Gość

Montaż amortyzacji do ładowacza czołowego

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Cześć. Chcę założyć amortyzację do ładowacza maxi rol. Założony jest na pronarze i pękają mi śruby łączące silnik że skrzynią biegów. Czy taka amortyzacja coś na to pomoże? Od czego zacząć. Siłowniki dwustronnego działania mają takie wymiary: średnica tej srebrnej części (chyba tłoczysko) 45mm, średnica zewnętrzna cylindra 90mm, skok 65cm. Założyć jeden akumulator czy dwa. Jakieś dławiki do tego? Jestem zielony w tym temacie. Liczę na waszą pomoc. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koper88    59

Na pewno lepsze będą dwa ponabijane różnymi ciśnieniami żeby amortyzować i bez osprzętu i z osprzętem wraz z ewentualnym lekkim ładunkiem. Dławiki też pewnie by nie zaszkodziły tylko musiałyby być jednostronnego działania żeby przytrzymywały tura tylko przy ruchu w górę. To tyle z moich przemyslen. Niech ktoś inny się wypowie czy dobrze rozważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Najlepszy jest hydroakumulator tłokowy. 1500zł. można z nim pracować pod obciążeniem. Bańki się nie nadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

Jakim ciśnieniem nabija się ten hydroakumulator tłokowy, jakie minimalne ciśnienie musi mieć hydroakumulator membranowy, oraz czy jest sens montować 2 bańki o różnych ciśnieniach skoro podczas pracy rozdzielacz i tak spowoduje ciśnienie na opuszczaniu bo mamy siłowniki 2 stronnego działania i żeby amortyzowało trzeba odbić rozdzielacz na pozycję pływającą, to chyba ta cała amortyzacja robotę ma robić jak ciągnik pracuje nie wykonując pracy ładowaczem a podczas normalnej jazdy, czy nie lepiej dać dużą pojemność akumulatora na niskim ciśnieniu a podczas pracy pod obciążeniem ten akumulator też będzie niwelował obciążenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Czołem, i co w końcu zamontowaleś? Czy pojemność hydroakumulatora ma się równać pojemności siłowników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wieszak co. Mam zdjęty ładowacz bo wyrwały się śruby silnik-skrzynia. Ale zobaczę jak to wygląda u znajomego w ładowaczu ŁC-3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26

Nie znalazłem jasnej odpowiedzi, jak się dobiera ten hydroakumulator a widziałem, że temat przerabiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zobaczę u niego jakie ma parametry bo ma dwie bańki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76
3 godziny temu, panmino napisał:

Czołem, i co w końcu zamontowaleś? Czy pojemność hydroakumulatora ma się równać pojemności siłowników?

ładowacz zapomntowany, amortyzator zakupiłem tłokowy chyba 0,7l ale w porównaniu do tych gruszek niebo a ziemia, podmieniłem w starym ładowaczy zamiast gruszek ten tłokowy różnica ogromna na plus tłokowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A jakie duże masz siłowniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

ni ewiem ładowacz metaltechnik mt02 udzwig 1600 kg ale porównanie z gruszkami a tłokowym ogromny plus tłokowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panmino    26
Napisano (edytowany)

To kto Ci dobierał ten tłokowy hydroakumulator? Ile kosztował?

 

Edytowano przez panmino

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

dokupiłem od producenta ładowacza taki zestaw z wężem zaworkiem itp 1300zł

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Zaczynam montaż amortyzatora do ładowacza i zastanawiam się gdzie się z nim wpiąć?  Mogę przy rozdzielaczu czy przy pierwszym czy drugim siłowniku lepiej? Amortyzator kupiłem tłokowy


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Dzięki za podpowiedzi. Wpiąłem się obok siłownika pierwszego w kolejności od rozdzielacza, na wzór oryginalnego rozwiązania z Metal-Technika


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ed2000    5
Napisano (edytowany)

I jak działa!

Edytowano przez Ed2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DrJoint    4

jak cos to mam w sprzedaży amortyzator tlokowy oraz gazowe nabite cisnieniem jedna banka 20 barow do jazdy bez ciezaru, druga 50 barow do jazdy z lekkim ciezarem, przy duzym obciazdniu nalezy wylaczac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459
Dnia 22.05.2022 o 15:52, Ed2000 napisał:

I jak działa!

Świetna sprawa! Zarówno łyżka jak i paleciak wręcz pływają na nierównościach. Pusty tur też fajnie amortyzuje


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerMaciek
      Witam serdecznie
      Kupiłem Tura Prima ale bez mocowań, mocowania - czyli tą ramę którą przykręca się do ciągnika chcę wyspawać sam
      Mam Massey Ferguson 675 z napędem ale nigdzie nie potrafię znaleźć żadnych schematów jak te łapy do osadzenia tura mają wyglądać, gdzie się przykręca itd..
      Może ktoś z ma taki model ciągnika albo podobny i zechciałby zrobić parę dobrej jakości fotek?
       

    • Przez zetor6211
      Mam taki ładowacz. Chciałem podpiąć krokodyla ale coś jest nie tak. Ulistnić na 4 guziki. Ale najpierw pytanie czy to podpięcie jest wszystko okej i po co są te 2 kostki. 3 kostki są podpięte a 2 są luźno. 


    • Przez MKHarikeen
      Witam,
      Mam problem ze znalezieniem nazwy tego typu mocowania:


      Mam taki rodzaj, posiadam łyżkę i szukam do niego wideł. Nie jest to mocowanie typu SM ani EURO
       

    • Przez waldekwaldek
      Cześć. Mam problem z ładowaczem Mailleux mx 80. Jak pociągnę yoistyk  do końca do się blokuje przepływ oleju i nie podnosi. Musze tak na minimalny przepływ oleju pociągnąć to powoli podnosi. Jak się zablokuje i nie podnosi to muszę opuścić i dopiero zacząć podnosić. 
      Gdzie jest przyczyna ? W rozdzielaczu wymienione zostały oringi i nic się nie zminiło. 
       
      Z góry dziękuję za pomoc 
       
    • Przez MiłoszKr
      Witam, ma ktoś może dane techniczne ładowaczy mx t10 lub t410 albo t12 i t412. Interesuje mnie dokładnie szerokość mocowań na haki. Jeśli ktoś ma taki ładowacz i jest w stanie zmierzyć i podesłać informacje to byłbym wdzięczny.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj