lexion1012    1
Dnia 10.08.2020 o 18:58, JD1052 napisał:

Claas Dominator 88 może i to maleństwo. Ale na ten areał spokojnie wystarczy u nas gościu obrabia takim spokojnie ponad 200 hektarów bez rzepaku i kukurydzy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez TheXxKamilxX
      Witam mam na oku kilka kombajnów mianowicie M140 - 1520 - 1530 
      Który z tych modeli jest najlepszy, na co zwracać uwagę przy oględzinach? 
      Po zużyciu jakich części będzie widać, czy jest wytargany  ? 
      Do jakiego silnika łatwiej dostać części ford-Deutz ? 
      Dodam, że jestem zielony w temacie, będzie to pierwszy kombajn na gospodarstwie 
      Wszelkie podpowiedzi będą pomocne nawet te oczywiste dla niektórych :) 

• Przez zieloneckiii
      Panowie problem z poziomowaniem hedera, działa tylko w jedną stronę, np dam na maksa lewą stronę w dół i już nie mogę wrócić, czy z joysticka czy z palca na rozdzielaczu jest to samo, siłownik ok
    • Przez SlaSzy
      Problem dość znany w tych seriach kombajnów - rozlany wyswietlacz - gdzie można to kupić  ? najlepiej sam wyswietlacz i przelutować . ewentualnie czy mozna do tej starszej serii tc 5070 dołozyc intelliview ?
    • Przez momek
      witam posiadam nh tx34 i mam do niego przystawkę do qq tylko napęd w kombajnie mam na kwadrat z lewej strony A do przystawki potrzebuje na wom po obu stronach podpowiedzcie coś nawet foto będę bardzo wdzięczny
    • Przez masa24
      Witam , Man problem podczas pracy z opryskiwaczem . Mam automatycznie regulowana wysokość belki na czujnikach , wymaga stałego przepływu oleju. Jednaj muszę wiązać wajche bo odbija . Wiem ze są jakies zapadki , próbowałem nimi to zablokować ale nic to nie dało 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj