Ferdynad

Problem z podawaniem siatki

Polecane posty

Ferdynad    6

Witam, mam problem z podawaniem siatki w sipmie 279/1 2010r z nowym typem siatki, problem polega na tym ze nie chce podawać siatki do komory nie krencą się walki co podają. Guzik od podawania sprawny podaje prąd na elektromagnes, pasek jest napiety, co dziwne dzieje się to nie zawsze kilka belek nie chce podać, podam te kilka razy ręcznie wychodząc wysuwając ręcznie dużo siatki i opuszczając nóż i za którymś razem załapie i potrafi zrobić 30-50belek i znowu kilka nie chce podać. Miał ktoś taki problem? Jak go rozwiązać nie wydając 2600zł na nowe sprzęgło elektromagnes? Jest to naprawiane?

Pozdrawiam


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr6991z    8

Rolka z siatką swobodnie się okręca gdy wałki mają ją podawać? Jest regulacja tego sprzęgła, trzeba je rozebrać i jest tam kilka podkładek takich cienkich. Tymi podkładkami reguluję się odległość tarczy od elektromagnesu. W instrukcji nie ma napisane jaka to powinna być odległość, ale jak wpiszesz numery z tego sprzęgła w internecie to znajdziesz jaka powinna być prawidłowa odległość. Regulowałem kiedyś to w prasie która prasowałem, po odpowiedniej regulacji podawało siatkę nawet na hamulcu taką siłę miało to sprzęgło. Oczywiście z podawaniem siatki na hamulcu to było tylko w celu sprawdzenia sprzęgła, na dłuższą metę pewnie długo by to sprzęgło nie wytrzymało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdynad    6

Tak bez hamulca idzie leciutko. Czyli rozebrać i szukac inforamacij w necie. Dziwne jest to że nie dzieje się tak cały czas tylko co 30-35belek i trwa tak 5-8belek które muszę wszystko ręcznie robić idzie później normalnie.


MF-235

Ursus-4514
MF-690

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mechanik468    2

Ja też regulowałem ,raz wyjął jedną podkładkę serwisant ,ale zdarzało się że podawała siatkę sama i z powrotem ją włożyłem ,potem zamiast jednej 0,5 mm i trzech 0,3 mm ,dałem  dwie 0,5 mm i było lepiej ale czasem na pierwszej beli był problem ,to się wkurzyłem i wyrzuciłem wszystkie ,powiększyłem otwór w nim by suwało się luźno po wałku i dałem bardzo wiotką sprężynę powrotną - przy załączeniu sprzęgło dosuwa się do tarczy. Jak to się popsuje to montuję elektromagnes od klimy ,kosztuje 100 -200 zł ,a nie 1500 (tak jest na stronie sipmy). Skąd oni wzięli tę cenę? Przecież pełno jest tematów że jest za słabe ,zresztą jeden użytkownik tego forum twierdzi iż dzwonił do firmy fumo z zapytaniem i usłyszał że owszem wiadomo im że są zbyt słabe do tych pras ,ale firmie sipma to nie przeszkadza bo koszty tną. Dziwi mnie jak mogło ciągnąć koledze przedmówcy na hamulcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawePrz    57

Witam wszystkich, co prawda 2lata minęło od ostatniego posta, ale mam pytanie odnośnie tego elektromagnesu:

Jak go wyjąć z prasy?

Po odkręceniu tej nakrętki trzeba użyć siły czy jeszcze coś trzyma w środku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj