Zaloguj się, aby obserwować  
shiftmp3

Jak uzyskac dotacje z uni

Polecane posty

shiftmp3    1

Witam od niedawna zainteresowalem się dotacjami z UNI a mianowicie chodzi mi o dotacje na budowe chlewni oraz zakup potrzebnych maszyn. Tylko jest mały problem nie mam wykrztuszania rolniczego tylko zawodowe w innym kierunku ale będę starał się uzyskać wykształcenie rolnicze albo przejść jakiś kurs odpowiedni wiem ze cos takiego jest namawiam rodziców na hodowle opasów tylko pomieszczenia u mnie nie są do tego dostosowane co prawda z 15sztuk można wpuścić po małych przeróbkach ale interesuje mnie budowa nowej chlewni odpowiednio dostosowanej do wjazdu ciągnikami itp co najmniej na 50sztuk może wiecie coś na temat takich dotacji ?? Jeżeli tak to proszę o opisanie jak można je uzyskać i jakie trzeba spełnić warunki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Chłopie poszukaj sobie jakiejś dobrej roboty i nie pchaj sie w te przyjemności bo dużo trzeba inwestowac zeby coś miec. Pamietaj że jak Stoisz to sie cofiesz...


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

za rok ukończę zawód murarz ale ja kocham robic przy zwiezentach i ogolnie w rolnictwie i chce sie tym zajmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Albo co powiecie o kredycie preferencyjnym np na 300tysiecy zeby przerobic obore wylac posacke itp to moge zrobic sam znam sie na tym zakupic maszyny do kiszonki np przyczepe samozbierajaca do trawy bo do siana posiadam jakas prese kostke i zakupic z 10 sztuk bydla jak starczy kupic ciagnik z przednim napedem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRZEMEK321    2

jak masz wystarczajaco duzo i dość dobrej ziemi to sie mozesz na to porwać i moze sie to udać ale jesli nie masz i ziemie u was słabe to szkoda twojego zdrowia-tak czy siak to zycze powodzenia-ja daje rade ale lekko nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Powiem Ci tak . Mam wszystkie maszyny jakie tylko sa i 4 ciagniki. 40ha i 50szt wszystkiego i co lepsze nie usmiecha mi sie wstawac codziennie przed 5 mimo tego że lubie robic. A zakredytowac bardzo łatwo jest sie tylko że pozniej trzeba oddac i to z procentem wiec zastanów sie jeszcze. a propo jak chcesz to w lipcu bendzie nabór na PROW to sie pisz:) banki też musi ktoś utrzymywac..


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Jeśli chodzi o dostanie dofinansowań, to wystarczy że dostarczysz odpowiednie zaświadczenie z szkoły o kierunku rolniczym razem z wnioskiem który składasz. W przypadku jeśli dostaniesz dofinansowanie-wówczas musisz koniecznie daną szkołę skończyć w wyznaczonym okresie czasu, w przeciwnym wypadku stracisz wszystko o co się starałeś(albo jeszcze zapłacisz jakąś karę- ale tego nie wiem).

Najlepiej to spytaj się w najbliższym oddziale ARiMR jak dokładnie sprawa wygląda bo mogło się coś pozmieniać.

 

Co do samego prowadzenia gospodarstwa - jeśli taka praca sprawia Tobie radość oraz satysfakcję to może warto zaryzykować? A jeśli się nie uda - to jak sam wspomniałeś jesteś murarzem, więc w jakiś sposób jesteś zabezpieczony na przyszłość, ponieważ na budownictwo zawsze będzie zapotrzebowanie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemelvaus    0

Moim zdaniem, zgaś odrobinę te zapały. Posiadasz 15 ha, chcesz pójść w kredyt 300 tys, nie za odważnie?? Poza tym na 15 ha za dużo nie wskórasz, według mnie weź przerób te budynki na pewno nie będzie to tak drogie jak budowa nowej obory. Spróbuj odchować te 15 byków, z tych 15 sztuk na pewno jakieś pieniądze będą zbuduj przybudówkę na kolejne 10/15. Znowu je odchowaj no i po 5/6 latach możesz się pchać w kredyt ponieważ będziesz miał jakiś stały dochód(do tego pewnie znajdziesz sobie dodatkową prace z tytułu wykształcenia). Może wydaje ci się to odległe, ale szybciej nie dasz rady. Chyba że ci przypadnie spadek od wuja z ameryki ;) Jak weźmiesz teraz kredyt obory nie wybudujesz od razu. A same byki tak szybko nie rosną. Mierz siły na zamiary, ewentualnie możesz sprzedać gospodarstwo, za kasę kupisz sobie mieszkanie lub wybudować dom i żyć z pracy murarza do której się kształciłeś. Do ciebie należy wybór :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

lemelvaus masz dużo racji na początku tak myslalem na przebudowę wylanie posadzki zrobienie poideł w 2 pomieszczeniach oraz zrobienie polplytkiej obory to koszt okolo 2tysiecy licze ze zbiornikiem na gnojowice sam go sobie zrobie ;) nie jest to trudne. obecnie posiadamy 2krowy mleczne 2 byczki maja okolo 3 miesiecy oraz jalowke teraz chcemy kupic nastepnego cielaka tylko jednego bo mamy nie przewidziany wydatek remont c-360 pobiera olej:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak koledzy pisza zapozyczyc sie to nie sztuka ,sztuka jest oddac + procenty.Mala lyzka z czasem najesz sie a duza mozesz sie szybko zadlawic,poprostu trzeba liczyc sily na zamiary(kolo mnie bylo takich dwoch gospodarzy co mowili ze cena niegra roli pole musi byc ich,brali wszystkie pola nie paczac na cene i pociagneli tak przez 3 lata)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

trochę późno się obudziłeś bo pieniądze z PROWu już p5raktycznie się skończyły ostatni nabór nie wiadomo dla ilu osób wystarczy pieniędzy :D po drugie nawet jeśli byś zdążył złożyć wniosek i pozytywnie by Ci rozpatrzyli to nie wiem czy zdążysz ukończyć szkołę. Wydaje mi się że jeżeli bardzso chcesz to może lepszym rozwiązaniem jest premia dla "młodego rolnika" jeżeli wszystko się uda to dostaniesz 75tys. zł na start (chyba już miała wejść ta podwyżka premii ale nie jestem pewien) tych pieniędzy nie musisz oddawać wiec będziesz miał kase na remont kupisz te 15 byków jakieś maszyny bez kredytów a jak nie bardzo Ci to wyjdzie to po 5 latach zwiniesz gospodarkę i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

A jeżeli chodzi o premie młody rolnik to trzeba mieć koniecznie wykształcenie rolnicze czy można ukończyć Kurs rolniczy słyszeliście coś o tym ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marin    4

Ja słyszałem ,że trzeba mieć przynajmniej trzy letnią szkołę o profilu rolniczym.Ale nie jestem pewien bo to było trochę dawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

U nas chyba robią takie kursy trwa on miesiąc albo dwa i kosztuje coś około 1.5tysiaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anticius    0

Potrzebujesz na młodego rolnika wykształcenie rolnicze i nie tylko samo ukończenie szkoły ale także egzamin zawodowy(ale jak wspomniałem wcześniej- spytaj dokładnie w ARiMR- dla pewności).

Widzę,że jesteś z woj.łódzkiego więc masz kilka szkół w tym rejonie (2-letnie zaoczne) które oferuję odpowiednie wykształcenie i możliwość zdania egzaminu zawodowego -technik rolnik. Jedna z nich jest w Czarnocinie a druga w Rawie Mazowieckiej. Są też w innych miejscowościach ale nie chce mi się teraz wyszukiwać tych szkół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez zenmaniek
      Witam
      Jest tu ktoś kto korzystał z dofinansowania na wymianę dachu z azbestu, chce wiedzieć czy w ogóle warto brać to pod uwagę?
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
    • Przez VonVegans
      Jakby ktoś coś już wiedział to niech pisze
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj