zorak

Ochrona gleb i wód - międzyplon ozimy - k01b

Polecane posty

zorak    2

Jakie są wasze doświadczenia z tym programem ?? Jak na razie ja jestem zadowolony bo wcale nie jest tak źle jak by się mogło wydawać i jak mnie przestrzegali inni rolnicy aby w to nie wchodzić. Fakt ten rok był mokry i ładnie się zaorało - zobaczymi w inne lata. Ale od razu mam poradę dla rolników którzy w tym roku przystąpią - przyoranie na wiosnę wykonywać tak wcześnie jak tylko się da. Ja część przyorałem jak tylko to było możliwe a część po kilku dniach jak ziemia trochę przeschła i na tym polu gdzie orałem później to mam trochę wschodów żyta. Więc orka jak najwcześniej :) ok a jakie są wasze spostrzeżenia odnośnie tego programu (a może k01a, k01c). Czy mieliście kontrolę ?? a jak tak to na czym ona polegała ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

program k01c. W sumie to jak by dawali kasę za darmo bo wcześniej też sialiśmy gorczycę na przyoranie. A to czy ja ją zaoram wiosną czy jesienią to nie wielka różnica. W pierwszym roku zrobiłem tylko jeden błąd. Za wcześnie zasiałem gorczycę i trochę jej się wyrosło 1,5m. Ale w tym roku zasieje na koniec września to powinno być ok.

ZORAK żyto na poplon strasznie wysusza glebę. Wiem bo sąsiad też ''siał'' żyto (Powschodziło to co kombajn zgubił) Po gorczycy tak nie ma i ładnie się orze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A przy małośnieżnej zimie gorczyca też wyciągnie Ci wodę. U mnie sieją do 10 września i wyrata góra 50 cm. Nawet ją naworzą N co uważam za błąd bo gorczyca ma zmagazynować składniki które zostały by wymyte.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

ale gorczyca wyciągnie dużo mniej wody niż żyto. W gorczycy długo mokrawo bylo a tam gdzie żyto to momęt się skorupa robiła(bynajmniej u nas) U nas sniegu w cale nie było za wiele(mój region ma jedną z najniższych średnich opadów w kraju :( ).Gorczyca taka porosła bo obornik i gnojowicę woziłem. A z tym wymywaniem to masz rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie śniegu było ale generalnie wielkopolska stepowieje. Najgorsze jest to że wiosenna orka zwiększa zachwaszczenie.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Żyto może i nie najlepsze na poplon ale dowiedziałem się o tym programie na dwa dni przed końcem składania wniosków i wszystko na szybkiego robiłem. Akurat miałem żyto więc zgłosiłem je na poplon no i jak wchodziłem w ten program to nie miałem jeszcze forszaja a orkę robiłem c-360 a nie sądzę abym przyorał metrową gorczycę c-360 no może bym przyorał ale czy to by była orka ?? :) a jeśli chodzi o to że wysusza ziemię - akurat to nie problem bo u nas raczej zimy są śnieżne i nie ma co nażekać na brak wody w marcu czy kwietniu zresztą w dziale fortschmitt są zdjęcia z tegorocznego przyorywania poplonu to można zobaczyć jak mokra jest ziemia. Poza tym każdy kto wchodził w ten program to liczy się z jakimiś utrudnieniami czasem mniejszymi a czasem większymi ale 570 zł/ha drogą nie chodzi. Ja z kasy za poplony kupiłem forszaja (troszkę dołożyłem) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biskup    0

Ja też sieję gorczyce i robie po żniwach głębszą podorywke a na wiosnę gorczyca jest sucha wtedy wpadam agregatem. Wałki bardzo ładnie ją wykruszą i nie ma problemu. Oczywiście gorczyce sieję później jak jest mniejsza jest łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Na chwasty i tak trzeba pryskać. A za te przeszło 500 to oprysku na pewno nie dasz na ha. Głównie do pocięcia na wiosnę gorczycy kupiliśmy talerzówkę. Coś pięknego. Na gorczycę jeszcze obornik woziłem i dopiero talerzówką. Ani razu się pod pługiem nie przypchało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja w tym roku zaczynam bawić się w poplony żyto i tak sieje na kiszonke przed kukurydzą a przed burakami gorczyca poleci zawsze pare groszy wpadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja tez złożyłem o poplony zaaczyna od przyszłego roku. pomoga ograniczyc mi ilość oranych hektarów zmniejszy sie ilość zurzytego paliwa. poprawi sie bilans materi organicznej na moich piaskach to ważne. bede siał gorczyce kosem z nadbudowanym siewnikiem do poplonów. co o nawożenia bede nawoził ja polidapem(fosforan amonu) troszke azotu pojdze pod gorczyce żeby lepsze urosła i odrazu sobie fosfor wysieje pod jare zboża. w przyszłym roku sieje 45ha poplonów


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Słyszeliście o zmianach w płatności za poplony? Niestety będzie mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2
Słyszeliście o zmianach w płatności za poplony? Niestety będzie mniej :(

łoł łoł łoł zaraz zaraz - nic nie słyszałem - rozwiń temat jak coś wiesz ?? Ja już 5 ha poplonu zasiałem zostało mi jeszcze 7. No to ładnie pierwszy rok zapłącili ładnie, a teraz się wykręcają ?? Kurcze jak ja bym nie zasiał w terminie albo wogóle to zaraz by mnie udupili bo zobowiązałęm się wchodząc w program ale oni nie mają zobowiązań ?? wrrrr o ile to prawda to banda zło.....

Kurcze kat jak to prawda to mi na weekend humora zepsułeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

dokładnie bedzie mniej:(

np za ścierniskowy zamiast 520 bedzie 380zL

za ozimy nie pamietam ale w najnowszym top agrarze jest wszystko. wszstkim poucinali. jedna wielka BANDA Zło... masz racje Zorak okrecaja kota ogonem ty musisz miec wszystko a jak juz spełnisz to oni kroja ze swojwj strony jak moga!!!

powiem szczerze jak było referendum to dałem na NIE!


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Jak plan i decyzje masz według zasad 2004-2006 to tak zostaje w planie masz napisane co gdzie masz co zasiać i ile dostajesz dopłat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Tak jak luk2782 pisze. ansu plan to ja nie wiem po co robiłem. Bo jak zrobiłem w pierwszym roku na 5 lat to teraz na wiosnę robiłem korekte (prawie 80% zrobiłem inaczej) to nawet słowa nie powiedzieli. Będzie trzeba zadzwonić do agencji. Ja już zasiałem. Nawet ładnie wzeszła. już miała z 10 cm. I wczoraj burza z gradem przeszła i nic z niej nie zostało. Buraki też nieźle oberwały :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

u mnie poprzedniej nocy to tak sie błyskało troche deszczu spadło ale na zewnatrz było jasno jak w dzien od błyskawic

no ale ja składałem dopiero w tym roku. takze dowiedziałem sie ze w moim przyapdku to jest o 7tys mniej na rok z tego tytułu ale co by nie byl to wezme bo jak ktos mnie wrzucił do takiego szamba jak UE to musze tak machac rekoma żeby sie na powierzchni utrzymac:)taka mam zasade co by nie było zawsze staram sie isc do przodu i szukac alternywnych rozwiazń tylko ciekawe kiedy skonczy sie we wmnie ten upór w dąrzeniu do celu:)


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

A ja zamiast gorczycy sieje łubin wąskolistny,gorczyca podobno po zakfitnięciu wjęcej z ziemi wyciągnie nirz zostawi wniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Gorczycę na poplon k01b zasiałem 20kg 15 września ładnie poschodziła, ale kiepsko rośnie ostatni deszcz padał w żniwa (połowa sierpnia) ma dopiero 10-15cm listopad ma być ciepły to może trochę podrośnie planowałem 50cm max do 100cm.Dopłaty dla tych, którzy są w programie 2004-2006 pozostają bez zmian z możliwością dodawania pakietów

 

Czytałem, że poplony zwiększają dostępność składników mineralnych poprzez ich nagromadzenie, poprawiają strukturę, chronią przed erozją, poprawiają zdrowotność „PORADNIK PLANTATORA BURAKA CUKROWEGO 3/2006”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Ja posiałem jako poplon żyto na początku września, a jak piękne wzeszło - bardzo ładnie wygląda. Ja już 2 rok sieje bo załapałem się na pierwszą turę programu. W przyszłym roku będę chciał siać kos-em z siewnikiem poplonów - zobaczymy czy zda egzamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja składałem wniosek w tym roku  i przyszła mi decyzja z naliczona kasą  to kiedy zapłacą w tym roku czy w następnym ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Domnie też przyszła juz decyzja 8) . Ale koleś w agencji mówił że mało prawdopodobne jest aby kasa też tak szybko wpłynęła :- . W zeszłym roku kase dostałem dopiero w czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Od tamtego. Teraz to właśnie drugi raz dostane kase.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj