Arturo1610

zatrzymujący się balot w nh br 6090

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arturo1610    13
witam. mam problem z prasą nh br 6090. otóż podczas prasowania slomy zatrzymują mi się baloty w prasie i nie wiem czego to wina wcześniej też miałem prasę łańcuchowa z rotorem sipme z 590 I tam przez 10 lat nie miałem takiego problemu żeby balot się zatrzymał czasem troche się przymielil ale zawsze jakoś szło A teraz w nh jest problem z tym zatrzymywaniem i nie ma jak tego owinąć. konstrukcja obu pras identyczna praktycznie i nie wiem czy sloma taka w tym roku czy co. prasa nie ma wyciagnietych łańcuchów. nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. myślałem że nh powinien iść lepiej niż spima A tu taki problem 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
D-e-x-t-e-r    2

Mam taki sam problem ale ze słomą z jeczmienia, balot sie zatrzymuje w podbieraczu robi sie sieczka. Słyszalem ze mozna dospawać pret na dolnym walcu, ale nie praktykowałem wiec trudno powiedzieć czy to zdaje egzamin. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

No u mnie w posbieraczu jest dobrze wszystko wciaga tylko w komorze staje i nie ma jak owinąć


I tutaj dolny walec już ma takie jakby prety oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

wymieszaj dobra farbe z grubym piaskiem i pomaluj dolny walec troche pomoże


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

a ja myślałem, że takie rzeczy to tylko w metal fachu. Tam trzeba po rosie belować słomę. Paru kolegów z forum pozakładali pasy od prasyvpasowej na dolne walce. Ponoć pomaga. Co do mielenia słomy, to u mnie prasa z rotorem i jak bela stanie, to robi sieczkę, która wyłazi wszelkimi dziurami.


+ oczywiście u mnie to w metal szajsie takie cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

ja tego nie mogę zrozumieć dlaczego się tak robi skoro w sipmie z 590 nie było takich problemów A jak się otworzy komore to wszystko tu jest tak jak tam dolny wal taki sam góry też i reszta łańcuch i tam się nie zatrzymały A tu tak. skoro komora taka sama to powinno iść tak samo. w sipmie się robiła sieczka w podbieraczu i się zapychalo A tutaj wszystko idzie pięknie nie ma szans żeby coś zapchac to znowu balot się zatrzymuje 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturo1610    13

A co zaczep zmieni w zatrzymywaniu balota? tutaj się nic nie zapychalo tylko w sipmie jak miałem wcześniej. nh wszystko wciaga prasa ustawiona na zaczepie tak ze jest pochylona lekko do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj