Lipa12

Rury PCV do dmuchawy?!?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lipa12    0

Chciałbym połączyc silos z dmuchawą do zboża za pomocą plastikowej rury inaczej PCV ale wszyscy mówią że zboże jak się ociera o ścianki rury elektryzuje się, a nawet słyszałem plotkę że u jakiegoś faceta poszło z takiej rury, po wzmocnieniach stropu i doszło do obory gdzie prąd zabił kilka sztuk bydła :D;) Czy to prawda? A rura będzie podpięta do silosu który robi jednocześnie za uziemienie to będzie wszystko ok? Planuję przez środek rury puścic jakiś cienki płaskownik to może będzie wszystko ok? Nie mogę wykorzystac rury z metalu bo są droższe, ciężej je zdobyc i do tego będzie puszczona wysoko i na duża odległośc bez możliwości podparcia jej więc mogła by nie wytrzymac ciężaru... czekam na szybkie odpowiedzi bo żniwa już nie długo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzy    0

Rura wystarczy z rynny metalowej, PCV może być ale z tym elektryzowaniem to bujda!


Jestem jaki jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Wcale nie bujda, mam z PCV110 zrobioną rurę do rozładunku pełnoporcjówki dla krów i tam tak się elektryzowało że iskry w blachę dachu biły z 10cm. Rury są skręcone między sobą wkrętami i wszystkie wkręty połączone owiniętym spiralnie na około drutem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saherb    36

Stosowanie rur z PCV jest niebezpieczne. Podczas przeskoku iskry może dojść do zapłonu pyłu i jego eksplozji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie wolno zakładać PCV do zboża bo grozi wybuchem.Pył z zboża jest wybuchowy.Był taki przypadek parę ładnych lat temu Francji,Rozwaliło zbiorniki betonowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid0605    22

ze sie elektryzuja to prawda bo jak skladalem zboze to sam tego doswiadyczylem i iskry tez leca w nocy nawet mocno widac. ale zalozyc mozesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAATRYKK5    1

Rura wystarczy z rynny metalowej, PCV może być ale z tym elektryzowaniem to bujda!

bujda! to wpadnij do mnie jak nie uziemienie to tak walnie że włosy czasem dęba stają ale wystarczy tylko uziemić i jest ok. mam tak 10 i nic nie wybuchło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vitara    0

tak samo jak z laską ebonitową na lekcji fizyki może się zrobić prąd i to duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tyle, że PCV elektryzuje się miejscowo, więc nie wystarczy przymocować uziemienia, jak w rurze z metalu. W PCV trzeba zebrać ładunek z całej powierzchni, bo tworzywo nie przewodzi prądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Bob Więc jeżeli przez całą długość by pociagnac linke stalowa i do tego podłaczyc uziemie w 2-3 miejscach? Kurcze nie myślałem, że to aż może wybuch spowodować.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

od 10 lat używam PCV 200 bez uziemienia i i nic nie wybuchło o rur jest z 40 metrów może trochę lepiej,

elektryzują się trochę ale nie tak jak metalowe- przy nich aż się iskrzy, a dotkniecie podczas sypania ziarna to jak dotkniecie dobrego elektryzatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reset1990    0

ta rura PCV nie nadaje sie zabardzo ;/ ja mam drugi rok i juz sie przeciera i dziurki sa ;/ a z tym elektryzowaniem to u mnie tez było tak ze trzepie :D ale nie do przesady :D ja tam zrobiłem uziemienie :D kawałek druta i jest git :D

Edytowano przez reset1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

@Bob Więc jeżeli przez całą długość by pociagnac linke stalowa i do tego podłaczyc uziemie w 2-3 miejscach? Kurcze nie myślałem, że to aż może wybuch spowodować.?

 

U mnie od śrutownika do mieszalnika paszy są rury PCV. Tam zastosowali cienką miedzianą blaszkę o szerokości ok. 3 cm na całej długości. Co do rur metalowych to nigdy nie dostrzegłem elektryzowania. Przy kompleksie nic się nie dzieje, ale to pewnie za sprawą uziemienia podajnika. Konwencjonalną dmuchawę z rurami z metalu też czasami używamy do napełniania ,,pojemników'' tzw. cemenciaków i żadnego elektryzowania. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Posiadam dmuchawę z rurami pcv. Użytkuje ja już od wielu lat. Nigdy nie spotkałem się z przeskokiem iskry. 

Owszem rury elektryzują się ( jest to wyczuwane podczas dotykania ich) rury są zamontowane do zbiornika w pozycji pionowej( ok. 6-7 m) rura pozioma łącząca dmuchawę z pionowa 2 m i na górze ok 1 m rury bez cylona. 

Mam założone do tego zestawu dwa kolanka po 90 st. I zasypywanie zbiornika długo trwa . Około 3,5 t zborza sypie się godzinę. 

Zastanawiam się jak bym zastosował kolanka 2 po 45 st. ( Na górze i na dole ) albo 3 po 30 st. (Na górze i na dole)

Jak sądzicie zasypywanie szło by szybciej? Poprzez to że te łuki były by złagodzone ? 

Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

słyszałem teorie, że ziarno do naelektryzowanej rury PCV się czepia wiec łagodne łuki nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

z tworzywem to jest lipa , dmuchawa o przekroju rur 200mm 10m dlugosci  zrzuca ok 7-8 t /h przy kolanach 90st standardowych ,i wiatraku średnicy 1m  zasilane min 7kw zastosowanie pcv lub węża elastycznego  obniza wydajność nawet o polowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno
Dnia 15.06.2018 o 23:41, Tomasz78 napisał:

,,, dmuchawa o przekroju rur 200mm ,,,

średnicy jak już 

 

Dnia 30.03.2018 o 22:59, MateuszImiołek napisał:

Witam. 

Posiadam dmuchawę z rurami pcv. Użytkuje ja już od wielu lat. Nigdy nie spotkałem się z przeskokiem iskry. 

Owszem rury elektryzują się ( jest to wyczuwane podczas dotykania ich) rury są zamontowane do zbiornika w pozycji pionowej( ok. 6-7 m) rura pozioma łącząca dmuchawę z pionowa 2 m i na górze ok 1 m rury bez cylona. 

Mam założone do tego zestawu dwa kolanka po 90 st. I zasypywanie zbiornika długo trwa . Około 3,5 t zborza sypie się godzinę. 

Zastanawiam się jak bym zastosował kolanka 2 po 45 st. ( Na górze i na dole ) albo 3 po 30 st. (Na górze i na dole)

Jak sądzicie zasypywanie szło by szybciej? Poprzez to że te łuki były by złagodzone ? 

Ma ktoś może jakieś doświadczenie w tym temacie ? 

nie lepiej rury i kolana ocynk z rynien?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2018 o 00:21, konteno napisał:

nie lepiej rury i kolana ocynk z rynien?

Za pewne zdecydowanie lepiej ale nie chce ładować się w duże koszta. Szukam alternatywnych rozwiązań ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj