5544332211

New holland tx 32 vs tx 34 vs dominator 88

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
5544332211    29

Witam stoję przed wyborem kolejnego kombajnu a mianowicie pracował by on na areale 140 ha wraz z usługami . Tyle że 100 ha to zboża (usługi ) a 40 ha kukurydza (moja ) który z podanych wyżej maszyn byście polecili ? biorę pod uwagę bardziej nh ale  także dominatora 88 . No i tu również kolejne pytanie jak już tx to 32 czy 34 ? z tego co się orientowałem to różnią się tylko mocą , ten mniejszy ma 155 km a większy około 180 tyle że w tym większym przestraszyła mnie trochę pojemność bo ma aż 7800 a mniejszy 6600 co pewnie przekładało by się na spalanie . Głównie chodzi mi abyście podpowiedzieli mi jak z awaryjnością , dostępnością części i kosztem utrzymania ? Z góry serdecznie dziękuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcat    2

Większy zbiornik jak najbardziej na plus, mniej okazji do zatrzymywania się i sypania (na małych kawałkach), bądź także często umożliwia przejazd w tą i spowrotem  na jednym zbiorniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

32 nie ma hydro chyba, domi 88 na tyle ha to maleństwo, na tyle ha żeby sprawnie szło to bym w mege 208 celował lub ogólnie kombajn 6 wytrząsaczy i moc powyżej 220km..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

zgadza się, kolega ma TX 34 i nie narzeka zbytnio, maszyna dobra, silnik forda, jedynie co to części drogie i niedostępne cosmówił że z FR sprowadzał i DE do niego, ogolnie mi się podoba praca tego kombajnu, cena do wydajności i komfortu koszenia

  • Haha 1

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Od złej strony podchodzisz do tematu. Najpierw ustalasz kwotę za.jaka chcesz.kombajn kupić odejmujesz od tego 10 tys na remont i szukasz co jest na sprzedaż. Znajomy zima chciał kupić dominatora to obejrzeliśmy wszystkie w promieniu 100 km. Nic nie wziął. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5544332211    29

Szukam czegoś do 90 tyś zł . Osobiście uważam , że można takim kombajnem pyknąć 100 ha w żniwa i potem 40 na jesieni . Nie którzy kupują nowe na połowe tego areału ale według mnie to jest nie opłacalne bo trzeba na samą ratę by skosić ze 140 a gdzie paliwo i zarobek ? 

edit : Co do części to słyszałem że są dostępne u dealerów new holland bez obaw 

Edytowano przez 5544332211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTURO04    0

Mam tx 34 i. Powiem że maszyna super zapier.... Jak tala jak naradzie bez awarii jakieś pierdy max 30 min i usunięte ma apetyt na paliwo ale jak zapoznasz sprzęt i ogarniesz go to na hektar średnia pracy to max do 15l ropy przy rzepaku a w zbożu takim ok 8 ton 10-12l litrów w zależności czy słoma zostaje czy tniesz i jakoś nadmiernie nie gubi więc myślę że w porządku tylko u mnie silnik wzmacniany nie 180km a 200 czy 210km te wzmacnianie maja kolektor powietrza z logo Ford... Ogólnie powiem tak dość udana maszyna w porównania do class czy joh deera na wytrzasaczach prawie nie wyniesie ziarna nawet w zielonym nie dysekowanym rzepaku... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 10.08.2020 o 18:58, JD1052 napisał:

32 nie ma hydro chyba, domi 88 na tyle ha to maleństwo, na tyle ha żeby sprawnie szło to bym w mege 208 celował lub ogólnie kombajn 6 wytrząsaczy i moc powyżej 220km..

U nas gość ma Claasa Dominatora 88 i spokojnie kosi 215 hektarów bez rzepaku i kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 10.08.2020 o 18:58, JD1052 napisał:

32 nie ma hydro chyba, domi 88 na tyle ha to maleństwo, na tyle ha żeby sprawnie szło to bym w mege 208 celował lub ogólnie kombajn 6 wytrząsaczy i moc powyżej 220km..

Claas Dominator 88 może i to maleństwo. Ale na ten areał spokojnie wystarczy u nas gościu obrabia takim spokojnie ponad 200 hektarów bez rzepaku i kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Farmerinio00
      Witam mam problem z kombajnem zbożowym new holland tx30 kombajn kupiony z Francji był przezbrojony całkowicie na kukurydzę został przezbrojony do cięcia zboża . Ale po całkowitym przezbrojeniu i próbie cięcia zboża kombajn nie pobiera zboża i wszystko wałkuje się na motowidle a jak już pobieże to się odrazu za podajnikiem pochyłym zapycha proszę o jakieś rozwiązania problemu 
    • Przez morwsin
      Cześć, szukam pomocy bo od paru dni wyskakuja mi te błędy 3293 i 3176. Wymieniałem filtry paliwa. Jutro zajrzę jeszcze do zbiornika czy czasem smok się nie zatkał, dodatkowo wyczyszczę odstojnik ale jak widzę jest czysty. Ciagnik ma 760 mtg. Co jeszcze mogę sprawdzić?. Dodam że serwis był podłączał go pod komputer było parę błędów ale potem zrobił test, disgnostyke i było wszystko ok. Błędy wyskakują ja ciągnik np jedzie pod górkę i chce szybko dodać mu gazu tak jak by nie dostawał paliwa. Proszę o porady dzięki. 
    • Przez Windziu
      Cześć!
      Mam problem z NH TX68. Kombajn na wbitym biegu a na joysticku ustawionym na N pełznie powoli do przodu. Potencjometr wymieniony, wyregulowany że na N swiecą trzy diody (żółta, zielona i czerwona) czyli elektrycznie powinno być OK. Czy dobrze myślę, że trzeba byłoby wyregulować zerową pozycję na hydrostacie (pompie, silniku czy skrzyni-nie moge dojść gdzie może być regulacja)? Ktoś przerabiał temat?
      Czy ktoś poratowałby instrukcją serwisową do w/w TX'a? 
    • Przez ENDURAK91
      Czym się różni wersja Elevation od zwykłego CX6080?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj